Atkinsonova dieta

Siskebab

Ahojte,

nedavno som presla na dietu - rsp styl stravovania, kedze je to trvale - ktora som ani nevedela ze uz ma meno - Atkinsonova dieta. Ale! Presla som na nu hlavne koli tomu ze som nechcela uplne vylucit cukry z potravy, ale chcela som jest predovsetkym proteiny. Tak som sa zacala zivit primarne chudym masom a zeleninou, strukovinami, orechami, vajciami a mliecnymi vyrobkami, a sacharidy jedavam len v pondelok (tak vyslo). Pouzivam len zdrave mnozstvo olivoveho oleja, primerane sportujem (3x do tyzdna plavanie, 3x cielena chodza po schodoch, 1x svizna prechadzka v kopcovitom terene v prirode, ci rovno turistika a vsade chodit peso) a kila idu krasne dolu. Clovek ten tyzden vydrzi, aby si v pondelok mohol dopriat pecivo ci cestoviny..neodporucam si dat ten \\\\\\\"dovoleny\\\\\\\" den na nedelu, lebo sa mozete prejedat s rodinou nezdravym jedlom. Moje pondelkove hriechy spocivaju v tom, ze ked si robim hambac z chudeho maska tak si ho dam do tej celozrnnej zemle, doprajem si celozrnnu pizzu alebo bezlepkove cestoviny. Nieze cely den preteky, zjest co najviac sacharidov. Ale napriklad ked mam cely tyzden chut na jahodovy mliecny shake (sladeny medom alebo steviou), tak si ho v pondelok dam. Ale len jeden! Aj tu zemlu len jednu, a porciu cestovin ci pizze len striedmu, s lahkymi omackami a oblozenim. Plus - v bezsacharidove dni mi este nikto nezabranil ist na pivo ci dat si pohar vina. A tiez - zianda slanina, klobasa ani hrudy masla sa nekonaju. Klucom k chudnutiu je spravna miera vsetkeho, a troska pohybu. A hned to ide :)Som jedna z tych ktore nemaju stitnu zlazu, co ini schudnu za mesiac, mne trva zhodit rok. No mam aj zivot ktory nechcem podriadit kultu tela, preto som si vybrala stravu pri ktorej nehladujem a dokazem ju drzat snad aj cely zivot a byt zdrava a vesela. Peso chodit mi nevadi, do prirody chodit milujem, plavaren je velmi prijemna aj rovno z nocnej a po schodoch chodievam v praci. Takto sa to stiha aj casovo. Prepacte mi tie dlhe litanie - no viem ze vsetci chcu jest a nikto nema cas, takisto ako ja, plus niektori mate tak ako ja aj zdravotny problem, tak som myslela, ze sa podelim s niecim, co u mna dlhodobo funguje. Nie som hladna, mlsam same fajnoty do sytosti a citim sa skvele.

PeterB29

...stará diskusia, ale potvrdzuje pravidlo nakupujte u odborníkov :D

ketóny sa v tele produkujú prirodzene, to ľudstvo prechodom na agrokultúru utlmilo tvorenie ketónov. ketóny sú potrebné pre metabolizáciu tuku. takto jeme obilniny a cukry, ktoré vyvolávajú tvorbu inzulínu a čím viac cukrov papáme, tým viac inzulínu sa nám tvorí a o to viac sú naše inzulínové receptory odolnejšie voči množstvu inzulínu, až vznikne inzulínová rezistencia, cukrovka ...
Skúste si zistiť, ako dlho existuje ľudstvo a ako dlho mlieme zrno na chleba a musí Vám byť jasné, že niekde je chyba!
V 70tych rokoch americka zdravotnicka ja neviem čo vyhlásila, jedzte menej tukov a viac komplexných cukrov a ako to dopadlo? Amerika pekne priberá ďalej, cukrovku už majú násťročné deti a zvýšené riziko srdcových príhod a kompletné spektrum civilizačných chorôb... je to najnevydarenejší pokus, na ktorom sa účastnili milióny a aj napriek jasným výsledkom nezdareného pokusu sa stále nájdu ľudia, čo tvrdia, že jedzte menej tukov a viac cukrov a nevedia o tom nič, leda tak si prečítali nejaký článok o tom, ako je tá diéta škodlivá bez sebemenších dôkazov... ...okrem toho, pozrite sa poriadne na tie odtučnené výrobky a skúste uhádnuť, prečo je v nich viac E-čiek, ako surovín...ale tie sú podľa Vás zdravšie... bolo vykonaných strašne veľa pokusov, aby sa dokázalo, že jedenie mala tukov a vela sacharidov je tá najsprávnejšia diéta, ale nikdy neboli prezentované, pretože výsledky potvrdili opak, nechápem, prečo sa to nedostane von, veď sa sami klameme...
Zoberte si knihu \\\"The Power of Protein\\\" a \\\"knihu The Power of Protein Life plan\\\" ktorú napísali manželia, vedú kliniku a liečia civilizačné choroby u ľudí, ktorým už bolo diaknostikované, že už sa nevyliečia... všteci ich pacienti sú zdravý a zbavuju sa civilizačných chorôb pomocou zmeny stravy, ak toto dokaze tento styl stravovania, potom do toho treba ist po hlave.

