Otázky na RNG

RNG

Na stitnu zlazu treba nejak dostat jod a selen do tela v ovela vacsich mnozstvach, ako hovoria tie archaicke tabulky odporucenych dennych davak z roku 1948, ktorych sa tak spiatocnicky a tvrdohlavo lekari dosial drzia, cest vzacnym vynimkam.
Ja osobne pouzivam jodovu tinktutu(2% jodu a 2.5% KJ v 50% etylakohole, co si nanasam pod pazuchu raz do tyzdna minimalne, flak ako dlan mi da dost jodu(okolo 3 az 6 miligramov denne, v priemere) na cely tyzden. A selen si doplnam ako proteinovy chelat alebo kvasnicovy, najmenej 200 az 400 mikrogramov denne.
U zien je to este dolezitejsie ako u muzov, kedze podla zistenia lekarov v USA az 60% zien ma znizenu funkciu stitnej zlazy, hoci cez krvne skusky sa to ukaze len asi 1/3 z nich
Samozrejme jod a selen su potrebne v tele na hromady funkcii, nie len na stitnu zlazu, ako sa este stale omylpom vacsina lekarov nazdava.
Treba ich aj na cinnost inych zliaz, tj tvorenie inych hormonov, tvorenie mlieka, tvorenie hromady roznych enzymov, vcitane traviacich a cistiacich, ale aj enzymov potrebnych na tvorbu roznych latok v tele

kikimorisko27

Dobry den p. Rng, po dlhsej dobe by som potrebovala opat od Vas radu. Sestra (31) ma pravdepodobne problem so stitnou zlazou , a chcem sa opytat lugolov roztok a kelp alebo ina forma jodu - co by ste najviac doporucili.

Dakujem pekne.

Kikimorisko

iva741

Dobrý den RNG
Je možne nakupovat na iherb cez PAY PAL neponuklo my takuto možnost.Chystam sa urobit prvu objednavku

RNG

PH2014, usudzovanie mnozstva vody a tuku v tele cez elektricky prud, tj vodivost odvodenu z prechodu prudu medzi noznymi kontaktmi na analyzujucich vahach su len velmi poriblizne, lebo zavisia znacne osd odporu koze. Ale da sa nimi diferencialne zistovat ubytok tukov pri cviceni, hoci je to velmi nepresny ukazovatel.
Ja som jednu taku vahu uz davnejsie vyhodil, lebo bola prilis myliaca. Ked som vypochodoval z virivky, mal som celkom ine cisla ako so suchymi patami.

PF2014

Mám takú jednu otázku, dá sa veriť aspoň niektorým analyzátorom tela? U nás nejaký je, ale niečo sa platí. Jeden bol aj v posilňovni, zadarmo, ale chcem skúsiť iný. Malo by to merať množstvo tuku v tele, množstvo svalstva, telesnú vodu, váhu a aj nejaké iné veci. Len neviem, na koľko tomu veriť, je to divné, že si tam človek na pár sekúnd zastane a zmeria to tieto veci, až tak tomu neverím.

RNG

PF 2014, samozrejme ked mas podozrenie na nakazu, daj si urobit ster na kultivaciu. Ale co sa tyka potlacenia infekcii, odporucam L-nanizu, oreganovy olej, citricidal a Berberine.
Caste cikania a malo je znak zvacsenej prostaty na co pomaha brat beta sitosterol, 2 x 1 gram.
Inac ma to 50% muzov po padesiatke a az 80% v osemdesiatke. Takze to samozrejme beriem aj ja.

PF2014

Ahoj RNG, tak mám trochu intímnejší problém. Keď vykonám malú potrebu, tak po chvíľi ma to zase núti ísť trošku na toaletu, ale výjde zo mňa len pár kvapiek, nevieš, čo to môže byť? A na zadnej časti sa mi spraví taká dlhá červená čiara až po spodok, asi mám aj mykózu, ale mám pocit, že pes bude zakopaný inde, či ísť na nejaké stery alebo čo.

RNG

Na osteoporozu treba brat doplnky mineralov na kosti spolu s vitaminami D-3(5000 IU) a K-2(200 mikrogramov MK7 alebo az 1000 mg MK4)
Najdes to vsetko napr v iherb.com, kde napr mineraly na kosti vo foreme MCHA ma NOw foods, a vitaminy K2 najdes napr vyrobok firmy Yarrow alebo ine.
Osteoporoza je casto nasledok alebo oslabeneho travenia(kyseliny enzymy mikrovklakniny probiotika) alebo zleho hospodarenie s mineralmi pri hormonalnyc vykyvoch, najma u zien cez a po menopauze/prechod.
To sa da lahko napravit branim yamu, kde davka obsazeneho diosgeninu musi byt denne aspon 200 mg.