Kožne choroby

Rek

Ahojte ,

aj ja mam volake hende skvrny ktore sa ruztahuju, ked si to posucham tak to zacne odpadavat po kusockoch ,ako ked sa speciem na slnku a potom sa zacnem lupat(supat.)
Mam to asi tak cca 2 roky , na chrbate to mam strasne a na hrudi to je ako dak v pohode .
Popravde bojim sa co to je za skazu...
A na kozne sa neviem dotiahnut..
Rok a pol to bolo v pohode ,take nevyrazne ,ale poslednu dobu je to hrozne.

martin656

Na tele sa mi asi pred mesiacom vyskytla jazva na chrbte. Myslel som si najskor ze ide o normalnu vec...ze som sa niekde oskrel alebo take nieco ..ale ako ubiehali tyzdne tak bola aj druha a teraz uz mam tri.. je ruzovofialovej farby. Mohli by ste mi poradit o co ide?

karolynka

Dobrý deň, potrebovala by som sa s niekým poradiť, čo to moze byt, ked ma zvycajne vecer svrbia clenky, alebo zhyby na rukach, alebo ak sa uskrabnem, tak rana strasne svrbi. Doskrabem si to niekedy az do krvi. Nie je to ako alergia z oblecenia, ale akoby to malo pricinu v krvi. Krv mam ale v poriadku. Otec tym tiez trpi, vraj ma spinavu krv. Vie mi niekto poradit?

drackova

Pre RNG-dik za odpoveď,prosím upresniť aké prípravky-masti,krémy,probiotiká odporúčate-názov.Dá sa GSE nahradiť Citrovitalom,alebo nie a kde sa dá GSE kúpiť.pekný deň

leli12

zuzanka14736 o tomto som uz pocula, chodim k svojej psychologicke a tiez mam nejake kozne problemy, spominala mi jednu pravnicku, ktorej praskala koza na rukach az do masa, 2 roky jej to nikto nevedel vylieicit, mala z toho psychicke problemy, pretoze ako pravnicka samozrejme podava ruky atd...nakoniec bola v Martine u dermatlogicky Dr. Fetisovovej(dufam ze som si to meno zapamatala) a ta ju dala dokopy, teraz uz nema nic...

RNG

diprosone je synteticky glukokortikoid, nahrazka prirodzeneho hydrokortizonu. Potlaca sice zapaly ale aj znizuje imunitu. Zly vyber, lebo imunita je potrebna na boj proti mikrobialnym nakazam=hnisanie.
Protizapalovych je hromada aj medzi potravinovymi doplnkami, ked ich vobec potrebujes.
Tvoj zapal je vysledok mikrobialnej cinnosti(hnisanie) a teda treba nieco silne antimikrobialne.
Fucidin je sice antibakterialny, ale na niektore bakterie neposobi(napr pseudomonas aruginosa) ani na mukozy a kvasne infekcie, co sa casto nachadzaju v hnise, preto ho postupne stahuju z trhu. Odporucil by som moju osvecenu hojivu zmes:
1.5 lyzice jemneho praskoveho cukru , 1 lyzica kokosoveho oleja a 6 az 10 kvapiek(max!!!) GSE, dobre pomiesat a naniest na hnisave miesta alebo ranky.
Opakovat aspon raz denne.

drackova

taktiež už patrím do skupiny s dg.prurigo,ale posledný polrok sa mi začali tvoriť ranky-kráterčeky s hnisavým povlakom,bolia,vyš.mám o.k.,liečba bola s Diprosone a Fucidinom,už nepomáha.dik za radu...

jennusik

Potrebovala by som poradit.Na bruskach palcov ruk sa mi objavuju cervene flaky, obcas mi trpnu a palia spominane bruska.Nie je to prejav nejakej choroby?....nemanipulovala som so ziadnymi saponatmi.

silviia

...teda to patrilo oravske, no plati to vseobecne na nezistenu pricinu koznych vyrazok a ekzemov, este snad by som doplnila ze starostlivo vyberat-v com oprat pradlo, su rozne pripravky okrem mydlovych vlociek co su dobre uz su aj ine veci