Otázky na RNG

lia223

Zdravim RNG,
chcem sa opytat ako dlho sa daju uživať probiotika na zvyšovanie imunity? prave som dobrala Healthy origins Probiotic 30 Billion CFU, 60 kapsli...mám si dať teraz pauzu či môžem pokračovať dalej? mám autoimunitne ochorenie
vdaka moc za radu

RNG

Ninka, oreganovy olej v enterickych kapsuliach ma mnohorocnu zivotnost. Probiotika, ked su tepelne a kyselinovo odolne maju zivotnost skladovane v teplote 20 stupnov tiez viacej mesiacov.

NINIKA

Dobrý deň,prosím RNG,ak by som objednávala cez iherb.com,aké poštovné mám potvdriť.To za doláre docestuje do 2 týždňov..V prípade,že chcem objednať oreganový olej,to nie je dlhá doba prevozu,aby sa prípravok neznehodnotil,platí to hlavne asi u probiotík...?.Ďakujem.

RNG

Kedze prirodne antimikrobialne excistuju na zemi mozno uz miliony rokov a mikroby si na nich nevedia len tak lahko navyknut, je to rozhodne lepsie brat, ako atb, co ma velmi jednoduchue molekuly a ucin0ok, takze sa pri mensich davkach niektore bakterie zachovali a tie po rozmnozeni su odolnejsie, ako priemerne pred tym. Teoreticky by to malo platit na vsetky antimi9krobialne prostriedky, ale kedze prirodne obsahiju hromadu roznych zloziek, mikroby sa na ne velmi tazko alebo prakticky vobec nevedia prisposobit.
ATB je ucinne na mnohe bakterie, ale nie vsetky, ale prirodne najdes aj take co ucinkuju na bakterie, na ktore atb nezaberie. Prirodne su ucinne aj na ine, tj nie len bakterie, ale aj virusy, mykoplazmy, L-formy, biofilmy, a teledne parazity. Tj je ich ovela viac a prakticky na vsetko, tj z hladiska prirodnych neexistuju neliecitelne/chronicke choroby. Treba si len vybrat spravne a brat ich v dostatocnych davkach.
Ked hovorim o spravnycvh davkach napr pri oreganovom oleji ja som bral az 3 x 5 enterickych kapsul, ked mi zapal v strednom uchu pokravoval dalej. A pridal som aj samento, banderol a coumandu v davkach az 2 x 20 kvapiek z kazdeho, lebo sa mi v tele velmi premnozili mykoplazmy a toto spolu s oleuropeinom v davkach vyse 3 x 300 mg su zatial jedine ucinne lieky na tie vnutrobunecne paraziticke formy.
Reumaticke bolesti a pohyblivost sa mi pomaly zlepsuju, tj zrejme je to ucinne. Samozrejme beriem aj mikrovlakniny, probiotika a ostatne, co tu odporucam(selen jod zinok, vitaminy C E a D-3)

anushka

Este sa chcem opytat. Obvykle dostupne antibiotika po viacnasobnom pouziti su bakterie rezistentne. U tychto doplnkoch sa nevytvara razistencia? Vsak logicky by to mohlo byt mozne.dakujem

anushka

Dobry den. Prosim, uzivam vsetky doplnky viralnej imunity, vybrala som oreganovy olej, citricidal, extrakt z olivovych listov, graviolu, spolu s nac,serrapeptazou. Ucho ma stale nadalej boli. Teraz som doplnila este Samento. Ako pokracovat? Nezlepsuje sa.

RNG

Olivia 7, ak sa ti prestalo tvorit dost kyselin, lebo parietalne bunky boli poskodene napr "zaludocnou chripkou", tak tam je po case moznost regeneracie.
Ale napr u mna, starsieho cloveka ten ubytok je permanentny, preto si to budem musiet doplnovat do konca zivota.Najm,a teraz po prechodeni zaludocnej chripky si musim davat uz 2 kapsule s kazdym vacsim jedlom. kedysi mi jedna stacila a nemusel som ju brat vzdy.
Na znacke nezalezi, len na obsahu( a samozrejme cene....). Odporucam najma take, co obsahuju aj latky povzbudzujuce tvorbu kyselin ako napr horec/gentiana co ma napr vyrobok firmy Doctor's Best
A samozrejme kapsule su lepsie, ako tablety, lebo sa zarucene v zaludku rozpadnu, a neobsahuju tolko e-ciek , ako tablety.