Slabosť alebo tŕpnutie nohy

Príspevok v téme: Slabosť alebo tŕpnutie nohy
ada323

Mam 22 rokov a v poslednej dobe cca 2 mesiace mi zacali trpnut nohy.Stava sa mi to tak zhruba 2-3x do tyzdna,ze na par sekund pride slabost, akoby som si prestavala citit nohu(jednu alebo druhu,ako kedy) nezavisle od toho ci sedim alebo kracam...najcastejsie vsak v pravej nohe od kolena dolu, aj teraz ju mam uz asi hodinu tak napoly strpnutu - chvilku nic a potom taka slabost, tlak v nohe...uzivam hormonalnu antikoncepciu 3.rok ale predtym som take problemy nemala...Viete mi niekto poradit co by to mohlo byt? Chybaju mi nejake mineraly alebo co?

mjanik

všetci strpnutí-najčastejšou príčinou býva dolná časť chrbtice (kríže).Vyhľadajte akupunktúru a dajte si ju preliečiť-mal by to zvládnuť aj stredne zdatný akupunkturista.Niekto potrebuje2-3 sedenia iný 5-7...,záleží, ako dlho to už trápí a tiež aj od veku

Dominika23

ahoj..mne zacali trpnut nohy z nicoho nic asi pred dvoma dnami ale je to take divne lebo sa to stane iba raz za den ale citim ze to nie je v poriadku lebo niekedy mam pocit ze mi chodidla ochladnu a zrazu sa mi zase potia ..moze to byt tym ze mi prechladli ? pretoze som chodila v zabkach neskoro vecer ked uz bolo dost chladno a bolo mi zima..mam ist k lekarke?alebo co ?

renusi

moze to byt cievna,ci nerologicka zalezitost.netreba také trpnutie noh a vsetky problemy,ako tu opisujete,podcenovat a navstivit lekara...

Kikuska12

Ahojte, moze mi niekto povedat, co mam robit ked mi trpnu obe chodidla? V sobotu to boli chodidla a dnes to je uz pol tela litka, stehna i mechur. Mam po cisarskom. Neviem, co mam robit je to vazne?

eo

Trpnutie noh a koncatin je priznak nie len nepravidelneho prudenia krvy ale aj nedostatok urcitych vitaminov,mineralov v tele.
Pri sediacom zamesnani treba si robit kazde rano a vecer masaze noh a ruk.Spchovanie teplou a studenou vodou .
Kruste gulickovy pas na masirovanie po spchovani aspot 2 minuty 2x denne.Potom
nanasat mentolovy krem alebo gastanovy.
Alebo navstivte masera,Velmi dobre je aj bankovanie tela.

mora

ahoj, trpne mi stehno na lavej nohe, nefajcim, neuzivam HA, pracujem pri pc, budim sa na to hlavne v noci a dost je to neprijemne...a teraz ked som opalena urobil sa mi na tom mieste tmavsi flak...ako sa toho zbavit a aj toho flaku?dakujem pekne

izabela33

este som citala niekde ze ludia co pracuju pri pocitaci ked nemaju aj dobru stolicky na sedenie a dobre nesedia nohy sa im odkrvuju teda cirkulacia krvy nie je dobra pri nevhodnom sedeni a to sposobuje asi to trpnutie a fajcenie tomu neprida , myslim ze by pomohlo mat aj vyrovnane nohy pod stolom a na niecom polozene teda nieco pod nohami aby boli zdvihnute vyssie a vyrovnane

izabela33

mne trpla noha vacsinou lava alebo obidve a tak ze som sa v noci na to zobudila abolelo ma to poslalai ma na cievne dobra lekarka tam bola chodila mi s tym ako co je na ultrazvuk po nohach a pozerala ci tam nie su zrazeniny predpisali mi tabletky alebo tie stahovacie pancuchy a lekarka povedala ze ked budem nosit pancuchy tak sa mi to postupne upravi a nemusim brat tabletky pancuchy boli najprv neprijemne ale uz po 2 dnoch sa to zlepsovalo a zlepsilo sa to a tabletky som nebrala sem tam sa to objavi zase a tak si dam pancuchy ale nie casto tak utekajte doktorke

otazka

zdravim, podobny problem .. nie je to az take intenzivne, trpne mi noha hlavne ked sedim pri PC, fajciar (tak asi 7 rokov) a pracujem vela s PC ... mate typ co by mohlo pomoct resp. kam sa obratit pre pomoc ?

dusana

Ahojte prosim o pomoc mam takyto problem strasne mi trpnu nohy a hlavne prava noha citim ako keby mi odchadzaju neda sa mi ani chodit co nemam sily vnich .....co mam robit??? mam 15 rokov a volam sa duska odpiste prosim