...vyssie som čítal, že nejaká pisateľka skúšala diétu a bolo jej zle atď... áno, prechod z inzulínu na ketózu (volá sa to nutričná ketóza) je sprevádzaný príznakmi ako slabosť, nevoľnosť... je to preto, pretože telo si žiada cukre, ktoré spôsobujú podobnú závislosť ako LSD a telo je ochotné čakať na cukry až 6 týždňov a toto sú stavy, ktorými sa vyznačuje detoxikácia, v tomto prípade od cukru, potom sa telo rozhodne, že prejde do ketózi a človek sa stabilizuje a je všetko lepšie ako predtým, dokonca stratí chuť na sladké, lebo telo cukry v takej miere, v akej ich prímame nepotrebuje, to je prosto fakt...
...teda chcel som napísať jednu vetu :)

Barbie4444

Hej jasne ze sa z nej chudne ked vam telo berie zasoby stareho tuku a energiu berie z toho kvanta tukov co prijimate.. ale vo vasom tele sa pri takomto nelogickom obratenom metabolizme tvori latka ktora pri normalnom stravovani - cize aj s prisunom sacharidov netvori... je nou keton. je to latka ktora normalne odchadza mocom. takto sa vsak uklada do vasich buniek a tento odpad z nich uz nikdy nedostanete. dalej tato dieta zuzuje cievy pretoze sa vam take mnozstvo tukov dostava do krvi a oblepuje steny ciev a to vam sposobi preddispozicie na srdcovo-cievne choroby. Tato dieta bola vymyslena Dr. tkinsonom v minulom stoci kedy nemali take poznatky z bunkoveho metabolizmu ake mame dnes. Vsetci dnesny dietologovia ju povazuju za najviac drasticku a rizikovu vzhladom na vedlajsie ucinky ktore sa sice neprejavia jojo efektom ale prave znicenim vasho bunkoveho metabolizmu. A kedze sa cele nase telo sklada z buniek tak ten je najdolzezitejsi. Takze vela stastia s drzanim takejto diety a uzivajte si potom po rokoch tazkosti so srdcom.

malvina1111

no radsej dukanova dieta.u mna ucinna uz som si zvykla a neni to aspon podla man taketo hrozne. u mna dukanova fungovala ale je draha pre moju penazenku tak som ju musela stopnut .skoncila som druhu fazu no po case(par mesiacov)sa mi to vsetko vratilo skoda ze som nepokracovala :-/

CeleeZle

Zakladna chyba je ze sa pytas na nazor bab. Ked vidim jedalnicek vacsiny Slovenskych zien a vysledne postavicky v style tuk-kosti-koza bojim sa cim budu krmit dalsiu generaciu. Existuju 3 typy diety ktore funguju. Sacharidove vlny, Cyklicko-ketogenna dieta (Atkins) a rozne variacie Paleo diety. Kazda ma svoje obmedzenia, pri Atkinsovy je dolezite naozaj sa nebat tuku a paradoxne ubrat z bielkovin co vacsina \"klasicky a racionalne\" stravujucich sa ludi nedokaze spracovat v hlave, nieto este uskutocnit. Vyhodou je to ze si mozes lahko okontrolovat pasikom z lekarne obsah ketonov v moci cim zistis ci je telo v rezime kedy bere energiu primarne z tukov. Skor by som odporucil paleo dietu ktora sa drzi lahko a funguje, i ked pali pomalsie.

iwanka.mala

Čo môžeš a nemôžeš jesť resp. jedálniček Atkinsovej diéty nájdeš napr. aj tu www.dietyachudnutie.sk a princíp Atkinsovej diéty je: výsoký príjem bielkovín, vlákniny, dôležitých vitamínov a minerálov, vylúčenie trans-tukov a nízky príjem cukrov. Ale určite si prečítaj viac zdrojov o tejto diéte, lebo som čítala aj dosť negatív. Dobré informácie a celkom aj triezvy pohľad na diéty nájdeš na www.dietyachudnutie.sk Ja by som ju asi nedržala, ale je to na tebe... :)

jeorgia

Kazdy moze mat svoj nazor na dietu atkins,ja som ju drzala pred 20 rokmi po detoch som pribrala a zhodila som 27kilou,bez hladu!!!chce to len sa zapret ked vidite chlebik ryzu zemiaky a ine veci ktore nesmiete!!!a vcera som ju zas zacala drzat!tak mi drzte palce!je to jedina dieta ktoru vydrzim drzat lebo som neni hladna!len mlsna na to co nemozem!ach dufam ze ju vydrzim drzat!!!drzim palce aj ostatnym kockam!!!!!!!!!

kristal

no ak by ste sa zaoberali touto dietou prisli by ste nato ze ma fantasticke vysledkya dokonca znizuje cholesterol...lebo zaludok je fantasticky nastartovany a topi sa sadlo...a ak by ste citali aj dalej tak by ste prisli nato,ze kazdy tyzden sa dosavaju sacharidy az kym sa nenabehne na normalne stravovanie tak jojo efekt nehrozi....tolko moje znalosti