Mam 17 a ešte som nedostala krámy

Príspevok v téme: Mam 17 a ešte som nedostala krámy
michaella

mala som 17 rokov teraz v novembry a ešte som kramy-menštruaciu nedostala.vedela som že to dostanem neskôr,lebo moja mama mala svoje prve kramy v 15 a ja mam 17 a ešte nič,mam ist s tym ku gynekologovi? nebola som ešte nikdy, trocha sa bojim,a aj toho sa bojim že ma tam vykričia že som prišla neskoro.

tinus8

ahoj :-),

kolko vazis a kolko merias?
Ak si vypocitas BMI a sa podvyzivena alebo podvahou, tak nemusis ani tak skoro dostat menzes

majka_

ja som kramy dostala v 15-tke. ale to je oki. som pocula, ze holky dostanu kramy vtedy neskoro, ak sa venuju niecomu takemu, ako je napr. gymnastika, balet a take sporty, ktore si vyzaduju stihlunku postavu alebo ked su velmi chuducke aj bez toho.

3martina3

Kludne chod aj s mamou, aj ja som bola prvykrat s nou, ale do ordinacie nesla :) Sa bala este viac ako ja. Tak ti poviem taka navsteva zubara je omnohoooooo horsia ako navsteva gynekologa. U zubara to takmer vzdy boli a na gynde to zatial u mna prebiehalo bezbolestne :) Inak je fakt ze menzes mozes dotat prirodzene aj neskor ako pise zzz, ale predsa len istota je istota a len gynekolog ti povie, ci si zdrava alebo ci je to problem.

zzz

Ahoj, ja som dostala az ked som mala 18, pohoda, nic sa neboj, podla mna, nepotrebujes navstevu gynekologa, je to velmi individualne, moja segra dostala omnoho skor, aj moja mamina a ziaden problem, pockaj, kym pride Tvoj cas a zatial si uzivaj bez pravidelnych mes. bolesti :-)

anulik

aj ja som toho isteho nazoru-chod cim skor na gyndu.je to ordinacia pre zeny,ked tam mozu chodit vsetky ostatne-tak preco nie aj ja?-tak som sa ukludnovala ja,ked som tam isla prvykrat.neboj,nik ti nenada,iba ta vysetria a zistia pricinu.drzim palce.

michaella

3martina3 : Asi maš pravdu,budem to asi musiet povedat mamke,nech dačo robi aj ona,no len dufam že nie je neskoro...Prosim Ta,ja viem že mam 17r.,ale môže byt pri gyn.vyšetreni aj moja mama? budem sa citit lepšie.DAKUJEM :-)

3martina3

Kocka nicoho sa neboj. Podla mna by si mala skocit na gyndu, ono je potrebne zistit, ze preco to este nemas. Vysetrenia sa fakt nemusis bat. Popytaj sa mamky alebo kamosiek na nejakeho dobreho gynekologa a sup tam, nech to mas cim skor za sebou a nech sa uz dlhsie nestresujes.