Migréna

bambi369

cbd cko uzivam uz par rokov a mozem povedat ze dobre zabera na migrenu a aj spanok, cloveka da do kludu, vitarian ma dobre vitaminy co sa tyka zlozenia tiez berem odtial

9titinka5

migreny mam od 18 ky, mam vyskusane vsetko mozne ale z prirodnych mi zabera najlepsie cbd, mam ovela menej migren kupujem 20 percentne u vitariana

15ZIMA15

Dobrý deň ja som mala prvú migrenu asi v 13tich a v 14 už pravidelne . Keď som si čítala taketo fóra o tom ako nič nefunguje bola som zúfalá . Raz mi poradil mamina kolegyňa aby som pila obyč čiernu kávu bez mlieka aj cukru . Aj keď sa mi to protivilo pila som ju aspoň každý 2-3 deň . Od prvej kávy ubehlo trištvrte roka a migrénu som odvtedy nemala :) .. Teraz nepijem kávu aj týžďen aj keď už mi chutí ale už akosi cítim kedy si ju mám dať . ODPORÚČAM

Iwwwa

Ahojte, mavam migrenu 2krat do mesiaca a uz neviem ako dalej. Lekar nepomohol a ani lieky. Teraz si proti bolesti dam paralen ten mi zatial pomaha. pijem magnezium aj vitaminy ale ziadna zmena.nepijem mlieko a ani nejem sladke.mam skor malo pohybu moznoje to aj preto.mam skor pocit ze je to z krcnej chrb.

Olga196

Chcem sa s vami podelit o skusenost, ako mi prešli migreny po 36 rokoch !!! Mávala som migreny take, ze sa mi najprv pred očami začali trblietat take zlate pasiky (migrena s aurou), k tomu sa pridalo "ochrnutie" lavej ruky, nohy, polky tváre. Prestala som vidiet, nemohla som rozpravat. Len som nezrozumitelne blabotala. Potom prisli neskutočne bolesti hlavy a nie zriedka aj vracanie. Ked ma doviezli na pohotovost, odtial ma vzdy brala záchranka do nemocnice s podozrenim na porážku. Ale to bola taka silná migrena. Brala som na to od neurologičky (vystriedala som ich 5) kvanta liekov od bolesti a jasne ze triptany, (ktore môžu mat vedlajsie účinky ako porážka a infarkt!). No a potom som kdesi čítala príbeh jednej angličanky s ťažkými migrenami, že len tak z recesie sa zapojila do nejakeho bezmliečneho projektu a migreny jej ako zazrakom zmizli. Povedala som si, že ved to ma nič nestoji, ked to skusim aj ja. Prestala som uplne piť mlieko (nahradila som ho sojovým) a ja po 36 rokoch nemám migreny uz niekolko mesiacov. Predtýmto pokusom som ich mávala každé 4-5 dní a trvali mi 7-8 dní. Ciže väčšiu časť mesiaca, roka, života som sa zvýjala v neskutočných bolestiach.
Viem že tento recept - vylúčiť zo stravy mlieko, určite nepomôze všetkým, ale som presvedčená, že minimálne 70% pomôze.
Som nahnevana na všetkých lekárov, ktorí vedia, ze aj nejaký histamín môže vyvolávat tažké migreny a nikto vas nepošle na testy na histamín (robí sa to z krvi)a ani len to najjednoduchsie, nepovedia vam, skuste vynechat mlieko. Takže radím to ja, vynechajte uplne mlieko zo stravy a dajte si spravit u odborného lekára testy na histamin.

lekkarnik

Dobrý deň prajem. Chcel by som Vás, ktorí trpíte migrénou, požiadať o vyplnenie krátkeho anonymného dotazníka o prieskume kvality života počas migrény. Je to súčasťou mojej rigoróznej práce. Ďakujem

-odkaz odstránený-

dnxr

Tak to si mala šťastie, ja som sa z toho dostávala vyše roka, toľko mi trvala tá liečba. Ale aspoň vidím, že aj tohto sa dá zbaviť ako väčšiny chorôb. Stále mi uniká dôvod, prečo lekári tvrdia, že je to nevyliečiteľné. Lebo aj mne to tvrdili a aj obvodná lekárka. Aj teraz keď cez zimu prechladnem a idem k nej sa ma stále pýta, či naozaj už nemám tie migrény, či si to len nenamýšľam (?!). Ako keby si človek mohol také niečo namýšľať, vidno že ona migrénu nikdy nemala, ani dobre nevie čo to je.