tvrdá stolica

sany

Ak mozem poradit, zacinajte kazde rano hned nalacno, po zobudeni poharom TEPLEJ vody,nie vlaznej ci studenej, aspon 3 dcl,takisto po ranajkach, alebo ak neranajkujete, popri chystani sa do prace,ci skoly, treba zase vypit pohar teplej vody. Takisto treba zlepsit pitny rezim, cely den je dobre popijat teplu ci aspon vlaznu vodu./Ziadne mineralky, colu ci farbene napoje/ .Ja som si uz za posledne roky tak zvykla na teplu vodu, ze studena mi nechuti uz ani od smädu.. Studena voda nie je dobra na creva a zaludok, vlazna az tepla je k nim setrnejsia. Pred 7-8 rokmi som mala velke problemy s vyprazdnovanim criev, teda so stolicou..Na velku potrebu som chodila skutocne len raz za 7 az 10 dni, jedla som normalne no len mi rastlo brucho, nic zo mna neslo ani nahodou, mohla som jest akekolvek divoke kombinacie jedal a napojov spolu, co inemu zapricinilo okamzituburku v crevach, mne nic nepomahalo.Riesila som to tak, ze kazdy piatok po prichode z prace som si dala davku Gutalaxu, ze budem cez vikend doma, keby daco, na wc stiham. No takmer mi to nepomahalo, a nikdy sa to neobislo bez strasnych az pôrodnych bolesti brucha. Co vam mozem z vlastnych skusenosti doporucit,dostala som sa k produktom Herbalife a z nich mi velmi pomohol 100% sirup z Aloe.Tento som poctivo uzivala denne cele 3 roky.Za rok som spotrebovala asi 4 flasticky./ Viem, ze dostat v lekarnach Aloe sirup od roznych vyrobcov, ale s tymi nemam skusenosti, takze neviem, ci maju rovnake zlozenie a ucinky..Tento konkretny Aloe sirup mi totalne vycistil cely zazivaci trakt, creva, zaludok, hrube crevo a musim zaklopat na drevo, uz rok sirup neuzivam, a so stolicou nemam uz ziadne problemy, chodim takmer denne.Skutocne. Neberte moje riadky ako reklamu na urcity vyrobok, ale ja na tento druh produktov nemozem povedat kriveho slova., mne skutocne pomohol.

sisina

Ja uzivam psylium a pomaha mi uz od prveho dna uzivania. Nemala som sice az take problemy, ako ty Moni, ale pri zmene prostredia, cestovani a pod. to bolo hrozne. Stalo sa mi napr. ze na dovolenke som nebola na "velku" 5 dni a pritom som jedla neskutocne vela, bola v tom aj vlaknina, ovocie, zelenina a nic! Myslela som si, ze mi urve brucho. Toto leto, dovolenka so psyliom super!

jancecka

teraz ma napadlo, že pred operáciou odporúčajú piť nejakú minerálku šaratica? alebo šarapatica? ani neviem, aby sa človek vyprázdnil, vraj to chutí ako slaná voda ale neskúškala som

Ivka 1

Probiotika pomáhajú aj na tvrdú stolicu.
Konzumovať kyslomliečne produkty je tiež veľmi dobré. Z ovocia sú na tvrdú stolicu dobré slivky na lačný žalúdok a´
prezretý banán.

agina

Skus mineralku s nazvom "Zaječická horká" dostat ju v lekarni, alebo uz aj v niektorych potravinach.Stoji okolo 60,- treba ju pit rano a vecer a uzasne zabera.

bracek

iv, skus si vypytat recept na to jedlo co tu pisla ventil. nie je rozumne kazdy den si davat klystir, lebo ti prestane crevna peristaltika. ked budes jest spravne jedlo, vsetko zacne zase fungovat. a drahe to vobec nie je. a ten recept je naozaj zadarmo. vyskusaj, je to jednoduchsie ako ten klystir, ktory by ti neschvalil ziadny lekar. a myslim, ze by mal pravdu

jv

Tvrda stolica - moj problem, pochvalim sa vsak som slovak. 30 rokov som chodil so zeravym mecom v zadku po cele dni. Ziadne masticky Faktu s aplikatormi z lekarne nepomahali mi!!!! (Ani Pytiol). Uz som mohol mat za sebou aspon 10 tazkych porodov kolko bolesti som vytrpel v praci pri pocitaci a pod. Bolelo ako slak. Operacia nie je riesenim lebo problem sa vracia - nove hemeroidy.
Cize uz 7 rokov nepoznam Vas problem. Kazde rano pouzivam nalev (klystir). No a kedze problem je vacsi, tak to robim aj vecer. Samozrejme pouzijem pritom masticku. Co sa mam hanbit, vsak to robil aj francuzsky kral Ludovit 14. Problem je ale v strave. Obcas system pracuje dobre - ale to je raz za dva mesiace ked zjem atypicku stravu. Teraz chcem len stavy pit a malo by to trochu pomoct. (Viem ze mam malo zaludocnej stavy a to ma tiez vplyv). Zjezte ale napr. 1,5 kg hrozna a creva povolia. Pre mna je to drahe na dochodku casto to tak robit.

jv

Tvrda stolica - no problem.
1/Pouzite glycerinove cipky 2/Velmi dobra je mrkvova stava a dotoho nabotnat celozrnne chlebiky. 3/ Zlty melon pomaha.

RNG

Evianka, pridaj si do tych ovsennych vlociek aj 2 lyzice cerstvo mleteho lanoveho semena a ber nejaky dobry olej(rybaci, lanovy, borakovy, olivovy)na zmakcenie stolice.
Tvrda stolica ti sposobila hemoroidy(krcove zily v oblasti konecnika) a odporucam ti pre to pouzivat nejaky hojivy krem alebo kokosovy olej na toaletny papier zakazdym, ked si po stolici(alebo aj medzi tym) osetrujes (aj masirujes) spomenutu oblast. Nesetri papierom ani kremom.
Pozri si na temy :Hemoroidy