Antidepresíva strácajú účinok

Príspevok v téme: Antidepresíva strácajú účinok
agnes

Máte skúsenosti s braním AD, zabrali vám natrvalo? Ja som na citaloprame od marca a v posledných týždňoch sa moje psychické problémy pomaly začínajú znova vynárať. Začínam byť depresívna, dokonca som mala aj záchvat úzkosti. Ale nechcem začať brať zase nejaké iné lieky, dúfala som, že po pol roku už ich budem môcť vysadiť a skúsiť byť bez nich.

agnes

Jojka:
Veď tie AD sa berú na to, aby laicky povedané, bola vyššia, resp. primeraná hladina serotonínu v mozgu.
Ale pri Tvojej poznámke ma napadla jedna vec: bola som pred rokom na endokronológii a lekárka mi nepovedala diagnózu, ale mám niečo so štítnou žľazou, vraj sa sama ničí. Lieky mi nedala žiadne. Môže to nejako súvisieť s hladinou serotonínu? Viem, že toto je už trochu od témy, ale neviete o tom niekto niečo?

damaxy

mnohé choroby nám ukazujú,že niečo robíme zle,či v stravovaní,alebo v pohybe,alebo v myslení,takže snažme sa to napravit,kým sa dá.Lieky sú na začiatok trochu pomôct, no ostatné je na nás.Zivot je dar a tak sa k nemu treba aj správat,tešit sa z neho,vychutnávat ho a pestovat.

janka

Tish, v tom je problém, že ty čakáš, že sa udusíš. Musíš myslieť pozítívne a veriť, že v krátkom čase sa vyliečiš a stále si to opakovať.

janka

Jojka, v tom je problém, že ty čakáš, že sa udusíš. Musíš myslieť pozítívne a veriť, že v krátkom čase sa vyliečiš a stále si to opakovať.

jojka

možno by stálo za zaujímavosť si dať odmerať hladinu hormonov, hlavne serotoninu, aka je jeho hladina, liečiť, a nevedieť čo liečim, je hlúposť, teda liekami sa to len potláča ale určite nelieči, preto tá úzkosť, možno by stálo zato, navštíviť homeopata, aby vedel odstrániť blok, ktorý to spôsobuje, mi doma neberieme lieky, a čuduj sa svetu, sme zdraví už 22 rokov, ale predchádzajúce obdobie mi zničilo zuby, braním tetracykolínu, a teraz aby som zaplatila drahé tisíce za ich opravu, teda pokiaľ to nie je stav život ohrozujúci, lieky nebudeme brať. serotonín sa dá podávať aj homeopaticky, a potom je zázrak na svete, radosť, šťastie, prídu,

janka

Damaxy, chcem Ti poďakovať za tvoju ochotu pomáhať ľuďom s takými problémami. Je málo takých ľudí.
Agnes, neboj sa dostaneš sa z toho, len to chce čas, zmena psychiky je dlhodobejšia záležitosť. Opakuj si to.

damaxy

Agnes,ale priatel,je predsa človek s ktorým sa podelíš o starost a ako hovorím stačí len robit vrbu a nám sa ulaví.Myslím,že si trochu uzavretá a to ti neprospieva.Asi to inak nevieš a určite si pozorná a svoje trápenie nosíš v sebe.Niet bezchybnej rodiny,niet rodiny bez čiernych oviec a ak to niekto tvrdí,never.Ludia máme starosti,ale máš pravdu tí biedni si z toho robia debatný krúžok a tí múdri sa snažia pomôct.Aj toto je život.Ja som sa naučila brat ludí akí prídu a nikoho nesúdit,nerobím uzávery a myslím si,že každému sa vráti jeho chovanie.Viem to podla seba,aj mne sa vracali veci,ktoré som robila zle.No celý život máme na to,aby sme sa vylepšovali a učili ako to robit lepšie.To čo bolo sa nedá napravit,ale dá sa prežit,poučit a skúsit novú cestu.Ak sa chceš porozprávat môžeš aj napísat Damaxy@zoznam.sk.Rada ta vypočujem a ak by som vedela poviem čo viem.Len sa musíš pohnút a to zlé nechat v minulosti,lebo tam to patrí a ty to nezmeníš.Je to kapitola dejín tvojho života,neštastná,ale tvoja.Ty sa s tým naučíš žit a prežiješ to a mnohé dalšie veci,ktoré ta stretnú.

agnes

Janka: ďakujem, poobzerám sa, či sa dá kniha kúpiť.
Damaxy: taká kamarátka, ktorej môžeš bezvýhradne veriť, je na nezaplatenie. Tiež som mala x-krát chuť povedať svojim najbližším kamarátkam, ako sa cítim, čo prežívam, ale bojím sa, že by to nepochopili, začali by na mňa hľadieť ako na slabocha a náš vzťah by bol v keli.
Nino bari: dík za ponuku, ale zatiaľ nemienim vysadiť AD, pretože verím, že mi veľa pomohli a pomáhajú a bez nich by to bolo oveľa horšie. A kombinovať by sa to nemalo. Možno využijem Tvoju ponuku v budúcnosti.