Migrujúce bolesti kĺbov

Príspevok v téme: Migrujúce bolesti kĺbov
andula

Už asi 3 roky ma striedavo bolievajú malé kĺby na prstoch, zápästia, členky, lakte, kolená, ramenný kĺb .... pričom mi asi tak na dva dni opuchne jeden kĺb, potom ďalší, niekedy aj tri naraz. Tie miesta sú dosť bolestivé na dotyk, prsty nemôžem ani zohnúť. Potom to samo od seba prejde. Už dlhšiu dobu mám zvýšenú teplotu 37,2, 37,4. Môžete mi, prosím, poradiť? Ďakujem

andula

Výsledky mi do telefónu nepovedia. Sestrička ma objednala na 12.9.2007 o 8.30. Dúfam, že to bude OK, lebo teplotu mám stále. Už dva dni ma ale nebolí žiadny kĺb. Len mi je raz hrozne teplo, potom mám zimnicu. Tak uvidím, čo so mnou spravia. Pá - pá. Andula

RNG

Herpes, vlastne rozne herpesy a ine virusy(Epstein Barr, cytomegalovirus, hpv)sa nachadzaju u vacsiny ludi v tele permanentne a casto roky asymptomaticky.
Potom vedia odrazu v momente oslabenia sposobit velke skody v tele.
Klbove bolesti su skor dosledkom zapalov zo zamorenia, za ktorym su pomaly sa rozmnozujuce bakterie(Boreliozy, chlamidie) alebo mykoplazmy

andula

Herpesy mávam. Asi pred rokom dokonca v ústach na hornom podnebí. Preto ma nemohla zubárka ani ošetriť. Dosť ma to bolelo. Myslíš, že by takéto bolesti kĺbov mohol spôsobovať aj tento vírus? Andula

RNG

Pozri na temu autoimunne choroby:
Pridal:
RNG
05/08/2007 05:53
Je mnozstvo chorob, ktore lekari nazyvaju autoimunne a pripisuju ich nespravnej reakcii organizmu, ktory bez priciny sam seba nici.
Urcita cast lekarov vyskumnikov tuto teoriu zavrhuje, lebo sa nazdavaju, ze je to sposobene patogenmi, ktore su dodnes neobjavene alebo poddiagnozovane.
Medzi tieto choroby partiaMS(SM), lupus,ALS, Lu Garrick decease,Reumatoid artritis, Alzheimer decease a ine
Medzi zname patogeny, kde je silne,casto uz dokazane spojenie s tymito chorobami je Boreliozy, chlamidie a mykoplazmy.A rozne virusy, ktore sa nachadzaju v tele dnes velkej vacsiny ludi(rozne herpesy, Epstein Barr a ine)
Adresovanie tychto patogenov casto nielen zmierni ale aj zlepsi stav pacientov .

Tak isto tema borelioza, kde som pisal, ze sa oficialne v prestiznych lekarskych casopisoch uz minuly rok priznalo, ze sa moze prenasat nielen kliestami, ale aj inym bodavym hmyzom, ze nasli bakterie aj v slinach a pote pacientov, hoci tento prenos je podstatne menej pravdepodobny(JAMA, Lancet)

m janík

andula-keby som mal navrhnú liečbu, určite by som doporučil preliečiť pečeň.V reči akupunktúry prelietavá bolesť je spôsobená vetrom,ktorý je neposedný a stále poletuje z miesta na miesto.Teda buď v tele "poletuje" vonkajší vietor,alebo vnútorný spôsobený pečeňou.

andula

Som si istá, že som kliešťa nemala. Ešte nikdy. Myslíš, že ľuďom, ktorí majú boreliózu, sa tvoria tzv. autoprotilátky? /skr. ANA/. Veď tieto predsa bývajú len pri autoimunitných ochoreniach. Na budúci týždeň idem do Martina na vyšetrenie. Opýtam sa na to. Môj brat mal boreliózu asi pred 3-4 rokmi. Viem, že mal na nohe obrovský fľak a užíval mesiac antibiotiká. Ale doteraz nikdy nespomenul, že ho bolia kĺby. Pýtala som sa ho,či mal teplotu, povedal, že nie. Takže neviem. Uvidím budúci týždeň....Andula

RNG

Pravidelne horucky znamenaju nakazu niekde v tele.
A tu treba adresovat.
Kedze nevies kde je a telo si v niektore dni vie poradit samo, bral by som na posilnenie imunity selen(400 mcg) zinok (50 mg), probioticku zmes a extrakt z olivovych listov(3x1/2 gramu).
Napuchanie klbov je casto spojene s boreliozou, to by som si nechal skontrolovat z krvi.

andula

Milá Danuš, zajtra idem volať o nejaké výsledky. Dúfam, že to bude OK. Včera som mala zase 37,5. Drž mi, prosím, palce. Dobrú noc... Andula

danuš

Ahoj Andula, čítala som aj odkaz na lupus diskusii.

Tiež som čítala o možnom vplyve na CNS, u mňa sa takéto niečo našťastie zatiaľ neobjavilo, hoci nejaké obavy už boli a počas jednej hospitalizácií ma poslali na magnetickú rezonanciu a na CT. Pri Lupuse je to u každého iné takže ťažko jednoznačne povedať aké problémy človek "musí" mať... ale všetko čo píšeš ďalšie a ďalšie (kožné problémy, ťažkosti stupňujúce alebo objavujúce sa pri tehotenstve atď)sa zhoduje s tým čo sa popisuje pri Lupuse :-(

Tá Tvoja doktorka je - slušne povedané - na nič, skús nájsť nejakého iného a na rozdiel od nej schopného MUDr. - aby si aspoň konečne vedela na čom si