Detoxikácia - čistenie pečene + diéta

RNG

Suhlasim plne so slippery elm. Prostriedkov je plno, ja sa snazim vychadzat z toho, co je doma mozne dostat. Keby som mal navrhnut zmes na crecne parazity, obsahovala by psyllium, slippery elm a trochu listkov artemisie absynthia=wormvood, tak isto si neviem spomenut na slovenske meno, ale dakde v bylinkach to bude-konverziou cez latinske.

dr. jana

Je pravda, ze cistenie criev od parazitov nie je vzdy potrebne, ale raz za cas dobre, hlavne v krajinach mimo Europy, kde ja posobim. S physillium husk mam trochu ine skusenosti, mojim pacientom radsej doporucujem Slippery Elm bark (neviem ako sa to vola po slovensky) je to neznejsie na creva. Toto su vsak len cisto moje osobne skusenosti pri pozorovani pacientov.

RNG

Suhlasim uplne. Nakoniec to je aj v mojich prispevkoch z 31/5/07
Nezahrnul som tam sice cistenie criev od parazitov, nie vzdy je to to treba. Ale psylium treba brat spolu s ocistnym protokolom pecene, lebo v zvysenom toku zlce sa nachadzaju aj toxicke latky, ktorych sa pecen zbavuje a bez vsiaknutia do psylia by sa tieto spolu so zlcou reabsorbovali spat do krvneho obehu v crevach a dostali by sa spat do pecene.
Bratie psylia nie je limitovane len na intenzivnu detoxifikacxiu. My vseobecne potrebujeme viac celulozy pre zlepsenie peristaltiky. Pri prilis tekutom obsahu criev sa nevie obsah poriadne posuvat. To celkove predlzuje traviaci cyklus a prispieva k crevnym preblemom(usadzovanie na stenach, premnozenie bakterii a pod.)
Dokladne odstranenie parazitov nie je len odstranenie crevnych. O tom som uz raz pisal podrobnejsie.
Dnes crevne parazity nepredstavuju prilisny problem. Horsie su krvne, svalove a najhorsi je pecenovy. Jedna sa o davno znamu cicavicu pecenovu(fluke), ktora svojimi mnohymi fazami vyvoja dnes neprachadza tak ako sme sa to kedysi ucili. Vplyvom zamorenia sa v nas moze nachadzat viac vyvojovych stadii ako kedysy. A viacere z nich maju nielen toxicke ale karcinogenne vylucky.pri roznych zamoreniach mozu sposobit rozne rakoviny(metylalkohol-plucna, izoproryl-pecenova atd)
Na odstranenie vacsiny paracitov(crevne, krvne i tkanivove, dospelych, lariev i vajicok0 je ucinna 21 denna kura(vytazok z zeleneho obalu vlasskeho orech, klinceky,artemisia absynthia=wormwood)
To som asi tiez uz spominal predtym.

dr. jana

Detoxifikacia pecene funguje tak 3 tyzdne ak nezacnete s ocistou tenkeho a hrubeho creva. Takze poradie s ocistou je taketo:
1) Najprv creva. Ocistit lahkou specialnou stravou a tiez zbavit sa parazitov
2) Potom dodat biofloru, dobrych 14 dni
3) A az potom detoxifikacia pecene
Bez tohto poradia detoxifikacia pecene je len docasna.

petulinqua

ja som takuto dietu drzala skoro 2 roky..ale nie kvoli chudnutiu,ale mala som to predpisane od lekara na pecen,ktoru som mala dost vazne poskodenu.sice zo zaciatku som si troxu ponadavala,lebo okrem toho,ze som dietku musela poctivo drzat,musela som sa kazdy tyzden vazit,ci som neschudla(som dost xuda a keby som sxudla ece viac..tak by bol problem)..cely ten cas som bola na zelenine a ovoci a vselijakyx obilnyx keksox a masku na vode..pre kazdeho,kto musi volaco takeho drzat,mam radu: ked zacenete normalne jest,bude vam ten styl zdraveho stravovanie dost xybat:))ale drzim vsetkym veelmi palceky nex sa vam podari drzat dietku aku xcete,i ked ja s dietami na chudnuti prilis nesuhlasim,lebo existuje koopec inych sposobov ako schudnut aj bez toho,aby sa drzala hladovka alebo sa tyzden v kuse jedli len banany a pod. :))) ak by ste potrebovali par rad,kludne ma kontaktujte..

