Kožne choroby

bio

Vyrazky-organizmus treba precistit zvnutra Bionet bylinnym cajom a na natieranie pouzivat bylinny krem aktiv balzam. Viac info na e-maily.

Vyrážky

V lete sa mi vyhodili vyrážky po niektorích častiach tela a nepríjemne svrbia. Bol som s tým už i u kožnej a tá mi dala sírovú masť, ktorá pomohla tak na týždeň potom sa to vrátilo. Neskor sa to začalo ustálovať no ja som ochorel a vrátilo sa to v plnej sile a boj s tým prehrávam. Už sa mi vyhodili i po pohlavnom orgáne, ktoré tiež svrbia až nepríjemne štípu. Prosím o radu. Ďakujem!

- mira

Pripadá mi to ako žihľavka. Mávala som to v detstve.
Má alergický základ, je spôsobená sladkosťami, mliekom, chémiou a ovocím tak ako v podstate všetky alergie.

Dávali mi na to zinkovú masť, ktorá obmedzila svrbenie a vysušila vyrážku.

PPSka

poradte mi pred týždnom sa mi urobili vyrážky na bruchu a chrbte, ako ked vás uštipne komár, svrbí to,je to červené a potom to uschne. Zatiaľ som nebola na nič alergická.

RNG

cast koznych problemov vyplyva zvnutra(alergie, vyhadzovanie neziaducich materialov cez kozu...)
Ale cast je ich aj z porusenia koze a prieniku roznych skodlivych mikrobov cez kozu.
Povrchove sa daju pomerne rychlo znicit rozne kozne zamorenie a dobre oleje udrzia kozu elasticku a nepopraskana koza je vyborna bariera proti prieniku mikrobov do tela
Udporucam sa napr po kupeli natriet na vlhku kozu trochou kokosoveho oleja s pridamymi par kvapkami citricidalu(na 100 gramov max 10 kvapiek) a nechat prirodzene vyschnut.
Jemna vrstva kokosoveho oleja sa vstreba do pokozky,,udrzi ju vlacnou a zaroven pri prestupe cez kozu vyzivi(naozaj vyzivi, nie ako nejedlke kozmeticke oleje, ktore mozu telo len zamorit)podkozne vrstvy.
Kokosak je zaroven ciastocne antimikrobialny a potlaca napr ucinne plesne, citricidal je este ovoela silnejsi, aj proti bakteriam aj plesniam a roznym kvasnym infekciam.
Kokosak ma zaroven ochranny faktor 4 az 8 proti skodlivym vplyvom ultrafialoveho ziarenia na kozu, ktore zrychluje starnutie a je casto dovodom na kozne rakoviny, ked ho dostaneme privela, hlavne pre starsich ludi, ktori maju regeneraciu znacne oslabenu.

myska hryzka

Ahojte ja by som si nechala poradit,mam taky problem,zacalo to asi pred troma tyzdnami potupne sa mi zacali objavovat na roznych castiach tela vyrazky alebo ako to mam nazvat vyzera to akoby po usitpnuti komarom,a strasne to svrbi a po case to vsak zmizne a neostatu ziadne priznaky,myslim ze uz aj ked sa len tak niekde nechtiac aj skrabnem alebo udriem tak sa mi to vytvori,viete mi povedat preco?vacsinou to zacne v neskorsich vecernych hodinach.Dakujem.

Miro B.

Dobry den, z nicoho nic, mi medzi nohami zacala suchnut koza, takze ma to stale svrbi, chcem sa opytat ci je na to nejaka masticka, alebo nieco take, skusal som si to mastit niveou, ale vypada to tak, ze to nema zmysel, bol by som velmi vdacny, keby mi niekto poradil a vopred mu za to dakujem.Miro

charla

okolo oči sa mi začali tvorit nejake svetle flaky potrebovala by som radu.dufam že to nebude strata pigmentu rada by som vedela nejake informacie.dakujem

kishulka

Dobry den,ja mam takyto problem:mam take biele lupiny v hlave,na nohach, na laktach.
Moja mama mi to stale zoskriabava z hlavy,ale nevidim v tom ziaden rozdiel lebo po niekolkych dni to mam zase.Mama mi to zoskriabuje dole a ostavaju mi taketo cervene fliacky.Jedno viem ze lupiny vznikaju od kyslosti a od sladkosti ktora sa nachadza v peceni...
potrebovala bi som poradit co mam stym robit..:))..olej pomaha na to:)