Resekcia zubov

Príspevok v téme: Resekcia zubov
alexia

Ahojte, robili už niekomu resekciu? Mňa minulý rok hrozne bolel predný zub a zubárovi sa to moc nepáčilo, pchal mi tak nejaké vložky a že keď to nepomôže, tak resekcia. Ale prešlo mi to. Normálne sa čudoval, že sme sa tomu tak-tak vyhli. Nooo lenže teraz ma rozbolel ten blbý zub znova a mám ťažké obavy, že sa nevyhnem tej resekcii. Je to hrozné? Dá sa to prežiť bez ujmy?

zúbok 3

Mám 32 a mám za sebou už 3 resekcie. Druhá sa mi nestihla ani zahojiť a o 5 mesiacov mi robili tretiu. Samotný zákrok sa dá prežiť v pohode, trochu je to horšie po ňom, opuch je nepríjemný a hojenie tiež, ale keď nie je iná možnosť... Ale človek aspoň vie, že v tom nie je sám. Držím palce a žiaden strach, bude to fajn.Mysli na to, že ľudia majú aj závažnejšie choroby a musia s mini žiť. Na resekciu po dvoch týždňoch zabudneš a život ide ďalej.

Michal12345

zdravim.. ja mam akurat po.. neni to nic strasne ale poviem vam ze cim skorej tym lepsie.. bo pak s tym mouzu byt strasne komplikacie.. necakajte ze sa to samo zahoji.. mne hrozy ze pridem o zuby..

livvvre

Ahoj pred hodinou som prisla od zubara s resekcie......Mam 22 a strasne sa bojim doktorov ale strasne......Ale chcem povedat ze to nebolo nic strasne ibaze mam opuchnutu ust.dutinu a hlava troska boli....Nemate sa coho bat....Vazne.....
:)

Domingo93

ahojte vsetci mam 16 rokov a asi pojdem na resukciiu zuba mam nad nim vacki uz zubar spravil vetko ta asi pjdem chcem sa spitat ci t nebolelo a ci ste nemali strach ,,,ja ho mam
za odpovede a radi dakujem

mike5577

Včera som bol na tej resekcii a teda namáte sa naozaj čoho báť. Pár injekcií, čo nie je zas nejaká bolesť a potom už necítite nič. Čo mi bolo najnepríjemnejšie, to bolo to vŕtanie do kosti - som dosť citlivý na hluk a mal som pri tom pocit, že mi idú prasknúť bubienky :) Ale inak je najlepšie nepredstavovať si ako chirurg dlabe do kosti, ale myslieť radšej na niečo iné. Myslím, že Hviezdička 5, čo písala aké to bolo velmi nepríjemné, si to vyvolávala skôr psychicky. Ja som tam skoro na tom kresle zaspal. Len pri konci už začala bolieť časť hlavy ktorá bola celý čas opretá o kreslo. Už keď som vychádzal z ambulancie, začal ma ten zub a okolie pobolievať. Dal som si jeden Aulin a potom sa bolesť už nevrátila. A to už je na druhý deň ráno. (Dúfam, že som to nezakrikol :)) Je to trochu opuchnuté a nič tvrdšie by som nezjedol. O týždeň idem dať vybrať štychy.

hviezdicka5

ozaj a este taka neprijemnost ze od toho zakroku citim mravcenie v pere niekedy az tak ze si hornu polku pery necitim,ale doktorka vravela ze je to normalne ze to tak polroka potrva kym sa to stabilizuje

hviezdicka5

ahojte tak aj ja vam opisem moju skusenost...od 1.5 ma zacali pobolievat horne zuby od 4 az k poslednemu, bolo to horzne nevedela som co ma boli. Tak som isla k zubarke ktora mi zo 4 zubu vybrala nerv, ze to bude dobre no bolest neprestavala. Potom ma poslala na snimok vsetkych zubov a tam sa ukazalo ze mam vacky hnisov. Tak mi vytrhla dolny zub pod ktorym bolo najvacsie lozisko no bolest zubov neprestavala. Potom som 3 mesiace chodila cistit korenie zubov ale hnis sa robil dalej. No a 2.9 ma poslala na resekciu. Bolo to hrozne, hlavne to cakanie mala som ist o pol 10 no dostala som sa o 12 dnu, pychli mi injekciu, dali plachu a zacalo to, bolo to velmi neprijemne to tam len vrtel, brusil no strasne cela hlava mi skakala az mi slzy isli a po 2hod som vysla cela spotena. Domov som dosla ako zbity pes a opuchnuta. No po tyzdni mi vybrali stehy potom zaplombovali zub a zdalo sa ze konecne som z toho po 4mes. vonku no az do minleho tyzdna ked bolest sa opat vratila.

zrejmeresekcia

uz mesiac mam otvoreny zubo vyteka mi vzdy hnyz a zacam ma zase boliet tak pravdopodobne bude resekcia aky to je pocit?boli to?trosku sa bojim!:(

dessy12

Kamoska - mas pravdu ja uz som po resekcii asi tri mesiace...aa tiez asi nic moc ...teba to stale boli?? lebo mna dost kazdy den uplne to citim ..je to oukey?