Kto by mi vedel poradit s dcerou.

Príspevok v téme: Kto by mi vedel poradit s dcerou.
vizi

Mam 20rocnu dceru ktora velmi malo je.vysoka je asi 172cm a vazi asi 52-53kg.Ked aj je,tak moc nevladze zjest.ma za sebou maturitu a je nezamestnana.Nic ju nebavi,nevladze.Je psychicky labilna.Mam druha s ktorym si nerozumie.Pritom viem,ze ju ma rad.Ale je to tak ci tak pre nu cudzi clovek.Ku psychiatricke ju nedostanem.Bojim sa co bude dalej.Chcela by ist do cudziny s kamaratkou.Je moc nesamostatna,musi ju niekto drzat a dirigovat.Pani doktorka povedela ze ma nabeh na anorexiu.Treba to podchytit co najskor.Som z Martina.Kto by mi mohol a vedel poradit.Dakujem.

vizi

Henriet-byt je moj.Neni sme zobrati,ale byvame spolu uz 10 rokov.Uz tu taka tema bola.Nedostanem ho odtialto.Ma tu deti.A zo svojho utekat nebudem.Byt po starkej neni moj ale mamin.Odklada ho bratovi asi.Ja som si musela kupit.sestra tiez.A brat dostane asi.Super nie?

vizi

Henriet-kazde dieta ma dvoch rodicov.Ich vlastny otec si ani nespomenie.Kym byval u matky ,tak ta platila vyzivne za neho,aby ho nezavreli.Lenze uz nezije,tak bohuzial.Preco si nejde pytat od neho?Nenavidi ho.Asi tak.Ved za 20 rokov jej poriadne nic nedal.Ani narod.ani vianoce.ani na skolu,ak im 10x nieco suchol,bolo moc.Naposledy dostal vyplatenie z bytu po matke,tak im dal po 1000sk ,ja som im dala po 1000 na vianoce min.rok .Kupila si mozno za 500-600sk na seba ,kozmet,a ostatok prehajdakala.Ale ja som musela na tych 1000sk robit.Mne nepadli z neba.Byt je moj.Neni sme zobrati.A za dalsie ten po starkej mi mama aj tak neda.Odklada ho bratovi.Co mam nato povedat.Ja som si musela kupit,sestra tiez a brat dostane.Super nie?Raz sme uz na taku temu hovorili,nedostanem ho, ma tu deti.Byvame spolu uz 10 rokov.A z vlastneho utekat nebudem.

vizi

Alica 22-velmi dobre si to zhrnula.A hlavne, kolko liekov stale potrebuje,pretoze tym,ze schudla ma oslabenu imunitu,je stale chora.Kopec antib.,od zenskej liekov.V poriadku nevykrikujem,ved nemala z coho chodila do skoly.Aspon jeden clovek,co ma 4 deti.Prosim ta, vysvetli Myis,preco ich mas.Mne vycita ze mama 4.Proste chcela som tretie a boli naraz dve.Mala som jedno utopit?A musim ti este povedat,ze sme poslali prihlasku na nadstavbu na 3
roky na socialno-pravnu cinnost,aj na pohovor ju pozvali a vykaslala sa.

karlik

Rock&republic píšeš, že máš vajcia a vtáka a tiež máš aj bývalého. Buď si teplý alebo tu niečo nesedí, však myis?

vizi

Myis-Henriet povedala,ze deti po skonceni sli vlastnou cestou,co si zarobili,to aj minuli,ale nezdierali rodicov.Cize podla teba, je dieta aj do 50-tky dietatom.Plne s tebou suhlasim.To znamena ,ze rodic sa ma starat do konca zivota,takze ,ked si nenajde robotu do 50-tky som povinna ju zivit aj z dochodku?Tvojho otca sice vystahovali,ale matka ho musela vyplatit.A za dalsie si povedala,ze keby mama mala alkoholika,tak by si sa jej otocila chrbtom.Tomu neverim.Potom nemas tak matku rada, ako pises.Mas matku s obchodom,ja som take stastie nemala a my sme tiez 3 surodenci.Tiez mam brata od otcima.Chceli mat spolu dieta ,aj ked otcim ma v Brne uz 3.