RNG

Akakolvek jednostranna dieta ci hladovka je skodliva telu. Znizuje imunitu a regeneraciu.
Je sice pravda, ze detoxifikuje, lebo enzymy, ktore telo vydava sa nespotrebuju na travenie jedla, ale cistenie vo vnutri organizmu.Zaludovne aj pecenove sa reabsorbuju do ktvneho obehu a pouziju na cistenie.
Moja preferencia je ale brat na lacny zaludok extra enzymy a nemenit stravu, s vynimkou zvysenia podielu surovych, teda enzymy obsahujucich potravin
Vsetky surove portraviny obsahuju enzymy, ktore sa nicia zahriatim vacsina uz pri 52 stupnov celzia.
Z najlepsich zdrojov enzymov spomeniem cviklu, ananas a papaju. Tiez mrkvu stonkovy celer a ine surove zeleniny, ale v neporovnatelne mensich davkach. Enzymy sa nachadzaju aj v masaxh, preto je zname odstarnutie na zjemnenie struktury. Ale v nasej momentalnej antibakterialnej civilizacie sa surove maso neje (okrem eskimakiv)z obavy pred bakteriami.
Niektori lekari su silni proponenti surovej stravy hlavne z tohoto dovodu a maju znacne uspech pri oslabenych ludoch, ale v dnesnom svete globalneho penosu bakterii je to riskantne. Mozno pri studenej sterilizacii(strieborna voda, GSE a podobne) by to mohlo na cas pracovat pri zachovani bezpecnosti. Ale to je len moja osobna myslienka na vylepsenie/zcivilizovanie tzv paleontologickych diet(surovych)

agina

Rodicia drzali ryzovu dietu 39 dni. Tyzden jes len samu naturalnu ryzu, dalsi tyzden ryzu plus strukoviny, dalsi tyzden ryzu plus surova zelenina a dalsi tyzden ryza plus dusena zelenina. Medzitym sa pije len cista voda alebo bylinkove caje, ziadne ovocne.Zarucene pomoze na detoxikaciu organizmu, ale nie kazdy ju vydrzi drzat.Je dost narocna, ale ked vydrzite ten tyzden, potom je to uz v poho.

RNG

Specificky na pecen: odtucnenie kalciun d glukarat
Odmorenie a regeneracia(liecenie)
dr Bergson protokol
sylimarin900 mg
alfa lipoicka kyselina 600 mg
selen 400 mikrogramov
Odmorenie tela vseobecne:
enzymy vseobecne, na to som uz pisal viackrat(nezabudat na stavu zo surovej cvikle)
chelacia(rozne ovocne stavy obsahujuce kyseliny
spirulina/chlorella 5g +
aloe vera
cistenie a kultivacia criev=zeleniny, psylium, probiotika.
Ludia si dakedy neuvedomuju, ale na stenach criev sa vylucuju z tela rozne latky, ktore sa nevylucia ladvinami, zlcou(cistenie pecene)a kozou. povacsine su to lepkave latky, ktore treba celulozou doslova odrhnut.
Zase spomeniem lecitin, to je najucinnejsie cistenie zil a zaroven najlacnejsia. Zlepsena cirkulacia zlepsi vsetky pochody v tele aj spalovanie, aj odmorovanie co je v tejto teme(v predchadzajucich je forma a davkovanie)

kolka

zds a jolik, ja som Vam nieco predala? Mozte si to kupit bez mojho pricinenia kdekolvek na svete. Ja davam len informacie, a mozno ste si vsimli, ze zadarmo. Ale aj tak dakujem za reakciu, kazda je poucna.