Mam 17 a ešte som nedostala krámy

Príspevok v téme: Mam 17 a ešte som nedostala krámy
michaella

mala som 17 rokov teraz v novembry a ešte som kramy-menštruaciu nedostala.vedela som že to dostanem neskôr,lebo moja mama mala svoje prve kramy v 15 a ja mam 17 a ešte nič,mam ist s tym ku gynekologovi? nebola som ešte nikdy, trocha sa bojim,a aj toho sa bojim že ma tam vykričia že som prišla neskoro.

Hhh

Caute,chcem sa opytať mam za 5 mesiacov 17 a kramy sa stale nedostavili. Viac menej aj fajcím a bojim sa ísť k lekárovi na vyvolávacku či sa ma nebude pýtať ohladne fajčenia a tak. Mohli by ste mi napísať niektora co bola na vyvolávačke či sa Vás pýtali pred injekciou či fajčite?

carpe diem

este som zabudla napisat, ta kamsoka co ich dostala v 21, teraz ma 38 a nikto jej nehada viac ako 25, uplne mladucku tvar ma

carpe diem

no ja som dostala v 14. mam kamosku, co ich mala az v 21 a az po 20 bola u lekara, to je pritom vysoka, vyspela... inak ja by som asi do 18tky pockala. a myslim si, ze cim neskor ich dostanes tym lepsie, mas pomalsie dospievanie. ja som bola vzdy ta najmensia z triedy, este decko a teraz mam pred 30 a nehadaju mi ani 18. kto skor dospeje aj skor starne, aspon z mojich pozorovani, tie co boli uz na zs velke baby teraz uz mnohe vyzeraju ako zeny v rokoch. aj chlapci si zoberte, oni dospievaju neskor ako dievcata ale aj neskor vyzeraju staro, kym zeny uz po 40 vyrazne starnu, ich to az tak po 50. je to sice len moja teoria ale skusenosti mi ju potvrdzuju, takze tie co sa citite nevyspele oproti spoluziackam, teste sa neskor :)

divineiva

babo, klud, mám 15, o mesiac 16 a krámy ešte nemám, mama aj sestry dostali tak v 13-14, bola som aj u gyndy a tá z toho tiež žiadnu hrôzu nerobila, že som ok a vraj sa mám staviť dáko na konci roka ak nič.. podla mňa by si na takú preventívku mala ísť, z nosa ti nikto neukusne 8-)
Myslím, že mi je súdené dosať to neskôr hlavne preto, že som vždy športovala a aj športujem, niesom ani bohvieako vychudnutá, taký normál plus prsia.. vyzerám tak na 17-18 a užívam si že ich nemám :) mama ma furt nahovára na vyvolávačku, ale veď načo, keď to teoreticky ešte tak netreba? :) len si ešte užívaj aj ty ;)

Pauli000

12zuza12- pouzivaj to co ti je lepsie. Ja som zo zaciatku pouzivala len vlozky ale strasne mi to liezlo na nervy tak som presla na tampony a je to omnoho lepsie a na noc si davam vlozku. S tamponmi ani neviem ze mrchu mam :-) a pocas leta si neviem predstavit zeby som mala mat vlozku a vsetko zaparene... Ale kazdej zeny je to osobna vec co jej vyhovuje, co je pre nu lepsie a je to jej rozhodnutie :-) .

ja-pusate

ak nemas podvahu,tak je to zvlastne ze si to este nedostala,ja som tiez v 17 este nemala menzes(Mama mala 1. v 11 a segra mladsia v 14) ale ja som mala anorexiu a podvahu 37kg/152cm,vyzerala som na 11-12 a musela som podstupit hormonalnu liecbu v lubochni a az po spustacke tesne pred 18.narodeninami som to 1. raz dostala... isto by si mala ist na gyndu mozno ta tiez poslu na tu liecbu a dostanes to urcite

Nika 1233664

Mám 11 a mám krámy. Prvý mesiac to bolo ok ale druhý mám len hnedý výtok. Mám ísť doktorovi už v 11?