Zelený jačmeň pre zdravie

Príspevok v téme: Zelený jačmeň pre zdravie
Alternativa

Mladé jačmenné lístky podporujú optimálne fungovanie tela, pomáhajú telu, aby sa liečilo samo.
Obsah jednotlivých zložiek v mladých jačmenných lístkoch :
obsahujú 25x viac draslíka ako pšenica, ďalej 37x viac vápnika, viac ako 2-násobok horčíka, 5x viac železa a významné množstvo manganu a zinku. Nemenej významné je, že lístky obnovujú acido-alkalickú rovnováhu v tele.
Majú vysoký obsah vitamínov C, E, B1, B2, B3, B6, betakaroténu, biotínu, kyseliny listovej a pantoténovej, cholínu - príbuzného vitamínu B. Obsahujú viac ako 20 enzýmov nevyhnutných pre zdravý život. Majú vysoký obsah bielkovín. Obsahujú zložky likvidujúce voľné radikály a nevyhnutné na spracovanie mastných kyselín, veľa vlákniny, atď. Obsahujú veľa chlorofylu, ktorý je cenený pre protizápalové, dezinfekčné a deodoračné vlastnosti.
ÚČINKY :
·na spomalenie bunkového starnutia
.pri nadváhe. Nedochádza k okamžitému zníženiu hmotnosti, ale posilňuje sa funkcia štítnej žľazy, ktorá produkuje hormóny podnecujúce spaľovanie tukov, enzýmy na spaľovanie tukov
·proti zápche
·na zlepšenie krvného obrazu
·ako prevencia proti ukladaniu cholesterolu
·prevencia rakovinových ochorení
·prevencia obehových a srdcovocievnych chorôb, porúch pečene
.proti vnútorným i vonkajším zápalom
.zmierňuje artrózy, atď.

AK MA NIEKTO SKUSENOST S DLHODOBYM UZIVANIM ZELENEHO JACMENA, DAJ NAM VEDIET :D

anka

ja iba k tej cene....poi má pravdu, je to predražené, lebo každý sa chce nabaliť:-)ja som ho kúpila cez ebay priamo od "prameňa" rovné kilo a vyšiel ma s poštovným 1500Sk....a verím, že ak by som zjednávala, dostanem ho aj za tisícku....a držím sa hesla, tvoja viera ťa uzdravila....takže verím zelenému jačmeňu, že mi pomôže zbaviť sa tých zopár neduhov ktoré poctili moje telo návštevou:-)

poi

Panu Bukovskemu neverim ani pol slova! On je odbornik ako mu vietor fuka! Je pekne si doma pestovat bilinky a z nich si pripravit nejaky zdravy napoj, ale kto ma na to dnes cas?! V tomto je ta vyhoda, ze s tym nie je robota. Aj chlieb si mozme doma piect a bude ovela lepsi ako kupovany, ale kto ma na to cas. No a k tym cenam, ano je to drahe, ano polovicu z toho "zozerie" MLM, ale keby sa to predavalo v obchodoch, tak bud o tom nikto nevie, alebo tu polovicu ceny "zozerie" reklama v tv, novinach atd. BTW aj jacmen si mozme sami pestovat!

catherin

Jancecka mozno budes prekvapena ale ja ho veru tiez nemusim. Ale zdravy rozum a skusenosti mi bohuzial tak hovoria ze s nim musim suhlasit:)) Inak kamoska je dilerka jacmena a chlorelly uzivaju ho cela rodina vyse roka a zeby kypeli zdravim sa neda povedat. Ale samozrejme je to tvoja vec ak sa citis lepsie a mas na to...preco nie??

catherin

RNG, verim ze na nieco urcite pomahaju ale podla mna je to produkt cisto na zarobok. Doteraz sme tu o niecom takom nechyrovali a zrazu bum...z jasneho neba padol dokonaly produkt(drahy jak svina-pardon za vyraz) a vsetci sa ideme zblaznit. Pred 15 rokmi som takto zazracne objavila herbalife a zazrak sa nekonal...Zoznamila som sa s jednym clovekom ktory sa dnes usmieva lebo povedal ze sa na tom neskutocne nabalil. Ked som sa ho opytala ci ma naozaj take zazracne ucinky tak sa zasmial a povedal: neuskodi ale zazrak necakaj...

jancecka

Ja Bukovského nemôžem ani cítiť, takže mu budem robiť na just, mňa ani tak neovplyvňuje reklama, ja jednoducho skúšam rad radom čo mi príde pod ruku. Lenže tú chlorellu čo mám už doužívam, veľmi mi pomohla na žalúdok, som si myslela akú mám pneumatiku okolo brucha a to bolo len nafúknutie :DD síce začala som ako aj jačmeň tak aj chlorellu užívať kvôli pleti, to ešte nezabralo ale vyliečilo sa mi všeličo vedlajšie :D

RNG

catherin, aj ked suhlasim s Bukovskym, ze to je povacsine zbytocne vyhodeny peniaz, nie je tak tomu vzdy. Ludia, co maju problemy s kozou(exemy a pod) si ich nevedia vyliecit obycajnou komercne pestovanou zeleninou.
Obsah hklavne morskych rias je velmi rozdielny od na poli pestovanej zeleniny, dokonca aj klicky a mlade travy maju ine obsahy, nez komercne pestovane zeleniny.
Ale je to len pre male mnozstvo specifickych problemov