Otázky na RNG

RNG

rhapsody, pokikial nie si silny fajciar, tak zlte nechty mozes mat len z prebytku karotenoidov, alebo z plesni. Typujem na plesne a na to treba pouzivat napr oreganovy olej zvnutra a 2 az 5% oreganovy olej v alkohole alebo akomkolvek kreme zvonka na nechty a okolitu kozu. Lekarska diagnoza na to je onychomykoza.

RNG

andula, stava z cukrovej trstiny pred rafinaciou obsahuje rozne latky, od mineralov az po malicko bielkovin. Toto sa rafinaciou odstranuje. Skor , nez je cukor rafinovany, mozes dostat ciastocne rafinovany, hnedy. Je aj melasa, co je zbytok po rafinacii a tzv cierny cukor, tak isto odpad pri rafinacii. Tieto oba sa pouzivaju najma na vyrobu rumu, ale najnovsie ich aj predavaju a hodne draho s tym, ze su bohatsie na ziviny, ako biely cukor.

RNG

Chelaty znamena viazanie na rozne aminokyseliny, zmesove su najlepsie, Bisglycinat je jedna z aminokyselin, kde je velmi vysoka absorbcia a zabudovanie do tela, az 70%.
selen mpoze byt z prirodnych zdrojov , ako kvasnice, alebo vyrobeny zabudovanim selenu do roznych organickych zlucenin pre takych, co im kvasnice nerobia dobre(asi 5% luidi ma na kvasnicove alergie alebo alergie na manoproteiny, a potravinove histaminy)

RNG

Redbatica, kombinacie su obvykle nanic, lebo neobsahuju potrebne mnozstva. Selen je obvykle v minikapsulkach takze ten robi najmenej problemov

rhapsody1

Tak sice v minulosti som uz vsetko co spominas uz bral (NAC; oregano, serrapeptaza, citricidal) ale este vyskusam..Inak mam aj syndrom zltych nechtov (velmi ojedinele ochorenie). Co som sa docital tak je sposobene prave dlhodobymi problemami s dutinami, bronchitidou, skratka sedi to na mna. Nechty mi nerastu uz cca rok a pol..resp. rastu ale velmi velmi velmi pomaly..na toto nie pomoc, to musi prejst samo.

Jozi3

Ďakujem za rady RNG.

Minimálne ten prípravok St. John's wort si objednám a skúsim. Nemôže sa mi nič stať ak si šupnem až tri tabletky naraz ?

kajulka6

Zdravim Rng,odporucas brat Zinok, ale ze iba zinok glicinate alebo carnosine..ja som si doteraz kupovala Zinok len v lekarni a ani ma nenapadlo pozerat aky je, takze ktoru formu doporucujes a to kvoli vstrebatelnosti alebo comu?
To iste Magnezium odporucas nejake Bis glicinate? Ci chelaty alebo citraty? Neviem co znamena to bis glicinate. Dakujem

perla1

Ahoj rng, prosim ta v com je rozdiel medzi Calamarine olejom a Krill olejom a este ze je Neprune krill olej. Kde je rozdiel v obsahu omega 3 alebo v com? Dakujem za vysvetlenie

andula1

RNG prosim ta a je hnedy nerafinovany cukor zdravsi ako biely? Vie hnedy cukor inak telo spracovat? Alebo je biely a hnedy nerafinovany v zlozeny rovnaky len v hnedom cukre su obsiahnute mineraly a nejake vitaminy?
A odporucas selen ALE organicky viazany, to preco je tam rozdiel od klasickeho selenu?
Dakujem