Pearcing v jazyku

romi

No tak ja som si to dala spraviť napuchlo mi to jak balon, žrať som nemohla 3 dni porádne a šušlala som jak debil hlavne ked som sa na to nahulila. Chcem si ho vytiahnut lebo mi zavadzia ale keby som ho zase po čase chcela tak už si tým znova nechcem prejst. Fakt haluz

miska

Ja som mala pearcing asi 2 roky a jeden krasnz den som si ho isla vzmenit ya inz a prehltla som ho a uz som si potom nedala ale dost mi chyba je to super pocit.

maverick

Cafte! Ja mam pierce v jazyku od leta, je to uplne super, nepresiel jediny den, kedy by som nebol rad, ze som do toho siel! Samotny prepich nebolel, bolo to len trosku citit ako sla cez jazyk ihla a potom samotna tycka... Opuch sa samozrejme dostavil, nebolo to velmi prijemne, ale na druhej strane to nebolo zas az tak strasne, ako to niektori opisuju (mne na to VELMI pomahala zeleninka)... Navyse mne opuch trval asi len 4 dni (ale je to individualne) - v pondelok mi to robila a vo stvrtok som si uz vymienal tycku za kratsiu...
Co sa materialu tyka, gulicku odporucam plastovu, nie kovovu - nenici zuby a ked sa vam nahodou dostane pri jedle medzi zuby, tak prehryznete ju, a neodstiepi sa vam zo zubov...
Co sa tyka diskretnosti (a schovavanim napr. pred rodicmi), neverili by ste, ake to je nenapadne... Moji rodicia o tom stale nevedia (uz je to vyse pol roka), a to sa ani nepokusam to nejak extra schovavat (ale pre dokonalost odporucam priesvitne akrylove/plastove gulicky).
No a co sa tyka toho, ci si to budete moct vybrat bez toho, aby sa to zrastlo, nepotesim vas - jazyk sa zrasta STRASNE rychlo - normalne za 6 hodin bez piercu uz nemusite mat po dierke ani stopy... Ja som ho raz mal vybraty hadam na 2 hodiny a len-len, ze som ho dal naspat...
Ak stale vahate, ci ano alebo nie, odporucam na "nie" uplne zabudnut... Sami uvidite, ako sa vam to bude pacit - kazdopadne si to ale chodte dat spravit k profesionalovi, inak ozaj hrozi riziko komplikacii...
Ak som vam nezodpovedal nejake vase otazky, kludne ich posielajte na M.a.v.e.r.i.c.k@zoznam.sk - budem sa snazit zodpovedat co budem vediet a v najkratsom mozom case... Cafff...

.-anetka-.

ahojte chcem vam vsetkym povedat aby ste sa neobavali ze sa vam zacnu kazit zuby alebo nieco podobne ked si kazdy den poctivo umyvate zuby nemal by byt s tym problem moj brat ma uz 9 rok pearc v jazyku a ma krasne biele zuby a mam taku otazocku ze ked si ho dam a mi to velmi napuchne tak sa moze stat ze zacnem suslat a rodicia si to vsimnu vsak?

drobec21

aj ja som si dala pearcing a to prepichovanie nebolelo az tak ako to hojenie ale aj napriek tomu som bola prekvapena ze to nebolelo az tak ako ma ludia strasili a ani jazyk mi neopuchol.....

miskaa16

ahojte...cela by som sa spytat ci to bolii...dat si pearcing do jazyku a ako to mam skryt pred rodicmi....dasa to vlastne??

alex36

chcem si dat pearcing do jazyka,len chcem sa opytat tych co ho maju ze ci to moc vadi zubkom a tak no sklovinu ci to moc nici.

woosha

to tatianaborisova ... boli boli ... ako som sa uz vyjadrila ... nechod do piercu,ked sa bolesti bojis ... prepich bradavky boli sakramentsky ... citila som to az v prstoch na nohach ... a celu ruku som mala strpnutu :) .. ale zasa ... to je o citlivosti ... a o tom, ako si tu bolest dokazes uzivat :)

woosha

vrr, ospravedlnujem sa za miernu agresiu, ale skara, ked sa bojite bolesti nelezte do piercov ... jazyk je mimoriadne bolestiva zalezitost ... nie prepich samotny, ale hojenie sa ... pravdaze to zalezi od oranizmu ... ja mam uz 2 pierci v jazyku a musim povedat, ze to bolo najhorsie zo vsetkych co mam ... oba razy ... pekne som tyzedn chodila zduta na cely svet a odmietala komunikovat koli bolesti ... u mna sa z toho dostavilo celkove vycerpanie organizmu a az do zahojenia som bola uplne mrtva ... ale po 2 tyzdnoch je to zahojene ....

ivca124

Cawtee Chcela by som si dat pearcing do jazyka ale bojim sa ze to bude boliet.Kamoska ho uz ma a hovorila ze to dost bolelo.Ja naozaj neviem.Poradte pls. A kolko to asi cele stoji?