alica22

mila henriet,je to tak,doba je zla,ani nas nik nesanuje,aj my sa musime obracat,aby sme na vsetko mali,aby detom skutocne nic nechybalo.ked si deti nebudu zarabat aj do 25.r a stale budu studovat,tak nech neprispievaju,ved nebudu mat z coho.zivit ich je nasou povinnostou,ale ak si budu zarabat,hriech by bol podporovat ich v lajdackosti a sebeckosti!co by z nich raz bolo?zo samej roztopase budu chodit po baroch,pit,fajcit,flamovat,uzivat si zivot a my budeme na nich neustale driet?co z nich raz bude?potom by sme mohli uz len ocakavat,ze im raz budeme v tom byte aj prekazat a daju nas do domova dochodcov,lebo im nic nebude svate.rodicia,nemajte zalepene oci,neprechovavajte voci detom opiciu lasku,pretoze raz na nu mozete aj doplatit.

henriet

Vieš Alica, takto rozmýšlame len my, čo už máme deti. Mladí ľudia (dospelí len vtedy keď sa im to hodí)si myslia, že my sme si ich spravili a teraz máme pvinnosť sa starať o nich až do smrti. Chvalabohu, že mám deti vychované úplne inak, a nemusím sa báť, že ma raz z kože zoderú aby im bolo dobre.

henriet

Jaja, alkoholik sa môže liečiť, ale musí ísť sám , neviem ako by ho mohla vizi prinútiť.
Rozvedený manžel sa nemusí odsťahovať, ale môže. Väčšina inteligentných mužov to aj urobí, ale ak chce robiť naschvál, alebo naozaj nemá kam ísť vyhodiť ho z miesta trvalého bydliska nikto nemôže. Samozrejme hovorím o tom, že byt vlastnia spolu.

alica22

uz niekolkokrat tu bolo spominane,ze preco by mali deti v dospelosti platit rodicom za to,ze byvaju s nimi.a preco by nemali platit?ja nie som ziadny odkundes,ktory nema rad vlastne deti,ale ako by sme k tomu prisli my,rodicia?mam 4 deti-a som stastna,ze ich mam,jedno ma uz 20.r..ostatne su mladsie,ale este vsetci studuju,nik nezaraba,takze ich zivime my s manzelom.obidvaj ocakavame,ze ked si uz budu zarabat,tak nam financne budu prispievat,samozrejme v medziach slusnosti.vsetko je drahe,preco by sme len my dvaja mali platit najom,vodne,stocne,teplu vodu,elektrinu,vsetky pozicky,ktore vyuzivame vsetci?a samozrejme stravne.ved v dnesnej dobe vsetky zarobene peniaze minieme na stravne,seky a polatky.neostava skoro totalne na nic.a co tak poplatky u stomatologa,lekaren atd...preco by dospele a zarobkovo cinne deti mali zit na velkej nohe?to by mali prist z prace domov a dobre sa najest,zobrat si z chladnicky co im srdce raci a bez hanby neprispievat ani korunu?ved by z nich boli sebci,ktori ziju iba pre seba.my by sme sa mali hanbit a oni nie?a co my rodicia?my si mame cely zivot odtrhat od ust a nemat ani na nove cizmy,len aby oni si volkali?nikde nic nie je zadarmo.poznate tu rozpravku o troch grosoch?z prveho zijeme,ked sme mali a zivia nas rodicia,z druheho zijeme sami,ked si zarabame a treti splacame rodicom,ked sami nestacia zit z toho,co maju.niekto zacne splacat skor,iny neskor.ale splacajme vtedy,ked je to najnevyhnutnejsie,aby nebolo raz neskoro.pretoze kto vcas dava,dvakrat dava...