Zelený jačmeň pre zdravie

Príspevok v téme: Zelený jačmeň pre zdravie
Alternativa

Mladé jačmenné lístky podporujú optimálne fungovanie tela, pomáhajú telu, aby sa liečilo samo.
Obsah jednotlivých zložiek v mladých jačmenných lístkoch :
obsahujú 25x viac draslíka ako pšenica, ďalej 37x viac vápnika, viac ako 2-násobok horčíka, 5x viac železa a významné množstvo manganu a zinku. Nemenej významné je, že lístky obnovujú acido-alkalickú rovnováhu v tele.
Majú vysoký obsah vitamínov C, E, B1, B2, B3, B6, betakaroténu, biotínu, kyseliny listovej a pantoténovej, cholínu - príbuzného vitamínu B. Obsahujú viac ako 20 enzýmov nevyhnutných pre zdravý život. Majú vysoký obsah bielkovín. Obsahujú zložky likvidujúce voľné radikály a nevyhnutné na spracovanie mastných kyselín, veľa vlákniny, atď. Obsahujú veľa chlorofylu, ktorý je cenený pre protizápalové, dezinfekčné a deodoračné vlastnosti.
ÚČINKY :
·na spomalenie bunkového starnutia
.pri nadváhe. Nedochádza k okamžitému zníženiu hmotnosti, ale posilňuje sa funkcia štítnej žľazy, ktorá produkuje hormóny podnecujúce spaľovanie tukov, enzýmy na spaľovanie tukov
·proti zápche
·na zlepšenie krvného obrazu
·ako prevencia proti ukladaniu cholesterolu
·prevencia rakovinových ochorení
·prevencia obehových a srdcovocievnych chorôb, porúch pečene
.proti vnútorným i vonkajším zápalom
.zmierňuje artrózy, atď.

AK MA NIEKTO SKUSENOST S DLHODOBYM UZIVANIM ZELENEHO JACMENA, DAJ NAM VEDIET :D

catherin

jancecka naozaj odporucam tu stranku ktoru napisala lea (dr.Bukovsky) necakaj zazrak od chlorelly a jacmena. Je to len multi level mark. a zbytocne vyhodene peniaze. Netvrdim ze by nepomohli tie produkty vobec alebo ze by uskodili ale daju sa nahradit lacnejsou alternativou v beznej strave.

RNG

janecka, asi ju nevies stravit. Chlorella musi byt extremne jemno pomleta na stravenie, lebo ma velmi tuhe bunkove steny.
Spirulina je lahsie stravitelna.

RNG

janecka, moze. Rozne zelene su velmi ucinne na kozne problemy, od mladych trav(jacmenna, razna, alfalfa) az po rozne riasy(spirulina, chlorella, dunaliena salina...)

jancecka

Ahojte, môže to byť užívaním jačmeňa, že mi prestali hnisať ušné dierky a zarastať nechty na palcoch na nohách? Zatiaľ na pleti nebadám zmeny, ale teší ma aj toto, môže to byť naozaj jačmeňom?????

ivoo

to zigmund: nie sme :-) Poznam vela-vela ludi, ktorim skutocne pomaha pri roznych problemoch - chorobach. A nie su to nejaky cudzi ludia: pani D. pomohol v tom a tom (take "teleshopingovske" kecy), su to moji kamarati, rodina, blizki. Takze si tu piste kolko chcete, ze to nikomu nepomaha, ze to vam nepomohlo, ja viem svoje!

zigmund

ivoo, nie ste vy rodina "siedmich kozliatok"? tie sa tusim zivia aj jacmenom a vselicim zelenym, tak by bolo pochopitelne, ze im jacmen pomaha. ale ludom...???

ivoo

"zeleny jacmen este nikomu nepomohol"
to: anina, No mne pomohol, mojej mame tiez, bratovi tiez, tete tiez, jej mame tiez, susede tiez ......... asi niekomu aj hej!