Nerastiem!

lucinka789

Ale no :D ja chodim do 9.rocnika a mam 158 cm :D. samozrejme ze mi to vadi :D chcela by som mat aspon 166 cm :D ale uz nic nenarobim. Vsetci sa mi smeju ... a ja si ich uz nevsimam :) ich vsade vidno a mna nie :) som rada :) co je male to je zlate :)

blaugranas

Caute , som ôsmak a mám 14 rokov a meriam okolo 150 cm fakt sa bojím či ešte porastiem ? Mohli by ste mi poradit ?

domik DJ

Ja by som mal podľa vzorcov merať 165,5 cm. ale meriam len 142cm. a som chlapec nechápem tomu mám 13 a nerastiem chodím na osemročné a som najemnší zo školy.

mifor

Ahoj Katka, keďže ty si menzes dostala, tak u teba sa tým pádom vylúčil Turnerov syndróm, ktorý sa práve takýmto spomaleným rastom prejavuje. Ale predsa len by bolo možno dobré skúsiť zájsť na endokrinológiu. Ja som mala v ôsmej triede tak okolo tých 140cm. Teraz mám 33 rokov a 145cm. Nevadí, sú aj oveľa menší ľudia a oveľa horšie problémy.

MYLLY

ja mam podobny problem mam 13 rokov chodim tiez do 7. triedy meriam 153 cm a vazim 39 kg , moja mama ma 152cm a moj ocino 175cm ,chodim aj na endokrinologiu a tam my povedali ze mam zvyseny hormon stitnej zlazi a dali my aj tabletky eutirox .dost my vadi ze som taka mala lebo vsetky spoluziacky uz maju aspon 165cm .myslite ze este podrastiem ? lebo uz som mala aj menzes taq sa bojim ze zostanem navzdy takato malicka .vedel by mi niekto z vas povedat ci by som mohla este vyrast az na 165cm? vopred dakujem za odpovede

inga:o)

To nevadi...ty este narasties...mas len 12 rokov neboj sa este narasties dost .rast mozes predsa az do 16 rokoch tak este chvilu pockaj.

aljoska

Záleží od výšky rodičov.Existuje taký vzorec na výpočet kolko by si mala asi merat:
výška matky+/výška otca-13/:2,ked si to vyrátaš vyjde ti kolko by si mala približne merat.A mamke sa nezdáš,že si nízka?