SEX PRED ALEBO PO SVADBE - VAS POSTOJ !

shobian

podla mna treba rozlisovat sex a milovanie. sex je na uspokojovanie primarnych ludskych potrieb a milovanie je nieco,co robia dvaja ludia preto,lebo sa velmi lubia.v tomto pripade,ak si vedia predstavit svoju buducnost spolocnu,nie je na tom nic hriesne.

secretkaa

moniqa87, tvoj spoluziak to ma super vymyslene, len uz je otazne ci mu to vyjde:)
nechcem sa vyjadrovat k tomu ci pred alebo po. ja osobne by som chcela len jedneho partnera na cely zivot. kedy zacneme so sexom sa neda planovat si myslim. len by som nechcela skoncit tak, ze toho budem lutovat...

maniak

Jednoznacne pred svadbou,nie je o com . Po svadbe zistis ze to nie je ono a co potom .Aj odbornici sa zhodli ze pred.

Slaninnka

urcite je o dvoch ludoch a je to na nic,ako sa oni dohodnu a ako to oni citia,je dobre mysliet aj na dosledky a proste by to malo prirodzene plynut.Ja osobne som za sex pred svatbou,ale urcite neodsudzujem nikoho kto s tym nesuhlasi.Je to ako byvanie spolu pred svatbou,tiez to ludia odsudzuju,ale podla mna je to skvele ked su na to moznosti,pretoze nech sa lubia akokolvek,ak sa nevedia zosuladit v kazdodennom zivote,tak to nema cenu.

moniqa87

najlepsie je ak vztah plynie prirodzene so vsetkym co k tomu patri, ale ak dvaja chcu vyrovnany vztah a nechcu sa brat uz po 8 mesiacoch tak jednoducho nevidim dovod to umelo natahovat (samozrejme ak to nie je prirodzena tuzba oboch)
lebo ked po tom obaja tuzia a nrobia to pre to, ze je to hriech tak ten vztah zacina upadat
moj spoluziak (silne veriaci) sa mi k tomu vyjadril takym sposobom, ze to urcite musi prirodzene plynut inak by vztah zacal upadat a kedze to chce az po svadbe tak si nechce zacinat ziadne vztahy skor, nez dostuduje a bude realne, ze sa moze ozenit a zalozit si rodinu a to je podla mna skvely nazor
kto chce sex az po svadbe moze ho mat, ale musia byt o tom presvedceny obaja partneri inak je to zle a este nieco, myslim si, ze nesadnut si v sexe je akasi blbost, lebo aj po intimnej stranke sa ludia spoznavaju a mozu svoj vztah zveladovat, takze to by som neuvadzala ako dovod preco zacat s predmanzelskym sexom...
to je vsetko co som chcela napisat, je to moj nazor, mozete s nim suhlasit a nemusite...

poliewoocka

Uz som prispievala do mnohych podobnych(ak nie rovnakych)tem.Som toho nazoru,ze na svete su aj ovela "horsie" hriechy a toto nie je otazka,ktoru by mala riesit cirkev.

dadka

aj ja som katolicka,ale velakrat si hovorim preco sa to berie ako hriech,ved je to prirodzena vec ak to clovek robi naozaj z LASKY! nehovorim ze dvaja maju cakat az do svatby, ale ked sa uz rozhodnu spolu sexovat, tak nie po mesiaci, ale by sa mali dobre poznat a ich vztah by mal mat prejdene vsetky fazy predtym- od prveho bozku cez vzajommne poznavanie az po sex. A obdivujem dievcata ktore si vazia svoje panenstvo a neberu ho ako pritaz, ved je to krasne nechat si ,,to,, pre jedneho a ubobit to z lasky.
tak tolko,papa