Otázky na RNG

RNG

PF, starsie medicke data hovcorili o hladine 30 do 55 nanogram na mililiter krvi.Vtedy hovorili o vitamine D-3 len na kosti.
Novsie napr dr Whittaker odporuca 65 az 85 nanogramov na mililiter. Nuz a kedze ja sa drzim dr Whittakera, ktory ma velmi dobre vysledky, lepsie, ako bezni lekari tak odporucam vyssie hladiny.
Dnes je uloha vitaminu D-3 aj na nervy, protirakovinne, na imunitu atd.

RNG

Oriesokdn, precistenie pecene(protokol dr berksona) a celeho tela (enterocky pokryty pancreatine a mikrovlakniny) samozrejme pomaha.
Ak mas depresie a podobne , su aj prirodne prostriedky na to,vo forme potravinovych doplnkov, ktore nemaju ziadne skodlive postranne ucinky, ani navykovost.

janelan

rng prosim vas mozu sa brat antimykoticke lieky konktretne na Candidu spolu s oreganovym olejom citricidal, extrakt z olivovych listov a NAC.a samozrejme probiotika s mikrovlakninami. Nemoze to ovplyvnit ucinok lieku alebo naopak vyzivovych dolplnkov?? a co odporucate skor len ist cestou doplnkov alebo brat aj tie antimykoticke preparaty vsetko spolu? pisala som vam v inej teme aj s tym streptokokom pyogenes co myslite ako dlho by malo trvat uplne vymiznutie bacila z tymi pripravkami ktore ste mi odporucil(nac,oregano oil,pancreatin,citricidal....)a este navyse som objednala aj extrakt z oliv.listov. Pytam sa kvoli tomu za aky cas zhruba by som mala urobit mikrobiologicku kontrolu. Dakujem vam :)

PF2014

Tak dneska som sa konečne odhodlal dať si zmerať vitamín D v krvi. Bolo to pomerne drahé, ale aspoň viem, ako som na tom.

Referenčné hodnoty mali: 30-60

Namerali mi : 41.2 ng/ml.

Hm, to som bral takmer dva mesiace D-čko v rozmedí 2000-4000 IU, a aj tak to neni nejaká vysoká hodnota, ale podľa referenčných hodnôt v norme. Aj keď podla jednej stránky, je optimum 45-55 ng/ml, akceptovateľné hladiny 35-45. Čo si myslíš o tej hodnote?? Je to celkom ok? A hlavne sa chcem teda spýtať, v akých dávkach by si teraz odporučil brat vit.D.

oriesokdn

A čo mám teda vlastne robiť, mám to teda vydržať? Mám skúsiť nejaké prírodné prípravky? Ak áno, aké?

RNG

A odmorenie tela s abstinencnymi komplikaciami moze trvat aj mesiace.
Takze pokym sa necitis fit/zdava, bez problemov, nesnaz sa otehotniet. Mohlo by to mat neziaduce nasledky na tehotenstvo a plod.

RNG

Oriesokdn, osobne neodporucam ziadne lieky, ktore maju skodlive postranne ucinky , toboz nie take, co su navykove, tj ked ti nesedia tak sa ich ani neda bez problemov zbavit.
Lebo task sa dostanes do nekonecneho cyklu, kde jeden liek moze, ale nemusi pomoct, a pritom moze sposobit problemy, na ktroe sa predpisuju dalsie lieky atd do nekonecna, az je telo dokonale otravene a zamorene.
A to rozhodne nie je dobre na zdravie, zialbohu lekari su len na to vzdelavani, cest vynimkam.

RNG

Multi-level, niet takej latky, na co by niekto nebol alergicky.
Ak to nevies pouzit ustne, tak si to zamiesaj do kremu a pouzivaj na krcove zily transdermalne, tj cez kozu, miestne. To ti nesposobi ziadnu zaludocnu reakciu.

oriesokdn

RNG, chcem sa len spýtať, či je Sertralín návykový a či je vhodné ho užívať keď chcem otehotnieť? Moja psychiatrička mi k nemu dala ešte aj Lexaurin, je nutné ho užívať? Povedala mi, že je to treba, pokým Sertralín zaberie. Ale nechcem ho už brať, som asi 2 mesiace bez neho a myslím, že mám z neho abstinenčné príznaky, aj ked mi moja psychiatrička povedala, že z takej malej dávky ako som užívala (1 tbl za den, asi 5 rokov) by som nemala mať,(už som o nich predtým písala). Aj tak mám pocit, že už nemám depresie, na ktoré som bola liečená, aj keď moja psychiatrička mi povedala, že všetky tie príznaky, ktoré mám, sú prejavy depresie, ale ja si myslím, že sú to tie abstinenčné príznaky. Ako to mám rozoznať? A nie sú na to nejaké prírodné prípravky, ktoré by som mohla vyskúšať? Najväčší problém mám s tým, že sa neviem dobre sústrediť, som taká spomalená, ako keby som nebola schopná normálne rozmýšľať, (ale nie stále, mávam také chvíľky), zhoršila sa mi dosť pamäť, niekedy príde zrazu úzkosť a mávam stuhnuté svalstvo celého tela a taktiež aj svrbenie celého tela (myslím si, že dlhoročné užívanie týchto liekov spôsobilo nejaké zmeny štruktúry môjho mozgu, a teraz následkom toho mozog vysiela takéto rôzne nepríjemné signály v podobe týchto príznakov). RNG, prosím, aký máš na to názor? Neviem, či si mám vôbec nasadiť zase ten Serlatín, alebo či to mám vydržať a postupom času sa tieto príznaky vytratia?