Resekcia zubov

Príspevok v téme: Resekcia zubov
alexia

Ahojte, robili už niekomu resekciu? Mňa minulý rok hrozne bolel predný zub a zubárovi sa to moc nepáčilo, pchal mi tak nejaké vložky a že keď to nepomôže, tak resekcia. Ale prešlo mi to. Normálne sa čudoval, že sme sa tomu tak-tak vyhli. Nooo lenže teraz ma rozbolel ten blbý zub znova a mám ťažké obavy, že sa nevyhnem tej resekcii. Je to hrozné? Dá sa to prežiť bez ujmy?

crocoptt

Mne robili resekciu včera. Ako ten zákrok je v pohodičke to nič človek necíti, ale keď umŕtvenie prestane účinkovať tak ta rana dosť bolí.Cítil som len že sa mi tam niekto hrabe vyškrabáva a vŕrta. Ale asi je to individuálne.Keďže som mal veľký nález tak beriem antibiotiká.Nech sa darí všetkým.Ciao

wpetraw

Pomôžte mi niekto asi pred rokom mi strašne opuchla tvár zo zubov s 1 a 2 zubárka mi ich otvorila a vytiekol mi hnys dala mi antibiotiká ale tie pomohli len na krátky čas potom mi zuby liečila a zatvorila ale bolesť zubov a napuchnutie sa vrátilo a tak sa to opakovalo asi 3-krát potom mi povedala,že musím ísť na resekciu tak som sa bola objednať. Už som sedela na chirurgii zubárka mi to prečistila zatvorila a poslala na RTG zubov a keď som jej ukázala snímku povedala že tam nemám vaček tak mi to nebude robiť a tak sa chcem opýtať či je to dobre alebo zlé?ale ak mám tie zuby zatvorené za pár dní mi opuchne celá tvár

zilka

tak mna to uz zajtra caka.velmi sa bojim,dufam ze to neako prezijem.tiez mi budu robit 1vlavo.ale dodalo mi sil ze som si dnes tu vo fore precitala ze nic strasne to neni.tak drzte palce.potom dam aj ja moju skusenost.

mira

Asi pred 20 rokmi som bola na resekcii 1 vľavo hore. Teraz tam mám korunku, ale to ďasno vyzerá hrozne - je fialové a vidno to.
Dnes viem, že tento zub poukazuje na zlý stav obličiek. Tie treba vyliečiť, lebo sú zahlienené z mlieka, presolené a prekyselené z cukrov, preťažené tekutinami.
Zub mi nikto nevráti, ale ostatné si už opatrujem.

andrea022

včera som bola na resekcii ľavej1 a nebolelo/malasom3 injekcie/teraz mám opuch ale nebolí to.Večer som si dala ibalgín,dávam si studené obklady,nejem jogurty/kvasili by pri štichoch/strašne som sa bála,ale nič hrozné.PN6dní

andrea022

Mne povedal,že ho nemám úplne zdravý,mám ho preplombovaný/jednotku/,že by mi musel zobrať1/3koreňa,a že resekcia možno ani nezaberie,opakováva sa tam zápal.Navrhol mi vytrhať a mostík.Posledná šanca sú tie napchaté antibiotiká.

xena

Ja som bola pred rokmi na resekcii, neboli to , ved som odstala injekciu na 3 miesta do dasna , cele to netrvalo viac ako 30 min len to bolo neprijemne , lebo to zubar dlabal akoby s dlatom do kamena a ked som prišla domov dala som si tabletku proti bolesti a išla spať ,ked som sa zobudila dala som si dalšiu tablekua za par dni to prešlo

andrea022

Dnes som bola u zubára,resekcia nebola,lebo moja lekárka mi zub ešte neliečila zvnútra.Dal mi tam antibiotikum a uzavrel.Máme čakať čo to urobí.Na dotyk ma bolí ako ďas.Keď nezakusnem ani nič podobné ,tak sa to dá vydržať.Pri uzatvorení bolí zub vždy?

regina

a moze sa stat ze mi blizko tej rany tecie hnis abo taka vodicka? krv to nieje, tak co to potom moze byt? k mojmu zubarovi nemozem, kedze do piatku som mimo mesta.

zuzka k

ak si si davala ladove obklady a opuch ti nezmizne do 5 dni vrat sa zubarke.mozno mas neaky zapal.opuch byva najviac 3-5dni