tvrdá stolica

anka

to chce klud viem ze to ti radi asi kazdy ale je to aj moja skusenost hlavne zmena myslenia a stravovania vynechaj maskrty jedz ovocie ryby zeleninu ja uz pol roka pijem kazdy vecer Psyllium od Dr.Ppopova dam si dve kavove lyzice psyliia do vlaznej vody potom vypijem aspon 1 liter tepleho caju to vsetko tak pol hodinu po jedle staci zajst do lekarne precitat si to ma to aj ine vynikajuce vlastnosti napis ako pokracujes

moni

chcem sa vam vsetkym podakovat za uzitocne rady. s tymi lanovymi semienkami to skusam uz druhy den, ale stale nejako nic, no uvidime. a teplu vodu sa snazim pit aj ked je to hnusne.asi to chce este vsetko cas.zatial na WC si trochu potrpim:-)este raz vdaka

anka

este si kup lanove semienka a mozes ich pridavat do jedla alebo ich rano treba zjest staci malo stvrt cajovej lyzicky

anka

na mna zabera toto: rano vstanem o hodinu skor najprv pohar vlaznej vody potom lyzicka lanoveho oleja dalsi pohar vody a do neho lyzica jablkoveho octu a ked nahodou by toto nezabralo staci k tomu zjest zopar susenych sliviek ahlavne cez den vela pit jest zeleninu a vecer pred spanim zjest jablko skore uzdravenie

?

Kazdy den nejedz ranajky skor kym nepojdes na WC. A cely ten cas pi tolko vody teplej kolko vladzes. Niekomu pomaha zriedena stava zo slivkoveho kompotu.
A ver viem o com hovoris. Je to hrozne, ale s tou vodou to skus. Zabera to . nie hned v prvy den , ale navikni creva na urcitu hodinu, vyprazdnovat sa. A pohyb podpori peristaltiku criev.Na konecnik je masticka na hemoroidy. A este raz zacas pomaha gutalax. CHapem ta a citim s Tebou.skore vyliecenie prajem.

Alternativa

Neberies pravidelne nejake lieky? Viacere sposobuju zapchu. Neviem, ci uz cosi zo zakladov upravy stolice vies - na lacno pohar vlaznej vody a dobry pitny rezim, cez den lactobacillusovu kulturu, dobre su ovsene otruby, vyrazne obmedzit cukor, vela ovocia a hlavne cerstvej zeleniny, pridat telesny pohyb.