Antidepresíva strácajú účinok

Príspevok v téme: Antidepresíva strácajú účinok
agnes

Máte skúsenosti s braním AD, zabrali vám natrvalo? Ja som na citaloprame od marca a v posledných týždňoch sa moje psychické problémy pomaly začínajú znova vynárať. Začínam byť depresívna, dokonca som mala aj záchvat úzkosti. Ale nechcem začať brať zase nejaké iné lieky, dúfala som, že po pol roku už ich budem môcť vysadiť a skúsiť byť bez nich.

nino bari

Mila Agnes,
ak mas zaujem odkonzultovat prakticke skusenosti nahrady AD komplaxom bylin, ktore som realizoval v sucinnosti s psychiatrom, zavolaj prosim po 19.00 hod. na cislo 0902/ 998 762.

damaxy

Agnes takže vitaj my si tu takto vylievame problémy,takže kludne pokračuj.Ja mám takú kamarátku,ktorú som naučila,aby ma len vypočula a hovorím jej pust to z hlavy,len ma nechaj rozprávat,nepotrebujem riešenia a rady,potrebujem len poslucháča.Ona to takto robí a ja sa vykecám a potom nám je dobre.

janka

Agnes, momentálna si nespomínam na autora. Tú knihu som požičala kamarátke s podobnými problémami, ale v každom dobrom kníhkupectve by mali vedieť o akú knihu ide, pretože je to bestseler. Teraz som si spomenula NORMAN VINCENT PAELE. Tá kniha pomohla už miliónom ľudí.

Alternativa

A ja len k vybornym radam od Damaxy k tomu JA pridam: JA MAM SAMA SEBA RADA. To nie je egoizmus, resp. to je zdravy egoizmus, bez ktoreho clovek tu tazko moze fungovat aj pre druhych. A s rokmi aj Tvoja mama bude mozno potrebovat mat pri sebe silnu dceru, ktora bude zdravo sebavedoma, plna energie na rozdavanie, cize zdrava. Urcite to dokazes, zacni krocik za krockom. Tiez mam svoje prezite a preto sa pripajam k tym, co Ti hovoria DA SA BYT ZDRAVA. :D

agnes

Damaxy, do tohto fóra som sa zapojila práve preto, že potrebujem svoje pocity ventilovať. Viem, že to nie je ideálne, týmto spôsobom, ale včera som to fakt potrebovala. Dúfam že som niekoho neotrávila, to by som nerada:( Vďaka za názor.

damaxy

Agnes ja som mala lekárku,ktorá ma stále posielala k psychologovi,mala na mna čas vypočula ma,nikdy som nemala pocit,že sa so mnou ponáhla.Pracovala som na sebe,ked mi lieky zabrali a snažila sa odstranovat a naučit riešit to čo mi sposobovalo toto všetko.Trápila som sa,ale chcela som odíst od tejto choroby.Ja som mala PP spojenú s depresiou.Nič moc.Ale toto poznáš.To všetko je v hlave a treba to odstránit a vyhnat.Na začiatok sú lieky potrebné,aby si mohla začat rozmýšlat aspon u mna.Potom by bol dobrý psycholog,ktorý by s tebou prebral,tvoj život,pomohol to spolu s tebou rozobrat a nejako tieto nepríjemné kapitoly uzavriet.To čo si prežila ta prenasleduje a sama sa nevieš toho zbavit.Mama ta má rada,ale asi nevie pomôct.Lebo je rozdiel v pomoci a utešovaní.Pomoc niekedy aj bolí a to mamy nechcú.Ako sama píšeš tušíš kde to začalo a odtial musíš začat opravovat.S pomocou lekárov,alebo ludí čo to prežili a prekonali.Skús sa stavat k životu slovom ja. Ja sa chcem uzdravit,Ja to chcem vyriešit,ja to prekonám,ja som dnes vela dokázala a podobne.Je to tažké,ale človek má v sebe vela sily,len ju musí začat používat vo svoj prospech.

agnes

Janka: viem že problém je v mojom myslení.Ale keď do toho spadnem, nemám silu, aby som to zmenila. Napíš, kto napísal tú knihu, kde ju vydali...
Damaxy: nie som na to celkom sama, aj keď, ako sa to vezme. S touto chorobou Ti nikto nemôže pomôcť. Žijem s mamou, je skvelá, vie o mojich problémoch a snaží sa ma "podržať" ako vie. Veľmi ma trápi, že ju tým zaťažujem. Včera som je j povedala, že sa cítim mizerne a ona sa rozplakala. Asi už jej radšej nebudem nič vravieť, nech sa netrápi:(
S mojou chorobou je to dosť komplikované, sama sa v tom niekedy nevyznám. Ťažko to stručne popísať. Korene mojich problémov siahajú do detstva, ale tak je to asi u všetkých takto "postihnutých". Môžem sa za to poďakovať otcovi - je alkoholik a doma som si užila:(
Niekedy mám pocit, že pôvodom mojich problémov je hlavne chýbajúca sebadôvera, sebavedomie a sebaláska v tom dobrom zmysle slova. Ale ako sa mám naučiť mať rada sama seba???

damaxy

Vitaj Agnes medzi nami.Na túto chorobu si sama? Vie niekto z okolia rodiny,čo ta trápi?Pozerajú na teba ako?Pracuješ,Napíš nám aj trochu o sebe?Co ta priviedlo k psychiatrovi? Aké máš pocity? Si medzi ludmi,ktorí podobné problémy prežili,bojújú a mnohí sú na ceste k cielu a zopár už je o.k.Takže sa pridaj a budeme si pomáhat.Psychické ochorenie je tažké len vtedy ked je človek nanho sám.

janka

Agnes, lieky sú len tlmiče, základ je v tvojej mysli. Musiš mať okolo seba ľudí, ktorí ti pomáhajú a chápu ťa. Ale najdôležitejšie je zmeniť myslenie (skús knihu Sila pozitívneho myslenia). Prekonáš to, neboj sa, ja som už z toho vonku.

agnes

Barunka, vďaka. Bývam v menšom meste, takže si nemôžem psychiatra moc vyberať. Pravda je, že mu veľmi nedôverujem, lebo mám dojem, že sa o moje problémy nezaujíma. No dám mu ešte šancu:) Zájdem k nemu a uvidím, ako zareaguje.