bije ma:(

zuzana

neboj dobre si rozhodla... ak by sa ta nahodou znovu dotkol, tak ho nahlas... v tom pripade sa treba dat osetrit lekarom, povedat ako sa to stalo a on ma uz povinnost to nalasit.. neboj sa ono to bude dobre.. a nikdy nie si sama... :-)dobre si spravila...

desiree

V Bratislave žije jedna žena, ktorá sa ako dieťa rada bila. V dospelosti sa chválila tým, ako v detstve začínala bitky s chalanmi. Vraj jeden spolužiak, ktorého zvykla mlátiť, sa dal počas základnej školy na tréning karate. Aj tak sa jej darilo nad ním víťaziť až do ôsmej triedy, potom už bol lepší ako ona. Tento chlapec potom chodil na súťaže a bol v karate dobrý. Raz sa pobil s 3 mužmi, ktorí prepadli 1 slečnu. Premohol ich, slečne možno zachránil život.
Závisí len od Teba, ako to spracuješ
. Môžeš opakovať to isté u svojich detí, môžeš robiť pravý opak (čo nepokladám za ideálne).
Veľmi pekne to podľa mňa spracoval karatista. Naučil sa spôsob, ako sa obrániť. Vedel, aké to je, keď niekomu ubližujú. Preto išiel na pomoc slečne. Určite to vyžadovalo odvahu,
sám proti trom.
Táto žena to nespracovala nijako. Proste len opakuje vzorce správania, ktoré zažila v detstve. Počas jedného stretnutia, kedy sa chválila svojim bitkárstvom v detstve (mám pocit, že tým chcela povedať: som taká schopná, už v detstve som bola priebojná...) povedala, že je zásadne proti násiliu a za okamih opisovala, ako "musela" prednedávnom dcére dať facku, lebo papuľovala. Priznala, že bije svoje deti aj po zadku. Okrem toho sa cíti byť týraná svojím manželom, o čom nemám bližšie informácie.
Ja sama som vyvodila z horeuvedeného nasledovné: budem sa vždy vedieť obrániť, ak by ma niekto chcel biť. A nebudem sa tváriť, že sa ma to netýka, keď niekto bije slabšieho. Keby som bola svedkom fackovania dieťaťa na verejnosti, povedala by som rodičovi: "Choď sa biť s rovnocenným, biť slabších nie je žiadne hrdinstvo!" Som ochotná odraziť prípadný útok rodiča. V každom prípade pred takýmto počínaním radím absolvovať kvalitný kurz sebaobrany (najlepšie ponúkajú policajné útvary). Nenapadlo ma zatiaľ ži
adna lepšia reakcia, prípadné návrhy ocením.
Nie je totiž pravda, že človek niekomu "musí" vraziť. Keby horeuvedená žena dosadila do role svojej papuľujúcej dcéry svojho manžela alebo šéfa, určite by mu "nemusela" streliť.
Nemyslím si, že táto žena môže pokladať za svoj úspech to, že bitím chlapca z neho urobila karatistu, z čoho profitovala neznáma slečna. Myslím, že bitie z jej strany bolo nesprávne. To, ako to chlapec spracoval, a že z toho nakoniec vzišlo niečo dobré, je len a len jeho zásluha. Je to po
zoruhodné. Niečo také sa nestáva často. Zvyčajne to človek len odovzdá ďalej, t.j. bije niekoho.

veruška

ziena, supééér. Teším sa z teba. Teraz už len pekne krásne začať nový život, držím ti palce. Konečne si sa ozvala, stále som na fóre hľadala tvoju reakciu. Ozaj, je vedecky dokázané, že si stále hľadáme rovnakých partnerov. Prosím ťa, zmeň štatistiku aj vedecké výskumy!!!

ziena

Ahojte..pred tyzdnom som sa s nim odisla. Chyta ma depka zo samoty, ale je to lepsie. Pretoze bol cim dalej, tym viac brutalnejsi. vazne som sa uz ku koncu sialene bala. teraz sa uz len bojim, ze si ma niekde pocka a zmlati, ze mu nema kto prat..atd..:(
Ale v kazdom pripade, baby, ste velmi velmi zlate. Dakujem strasne krasne za podporu..

mika

Ziena moje zlate od takeho chlapa utekaj kade lahsie, nic dobre ta pri nom necaka. Zasluzis si zit lepsie si mlada ,nepotrebujes trpiet strachom a bolestou. Verim ja som nieco podobne prezila. Bola to moja prva laska bil ma aj ked potom to lutoval nikdy sa nezmenil.

zuzana

zlatusik viem, ze je to tazke,ale odid od neho... ono sa nezemi ani, keby ste sa zobrali a zivot s alkoholikom a este k tomu tiranom je tazky... vravim zvlastnej skusenosti... neznicis si zivot len sebe aj aj rodine, keby ste sa vzali a malideti... ja viem, ze o svadbe si nic neropravala... ale... mas este cas.. odit a hlavne kvoli sebe..

lancerka

tak takychtom uzov by som zabila JA...poznam co je to mat opilca v dome... moj dedo bol taky...ked bola maminka mensia tak ich uprostred noci vyhodil z domu, a oni museli aj s mojou babkou a krstnou utekat inde, ulohy si pisavala na lavicke v parku..teraz uz nezije, ale vlastne to nebol zly clovek, len k rodine sa spraval hrozne ked bol opity

zanocka72

Ziena,je ti iste mizerne.Len nebuď sama v tomto štádiu potrebuješ nejakú konkrétnu "bútľavú vrbu",ktorej sa vyrozprávaš,ktorá Ťa pochopí,pritúli.Ak nie je taká vnímavá osoba v Tvojom okolí,neboj sa zájsť za psychologičkou.A na toho paka sa vykašli.

nurse

Život je krásny a oplatí sa ho žiť.Uvedom si ,že si jedinečna a že si krásna žena ,ktorá miluje sama seba alebo chce sa mať rada.Máš na viac ako žiť takýto život. On je chudák. ale Ty ho neľutuj a urob rázny koniec, kým to nemá následky. Ver mi poznám veľa takých žien ktoré trpia a majú deti a z tých detí môže znovu vyrásť čo sme zasiali. poznám to ver mi a začni milovať seba. Máš na viac. život je krásny.