Migréna

zana

ale ved migrena sa neda liecit,daju sa potlacit zachvaty ak prides na to co ich vyvolava a liecit?akurat lieky od bolesti alebo ine na potlacenie,co mozu byt antiepileptika alebo antidepresiva,co mi tvrdi moja lekarka v anglicku,ale nechcem to takto riesit :))) epilepsiu si urcite nedostala z neliecenej migreny a co sa tuka lekarov v anglicku,tak len pomoc!!!som tu uz 3 roky a nechapem,k odbornikovi sa nedostanes,jedine ked si zaplatis privatne,velmi ubohe pomery,takze uz na slovenske zdravotnictvo nenadavam :)

hannah

Dobry den. Zijem v anglicku a po viacerych skusenostiach mozem povedat, ze lekari su tu skor veterinari. Zacala som mat problemy s pocitmi unavy a teplotami od 37.3-37.5 a tak som sa dopovala liekmy na chripku. Neskor sa vsak objavila bolest hlavy, akoby zimomriavkova, s pocitmi nevolnosti, straty chuti do jedla, pocitmi na zvracanie a bolestami v zaludku. Najskor mi tvrdili, ze je to chripkovy virus, potom robili testy na meningitidu a mononukleozu, ale nic. Neskor to vsak preslo asi na dva tyzdne, no potom sa to opat objavilo, takisto najskor teplotou a zimnicou a potom bolestami hlavy a vsetkym ostatnym. Taktiez som citliva na hluk a svetlo a trpim nechutenstvom. Je dost tazke dostat nejake stanovisko od doktorov tu v Anglicku, a uz ma nebavi tam chodit a byt odbita bez pomoci. Neviem ci je to \'len\' migrena alebo by som sa mala obavat..ak by mi nietko vedel poradit, bola by som povdacna. Vopred dakujem

dorotka

Mám hyperaktívne dieťa. Stále sa musí pohybovať, neposedí ani chvíľu. V kľude je iba keď spí. Má 7 rokov, kedy z toho vyrastie? Ak máte niekto skúsenosti, tak napíšte.

mjanik

aduliena a ostatné:bolesti hlavy a migrény ide výborne liečiť akupunktúrou-pravda musí byť troška rutinovaný liečiteľ

andula

Ja by som s migrénou išla k neurológovi. Nie je to sranda. Dá sa liečiť. Ja som mávala kedysi migrény. Nemohla som otočiť ani hlavou. ...a teraz mám epilepsiu. Nechcem Vás strašiť, ale čítala som kedysi dávno článok, že neliečená migréna vie "prerásť" až do epilepsie, nakoľko v mozgu prebiehajú určité výboje, ktoré by Vám mohlo zachytiť prípadné vyšetrenie na EEG. Lieky - antiepileptiká dokonca predpisujú aj na liečbu migrény. V každom prípade treba ísť na vyšetrenie. Nechcela som Vás však vystrašiť. Andula

gina1

Odporucam Ginko prim ale brat dlhodobo lebo je to liek na prirodnej baze takze zazrak za tri dni necakajte, ja ho beriem mesiac a pol a chvala bohu som mala zachvat migreny jeden krat na zaciatku uzivania a taraz nic a predtym kazdy tyzden. Treba skusit!

gina1

Odporucam Ginko prim ale brat dlhodobo jebo je to liek na prirodnej baze takze zazrak za tri dni necakajte, ja ho beriem mesiac a pol a chvala bohu som mala zachvat migreny jeden krat na zaciatku uzivania a taraz nic a predtym kazdy tyzden. Treba skusit!

zana

ja trpim zachvatmi migreny uz roky,je to napojene na hormony,antikoncepcia to moze zhorsit alebo zlepsit to zalezi na jednotlivcovi.Ja som mala zlepsenie pri antikoncepcii cerazette,kt.sa uziva bez prestavky a tym padom potlaci menstruaciu.A na bolest pomaha imigran,kt.je tusim len na predpis od neurologa a zabere len ak ho uzijete v prvych priznakoch migreny,inak by som tiez rada vedela nieco nove,lebo kedze teraz antikoncepciu neuzivam mavam tie svoje 3dnove zachvaty a hrozne ma to vycerpava