Odstranenie znamienka, aky je postup?

Príspevok v téme: Odstranenie znamienka, aky je postup?
sasanka

Ahojte,mam znamienko na cele, ktore sa mi moc nepozdava, lebo ma v minulosti bolelo a doktorka mi doporucila vybratie..Chcela som pockat az do zimnych mesiacov, lebo sa mi zda ze sa mi nejako zapalilo alebo co..Tak by som si ho chcela cim skor dat vybrat ale mam strach.Ako to presne prebieha?Umrtvia mi ho?To mi pichnu injekciu do cela ci ako?Kolko to odstranovanie asi trva?Ja ho mam ako mini spendlikova hlavicka..A za kolko sa vyberaju stehy?Boli vyberanie znamienka a stehov?A to mi tiez aj pri vyberani stehoch umrtvia?Viem ze mam vela otazok, ale mam z toho nervy..Diky moc za rady a skusenosti

nebojte sa

ja som po tom asi uz 3mesiace vsetci ma pocuvajte inekcia male stipnutie sak to poznate mala vcelicka a vyberanie som absolutne necitil netreba sa bat pisem pravdu nic som necitil a ani zasivanie lebo som to mal umrtvene. a vyberanie štichov som tiez necitil to vyberanie je uz najmenej ale to som absolutne necitil

asgsh

Presne.. ja som bola na vyberani jedneho znamienka - vacsieho- pred 2 tydnami.. injekcia je doost stiplava a je viacero vpichov - zalezi od velkosti znamienka.. Strasne ma to bolelo a stipalo a to vydrzim dost :)
Zajtra idem na vyberanie 5-6 stehov a troska sa bojim. Hoji sa to pekne.. ale co ma caka neviem

lulu159

mam dva znamienko vedla pery a jedno nad pupkom ja som este neplno leta bojim sa toho ale mi mame zas sisi doktorku ktora ti nic nepovie vedla pier sa mi nieco vyhodilo mam to cervene neviete co tam mam a mam aj nepriemne vyrazky ako sa odstranuju

kapuerista1

mne vyberali znamienko na chrbte injekcia trosku stipala a potom som absolutne nic necitil ani rezanie ani sitie (zasivanie( ale stehov sa bojim

krajanka

Ahojte! Ja som absolvovala vyberanie 3 znamienok pred rokom. Prisla som na plastiku, obliekla sa do sterilnych veci, ktore mi tam dali a absolvovala kratky pohovor s operujucim lekarom. Sla som na salu, vydezinfikovali mi celu oblast vyberania, pichli mezokain (neprijemne stiplava injekcia), odstrihli znamienka, potom mi prisili 3-4 stehy na kazde miesto. Po umrtveni som samozrejme nic necitila. Po operacii som mala pocit, ze ma na danom mieste nieco mierne taha (asi kym sa dane miesto zarastie novou kozou). Nesmela som sa namahat-dvihat tazke veci, lebo by sa mohli pretrhnut stehy a vyhla som sa tym aj nepeknym jazvam. Vyberanie je za 14 dni, niekedy ja mozne aj po 10 dnoch. Vyberanie stehov nebolelo, ale niekoho mozno mierne zastipat. Kazdopadne treba celu operaciu podstupit ak to doporuci lekar- treba sa zamysliet nad komplikaciami, ktore mozu nastat, ak sa zakrok neprevedie...

siskaa

ahojte ja sa chystam ku koznej 20 augusta ....chcem dopredu vediet na com som...co myslite vybrala by mi znamienko ktore mam na tvari uz teraz cez prazdniny??

ghzjj

baby snad nejste ziadne padavky ?:))..ja sa chystam po lete si tiez dat vybrat znamienka a take malicke len vypalit...sem tam ma prepadne strach ale hovorim si ze ked som zvladla porod toto zvladnem lavou zadnou :))pre krasu sa trpi :)

dada7854

Šteffi tu je napr cennik z Euroclinic v Trnave , je tam cena čo som si všimla od 35 - 80 eur podla toho kde ho maš a ake je velke. www.euroclinic.sk
To bude všade podobne s tými cenami. A teraz si predstav že ich maš aspon 6 tých znamienok tak to bude poriadne drahe.
Ja by som radšej išla ku kožnej pre odporučanku a potom do štatnej plastickej chirurgie napr v Ružinove alebo Nitre... Potom by to malo byť cez poisťovňu.