Otázky na RNG

redka

dakujem... selen este vyberam... chcem brat co najmenej kusov doplnkov tak hladam take v ktorych sa spoja aspon 2 potrebne vitaminy ci latky.... selen najlepsie s vit e...

RNG

Jozi 3, neurotransmitery v mozgu sa daju merat len navrtanim dier do hlavy a odoberanim vzoriek, co sa samozrejme robi len na pokusnych zvieratach, nie na ludoch.
Ale je dost jednoduchy dokaz, , ed vylucis tetaniu doplnkami a depresie zostavaju, tak skus zobrat napr 3 kapsule vytazku zo St John's wort, odporucam produkt firmy Paradise herb , ktory obsahuje hypericin aj hyperforin, ktory ma ucinok nielen na serotonin(SSRI) ale aj na norepinephrine(SNRI) a tiez ciastocne na dopanime a GABA. Ucinok je asi za 2 hodiny a trva vyse 8 hodin.
Ciste ukludnenie ti da napr vytazok zo zeleneho caju, aminokyselina L-theanine, davka 2 x 400 mg.

Dost ludi, co ma nervove problemy s tresy, si vybicuje mozgovu cinnost, pri ktorej sa spotrebuja hromada neurotransmiterov, a potom ich ma nedostatok=utlm=depresia.
Toto sa kedysi nazyvalo hysteria, dnes je to tzv bipolarna porucha.
Pomaha proti tomu aj aktivne destresovanie, vitaminy B ako napr zmes stress B atd.

RNG

Tetania je nedostatok mineralov alebo CO2 v krvi. Obvykle je to dosledok zleho travenia, co si treba napravit, inac to vedie postupne k stovkam roznych zdravotnych problemov.
Docasne si mozes doplnit mineraly zmesou na kostio, samozrejme aj vitaminy D-3 a K-2, aby sa ti tie mineraly vstrebali a zabudovali ako zasobaren do kosti.
Mineraly ako rozne kovy=kationy vedu nervove signaly a ked ich mas nedostatok, tak nielenze strpnes namieste kde nedojdu poriadne nervove signaly, ale posobi to aj v mozgu, kde tak isto je prenos nervovych signalov aj ionmy kovov/kationami. Je to najma sodik, draslik vapnik a horcik

RNG

anuska, serrapetaza obvykle dochadza entericky ochranena, tj rozpusta sa az v crevach ludom, co maju dostatocne kysly zaludok.Takze ju mozes prat pred jedlom, to je trosku ucinnejsie, alebo s jedlom, co je pohodlnejsie.

RNG

Rhapsody, roznych prostiedkov su stovky ale ja sa tu snazim radit tie najucinnejsie, tj na hlieny NAC, serrapaptazu, oreganovy olej
A musis si vybit tu nakazu v prinosnych dutinach alebo adresovat rozne mozne alergie. Ja momentalne kaslem a tak som si vyrobil znova kvapky do nosa z kokosoveho oleja a citricidalu, a pouzivam samozrejme NAC, serrapeptazu a oreganovy olej ustne, ale aj inhalujem

Jozi3

Zdravím RNG,

mám taký problém. Mám tetániu, na ktorú mi prišli začiatkom apríla po prekonaní ataku a odvozu sanitkou. Fyzické prejavy mi až tak nestrpčujú život, no horšie je to so psychikou. Mávam úzkosti, strach, som podráždený, neviem sa sústrediť, atď. Postupom času mám pocit, že som upadol do depresie, pretože nedokážem normálne fungovať, nič ma nebaví, aj k základným činnostiam sa musím premáhať, smutná nálada, som spomalený, mám akoby spomalené vnímanie s miernymi pocitmi derealizácie.

Chcem sa spýtať na liečbu týchto stavov potravinovými doplnkami, lepšie povedané, dalo by sa nejakým spôsobom zistiť, ktorý z neurotransmiterov v mozgu mi robí šarapatu, resp. či je za tieto moje stavy naozaj zodpovedná nízka hladina serotonínu ?

Chemické AD som ešte v živote nebral, a stále váham, či stojí za to brať nejaké zo skupiny SSRI, a potom by som zistil, že aj tak nezaberajú. Jedine na stavy úzkosti som bral Lexaurín, teraz Xanax a aj ten už vysádzam.

Ďakujem za odpoveď.

redka

Alebo tri v jednom so zlozenim vit D cholecalciferol 5000iu, vit K2 1100 mcg a iodine z kelpu 1000 mcg v jednej tablete... To by sa dalo brat obden.

redka

Moze byt tento zdro jodu ZOI Research, Liquid Kelp? V jednej kvapke je 800mcg jodu z kelpu.... Ups pozeram ze je vypredany :