Detoxikácia - čistenie pečene + diéta

71gloria

Treba ho pomlieť,je to napr. tak ako pri sezame, aby bol z neho, čo najvačší úžitok.To žutie je veľmi doležité, sústo treba žuť aj 10 minút, skoro ako žuvačku...

m.

Je nevyhnutné ho pomlieť? Nestačí požuť, po prípade prehltnúť vcelku?? V žalúdku sa to rozloží tak či tak, nie?Naozaj by ma to zaujímalo, vďaka gloria za predchádzajúcu odpoveď

71gloria

Čerstvo pomleté semeno pestreca mariánskeho zmiešať s niektorým z cukrov / laktóza, fruktóza, glukóza/ v pomere 1:1 a podávať 3-4 krát denne 1 čajovú lyžičku. Zmes nerobiť do zásoby
Každopádne pomleté semená treba poriadne požuť, prípadne cukry vynechať, ale keď Ti vadí horkosť..

m.

Kúpila som si čaj ostropestrec mariánsky a pripravila podľa návodu (pomlieť a zaliať), ale je horký a v lete čaj moc nemusím.Chcela by som sa spýtať, či semiečka môžem požuť aj vcelku a prehltnúť, má to ten istý účinok?

RNG

Protokol dr Berksona, cisti, regeneruje.V tejto teme pedtym.
Na udrzbu 1/2 az 1/4 davka, okrem selenu. Ten zostava na min 200mcg

monah

Hallo, mam zvysene pecenove hodnoty, som obezna, prednedavnom vyoperovany zlcnik, 39-rocna, 20 rokov v nemecku..Bohuzial, u nemeckych doktoroch stale to iste pocujes, moze ta z toho slahnut:jeddzte menej, viacej sportu, atd. mam podozrenie aj na zöliakiu, nemam ale silu na dalsie vysetrenie, poradte jednoducho

monah

RNG

Ten bodliak je ostropestrec mariansky(milk thistle=sylibum marianum,) ucinna latka z neho je sylimarin a plnydetoxifikacny protokol dr Berksona som uz v tejto teme spomenul
Na dodatok, domaca pupava(tj jej korene) tiez zvysuju tok zlce a tym cistia pecen ako sylimarin, len nemaju stimulujuci ucinok na tvorenie novych hepatalnych(pecenovych) buniek

poliewoocka

Kup si ten detoxikacny pripravok v lekarni co aj reklamuju na obale je taky bodliak neviem uz ako sa to vola...

tinusska

ked si dam rano na lacno ten oliv.olej a stavu z citrona, nepokakam sa z toho? ak ano, ako rychlo to na mna pride? a kedy sa mozem naranajkovat po poziti toho oleja+citron.dakujem