som tehotna,mam 14....:(

b17

a ja budem mať 17 za pár týždňov. s mojim priateľom spávam už viac ako rok. myslím, že na tom nie je nič zlé, pretože ho milujem. samozrejme, že sa bojím tehotenstva, no ak to príde, prijmem to pretože keď chcem s ním spať, musím brať do úvahy aj následky. a na toto veľa ľudí zabúda. ale prečo??

slusny muz

Velmi malo prvadepodobne ze si tehotna, ani si nemala plodne dni...nemusis sa bat...skor sa zamysli, ci by si si nemala sadnut nad knizky a nieco o sexualite a dospievani precitat. A nemyslim tym magaziny stylu "BRAVO".

moni

Myslim si,ze ak mate vztah a mate sa radi,tak sa o sexe rozpravate.ci uz je to-ako by ste to mali robit,alebo ci pouzit pri milovani nejaku ochranu...ale Linda-predpokladam,ze sa s tyn chalanom dlho nepozna,takze urcite sa o tom ani nebavili.ale tiez sa priklanam k nazoru dr-ze je to skoro,a hlavne ak baba nema ziadne informacie o sexe.ale zial bohu,dnes je ina doba,a mlady robia veci bez rozmyslania...

kikulka

ja s tebou súhlasím dr,... 14 ročné sú ešte deti,za jedno je to nezákonné a za druhé je to strašne skoro a potom len naplákajú,že sú v tom.....ako si povedal,keď nie sú pripravené byť zodpovedné za následky,tak nech si to rozmyslia!!!

dr.csernusz

Som zhrozeny z nektorych vasich nazorov. Nikdy som netvrdil, ze je hanba mat sex ale vzdy som povedal, ze kazdy musi byt zodpovedny za svoje ciny, kroky. Ked dvaja sexuju, tak by mali by znasat aj mozne nasledky, samozrejme myslim na necakane tehotenstvo. Viete si predstavit,ake dusevne rany moze zanechat tehotenstvo 14,15 rocnej? Mna tu kritizujete, lebo mam nazor, ze by mal kazdy zacat zo sexom vo veku, ked sa na to citi naozaj zrely a dokazal by sa vyrovnat s moznymi nasledkami? ... A som tiez toho nazoru, ze keby kazdy clovek spal iba z clovekom, ktoreho skutocne miluje, a nie len, aby bol "in" a aby mohol povedat, ze uz to ma za sebou, svet by bol ovela krajsi a cistejsi... A teraz mi kludne vynadajte, ak si myslite, ze sa mylim...

esterka

Co je na tom hanba mat sex? A preco je tato tema este aj dnes tabu? Je to nieco prirodzene, malo by sa o tom rozpravat ako o hocicom inom... Ked sa dvaja maju radi dusevne aj telesne tak preco nie? Nie vzdy ide o to patrit do partie a byt in, kazda baba ma vediet kedy je na to pripravena, ziskat informacie od skusenejsich a premysliet si ci to nebude potom lutovat... ked si je tym ista a vie si dat pozor tak jedine co brani sexu su chore nazory dnesnej doby ze je to nieco zle...

kelly

mam 20 a tiez som mala teraz trochu strach z toho, ze budem mamina :), lebo s mojim zlatym sme s tym zacali az teraz, ale uz sme spolu tkm.tri roky, a je to vlastne moj druhy chlapec. ked som mala nedavno obavy z toho, ze som, povedala som si, urcite to dam prec, ale prave vtedy som okolo seba videla tolko malych babatiek, oblecenie, ocinov s malymi, ze som si povedala, ze to by bolo to najkrajsie, co v zivote pride, mat svoje malinke, starat sa on, ved by sme to zvladli, sme obaja zodpovedni ludia, mame sa skutocne moc radi a toto je na tom to najdolezitejsie, vediet si predstavit spolocny zivot, mat na to vek, a veeeela lasky. lebo babo nie je len tak nieco, nie je to ani "tamto" ani "hento". bude to raz nase, vase. a sex si treba vazit, naozaj, aj ked kazdy z nas ma nniekedy take chuutky. baby, fakt, moja rada pockajte, kym sa da, lebo niekedy to mozete lutovat, a robte to s clovekom, s ktorym sa budete mat navzajom radi, a pripadnemu babätku nespravit zo zivota peklo. a, Linda, fakt, ta voda je moc necista, dokonca aj v bazene. nevravim, ze bakterie nie su potrbne, skutocne su, ale myslim, ze nepotrebujes dostat daco na vaginu, nejaku plesen, alebo nieco horsie. a najma s chanaom, ktory to uz s nejakymi takymi kuskami, ako si ty robil, ok? davaj bacha.

aaa

Všetko môžeme bez ohľadu na vek ak tak kceme. Lenže všimnite si vetičku Lindy "je mozne ze som s toho otehotnela?mala som vtedy 2 den po menstruacii.. to ma byt asi plodny den ze?" Tak tato veta je jasna, ze baba neni pripravená sexuálne žiť, keď ani nevie, kedy sú plodné dni. A je mi fuk či by mala Linda 50 rokov.