Nadmerné ochlpenie

Príspevok v téme: Nadmerné ochlpenie
Žieňa

Trpím zvýšeným ochlpením, hlavne na tvári, prsiach, bruchu a zadku. Endokrinologyčka mi povedala, že na to niesú žiadne lieky. Vedel by mi niekto poradiť, čo s tým? S odstraňovaním má problémy, lebo chĺpky rýchlo dorastajú, zaraastajú do kože a hustnú. Neexistujú na to dajaké homeopatiká? Laserové dostránenie ochlpenia po celom tele by ma stálo mailand.

smrtchlpom

cafte babi,citim sa o trochu lepsie ked som si precitala prispevky na tejto stranke a vidim ze v tom nie som sama,tiez mam ten problem-pod bruskom mam uplne cierne chlpi,tie si vytrhavam epilacin strojcekom a nad pupkom mam bledo hnede,ale dost huste,a na nohach mam po holeni 1 000 000 ciernych bodiek,strasne ma stve ked kamaratky behaju v sukniach a shortkach a polovicnych trickach a ja v riflach a dlhych trickach...

slusny_muz

slecny ak vam to az tak vadi skuste ich mozno tie chlpky, normalne nafarbit farbou na vlasy, nejakou blond farbou, aspon ich nebude tak vidno ako ked su cierne....vzdy lepsie ako trhat no nie??

etony

ostatne od pasa dole cloveka az tak netrapia pretoze je celkom normalne ze ci ich zene odstranuje ci uz voskom,holením,vytrhávaním...ale nemôžem chodiť na výlety,kúpaliská :(...niesu ešte velmi tmavé pretože som ich este niak neodstranovala len krémom na zníženie ochlpenia raz.Ja sa trápim a mamina tiež lebo nevie čo so mnou je...je to strašné ked viem že kamošky tento problém nemajú a môžu si dovoliť čokolvek...a ešte celulitída.Je to v mojom veku puberty neaké rozšírené,môže to ešte zmiznúť?Ako s nou bojovať?Moja mamina mala po pôrode tiež a ja na to používam gel a pravidelne nachodím aj 4 hodiny.prosim o radu
zufalal pubertacka

etony

Som ešte v puberte ale tiež ma trápia chlpky na brušku.Len pod pukom a nad.Je to nepríjemné hlavne cez leto ked všetci vyrážajú na pláža a ja nemôžem :( nemáte neakú radu?

jezurka

zvysene ochlpenie je obvykle v dosledku hormonalnej poruchy. takze mechanicke odstranovanie nevyriesi pricinu. z vlastnej skusenosti vsak viem, ze lekari moc nepomozu, nadopovali ma liekmi, bola som naladova, tucna, napucana, srdce mi busilo ako v prechode. dokonca som sa liecila v nemocnici - same testovanie. nakoniec som to prestala brat a chlpi sa mi nezdali az taky pruser.hladala som ine riesenia. laserove odstranenie pomoze na cca 4-6 rokov a musi sa opakovat. ale jeden by fakt zbankrotoval - tak som to vyriesila salamunsky - tvar som laserovala za 2 roky liecby (kazde 2 mesiace 1500skk) ale oplatilo sa, strnisko a fuzy je prec (teraz po 6 rokoch som bola asi 4x na odstraneni jemneho chmiri pre istotu), nohy voskujem (mesacne 600skk) alebo epilujem mojim braunom a zvysok tela podla situacie.holim len vynimocne - chlpi po nom rastu viac a su silnejsie. trapila som sa tiez kvoli priatelovi, tak som mu to vyklopila po 2 mesiacoch chodenia - bol super - najradsej hladka moje odrastrene chlpku na nohach a vola ma jezurka. no aspon sa uz necitim ako poloopica. pridavam sa k martinkovi - aj chlapi byvaju v pohode, len im musime doverovat.

ildiko

aj ja mam ten istý problém, nie je to až také hrozné ale bojím sa, že sa to nebude páčiť môjmu chlapcovi. Neviem či to chlapom prekáža alebo nie. Poradte mi.

kukina

Cau Martink Mas priatelku??? Ako by si zareagoval, keby sa pred tebou objavila v sexi tricku a vo vystrihu chlpky, haa? No asi by si ju nezacal ani balit. Ja mam ten isty problem ako baby sem a v lete ma ide rozhodit, ked vidim ine baby v sexi trickach a ja si take nemozem dat. Bola som na roznych vysetreniach a vsetko je ok. Mam to geneticky dane. A moj priatel, ten sa s tym bude musiet asi zmierit a on to prezije ak ma bude mat rad, ale hlavne ja sa musim mat rada taka aka som a bude to ok.

martink

Ach jaj ženské, vy sa trápite zbytočne...
Snáď vás majú vaši partneri radi aj s chĺpkami, alebo nie? To by bolo potom zbytočné s nimi žiť. Okrem toho, neznamená to, že 100% mužskej populácie preferuje oholené ženy, podľa mňa je oholená žena absolútne neerotická a nezaujímavá, čo sa v oblasti sexu týka.
To, že sa dnes majú vo zvyku ženy holiť je len a len vaša chyba, nemali ste sa na to nechať prinútiť hlúpimi reklamami a diktátom homosexuálnych módnych návrhárov zo západu. Porozmýšľajte radšej nad tým, ako hazardujete so svojim zdravím, keď si na pokožku nanášate množstvo chemikálií kôli odstraňovaniu ochlpenia. Toho, že máte chĺpky sa bojíte, ale rakoviny kože alebo prsníka nie? zaujímavé...

zúfalka

Majinka, ahoj. Tiež mám problém s chlpkami na bruchu. Ak sa môžem spýtať, aký to je pocit, ked ideš napríklad na sono bruška, vyhrnieš tričko a bruško je chlpaté? Ja sa toho obdobia obávam už teraz, lebo sa za to chlpaté bruško hanbím.

zúfalka

Ahojte, tak ako vidím, nie som v tom sama. Tiež ma trápi ochlpenie na brušku. Rozdiel je v tom, že som sa v podstate ani nemusela holiť, ale spravila som tu chybu a začala som. Najprv som si oblasť od pupka dolu holila. Potom to nevyzeralo dobre, tak som si začala chlpky riediť vytrhávaním pinzetou. Lenže chlpky mám čoraz tmavšie. A čo ma najviac trápi, podporilo mi to rast ostatných chlpkov na celom bruchu. Čo s tým? Prosím poradte mi. Dakujem.