Atkinsonova dieta

biopich

denisa pri tejto diete je tiez zaruceny jojo ked zacnes papat aj ine veci...vsade je jojo ked sa vratis na staru drahu vies...

denisa78

ja by som ju chcela vyskusat, teda prvy den mam uz za sebou, uz teraz sa citim tak trochu slaba, ale vraj sa da touto dietou rychlo zhodit. Mne staci zbavit sa 6-7kg.
Asi nie je velmi zdrave ladovat do seba len vajicka, maso a ryby a nic ine, ale bojim sa JOJO efektu inych diet a okrem toho nie je zarucene, ze pri nich aj schudnem..

biopich

no ja som ju drzala pred par rokmi vydrzala som asi len 2 tyzdne a schudla som asi 5kg. No na ukor toho ze mi bolo zle a ze som bola slaba. Neviem ja som velmi na prilohove veci a niesom masovy typ a kazdym dnom bol utrpenim :D uz viacej dietu drzat taku nebudem. Tiez som radsej za 90 dnovu... lebo kazdy den sa pchat vajickami, slaninou, masom ...ako co sa tyka povolenych veci ja som citala ze sa nesmie ziadne pecivo ani cestoviny... a dokonca ani ovocie...

Denz

Zásady Atkinsonova dieta
K jedlu podávať len primerané porcie.
(Logická zásada všetkých diét)
Posledné jedlo konzumovať najneskôr o 20:00 hod
(Vzhľadom na režime práce, spánku a zábavy napríklad v USA by naše všeobecne známe pravidlo 17:00 hod uspelo len ťažko.)
Na desiatu jesť ovocie a to najlepšie 1 hodinu pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle.
(Všeobecne známe tréningové pravidlo upravené na účel diéty)
Piť vodu a nesladené limonády, víno k jedlu.
(Správny pitný režim nemožno inak doložiť. Aplikáciu víno možno potom dodať veľké množstvo sacharidov, ktoré sa v jedle pomerovo takmer neobjavuje)
Odporúčané potraviny
- Zelenina v malom množstve len čerstvá alebo mrazená až na zakázanú / viď. nižšie /
- Ovocie všetko až na zakázané ovocie / viď. nižšie /
- Mäso bez kože
- Mlieko a mliečne výrobky
- Vajcia
- Pečivo z celozrnnej alebo ovsenej múky
- Cestoviny z vajec
- Koreniny
- Čokoláda s obsahom kakaa 60 percent a viac
- Olivový olej
Potraviny zakázané
- Zemiaky
- Ryža
- Kukurica
- Cestoviny zo semolinová múky
- Pečivo z bielej múky
- Banány, hrozienka, melón, ananás
- Mrkva, repa
- Cukor, melasa, med
- Sladené limonády
- Pivo
S odporúčanými potravinami možno v podstate súhlasiť na niekoľko detailov. Tým prvým je opačné množstvo konzumácia zeleniny a ovocia. Fitness filozofia v klasickej diéte nezakazuje konzumácii zeleniny žiadne, naopak v istom zmysle obmedzuje prísun ovocia pre obsah sacharidov. Vzhľadom na to, že Atkinsonova diéta je bez sacharidového charakteru, je zrejmé, že toto obmedzenie je vcelku bezpredmetné. Jianksi myslím, že v diéte nie je možné zakázať takmer žiadne potraviny. Ide vždy len o obmedzení a odporúčaní. Tým skôr, že obmedzenie je tu formulované dosť nezmyselne.

mimi.a

nemam uz sice presny rozpis ale ide o to, ze jes skoro iba masko.. nemozes prilohy, skoro ziadnu zeleninu.. no, velmi zdrava nieje. Ja aj ked som strasny maskozravec som s nou ani nezacinala ale skusila som radsej 90-dnovu.. aj sa najes aj schudnes.. ja som schudla za 1,5 mesiaca 10kg.

Livi6

Dakujem baby, uz nebudem vymyslat. Naozaj skusim nieco rozumne. Asi som to potrebovala pocut od niekoho ze to je blabost...vdaka