Zelený jačmeň pre zdravie

Príspevok v téme: Zelený jačmeň pre zdravie
Alternativa

Mladé jačmenné lístky podporujú optimálne fungovanie tela, pomáhajú telu, aby sa liečilo samo.
Obsah jednotlivých zložiek v mladých jačmenných lístkoch :
obsahujú 25x viac draslíka ako pšenica, ďalej 37x viac vápnika, viac ako 2-násobok horčíka, 5x viac železa a významné množstvo manganu a zinku. Nemenej významné je, že lístky obnovujú acido-alkalickú rovnováhu v tele.
Majú vysoký obsah vitamínov C, E, B1, B2, B3, B6, betakaroténu, biotínu, kyseliny listovej a pantoténovej, cholínu - príbuzného vitamínu B. Obsahujú viac ako 20 enzýmov nevyhnutných pre zdravý život. Majú vysoký obsah bielkovín. Obsahujú zložky likvidujúce voľné radikály a nevyhnutné na spracovanie mastných kyselín, veľa vlákniny, atď. Obsahujú veľa chlorofylu, ktorý je cenený pre protizápalové, dezinfekčné a deodoračné vlastnosti.
ÚČINKY :
·na spomalenie bunkového starnutia
.pri nadváhe. Nedochádza k okamžitému zníženiu hmotnosti, ale posilňuje sa funkcia štítnej žľazy, ktorá produkuje hormóny podnecujúce spaľovanie tukov, enzýmy na spaľovanie tukov
·proti zápche
·na zlepšenie krvného obrazu
·ako prevencia proti ukladaniu cholesterolu
·prevencia rakovinových ochorení
·prevencia obehových a srdcovocievnych chorôb, porúch pečene
.proti vnútorným i vonkajším zápalom
.zmierňuje artrózy, atď.

AK MA NIEKTO SKUSENOST S DLHODOBYM UZIVANIM ZELENEHO JACMENA, DAJ NAM VEDIET :D

hakira

máte pravdu zelený jačmeň je o ničom rok som ho pila ak blbec iba čo mi peniaze šli z vrecka a nič a ešte aj cholerika alebo tak nejak stálo ma to 10 000 Sk a nervy ale ináč nič škoda penazí

daidana

Ivka1 pises o nejakych tabletkach z klickov, ale vobec si nenapisala kde ich dostat a ako sa volaju. a tiez by ma zaujimalo kolko stoja. dakujem za doplnujuce udaje k tvojmu mailu.

alternatívka

Tuto temu som zakladala, ked som mala zeleny jacmen nastudovany a poznala som ucinky zloziek, ktore obsahuje. Chcela som skusenosti od pravidelnych uzivatelov, zo zivota. Dnes ich mam na rozdavanie :D, kedze moji najblizsi i vzdialenejsi znami pravidelne konzumuju zelenu vyzivu. Vysledky su vyrazne, pozitivne a vsetci zotrvavaju na piti jacmena a jedeni chlorelly dalej. Jacmen obsahuje napr. vyse 20 znamych zivych enzymov, ktore su tiez spoluzodpovedne za nas metabolizmus. Ak nam cosi vo vyzive chyba, tak sa telo moze dostat do extremov, aj metabolizmus - priberame, alebo sme vychudnuti. Cize ja by som urcite netvrdila, ze jacmen nedokaze pomoct pribrat. Ak organizmus dostane potrebnu vyzivu, sam sa da do rovnovahy a o to ide - byt tak uplne prirodzene zdravy.

usiko

vy ste uzasni........tak ste schopni dat tisice korun, teraz to preratajte na eura, na nieco v prasku, aby vam z tela odburalo tie sajrajty, ktore tam dennodenne niekolkokrat davate, vedome a spozitkom, stravou a nezdravym zivotnym stylom......sa mi to zda chore......ale mozno ja som nenormalna, ked sa stravujem zdravo, cvicim s mierou, nefajcim a neijem alkoho, teda nepotrebujem si umelo vylepsivat organizmus zelenym jacmenom.....to mi pripada ako baby, co sa nazeru, vedome, samozrejme, kazdy den, potom placu, ze su tucne, a papaju tabletky na chudnutie......ale zeru dalej, ved ako inak.....ni, neviem, bud je svet nejaky na hlavu alebo som to ja?

Ivka 1

Zeleny jacmen je zbytocne draha zalezitost. Ovela lacnejsia alternativa je pripravok z klickov semien.Je to zdroj traviacich enzymov ,vitaminov,mineralnych latok
Sú vyrobené šetrným spracovaním zelených klíčkov 3 druhov semien. Klíčením sa zlepšuje využiteľnosť minerálnych látok a množstvo vitamínov sa zvyšuje o 50-200 %. V istom štádiu sa začnú klíčky sfarbovať do zelena, čo spôsobuje rastlinné farbivo chlorofyl. Je to molekula, ktorá má v centre horčík, podobne ako červené farbivo hemoglobín. Chlorofyl umožňuje fotobiochemickú premenu svetelnej energie na chemickú energiu. Tento proces sa nazýva fotosyntéza, dochádza pri nej k premene oxidu uhličitého a vody na glukózu a ďalšie organické molekuly. Túto vlastnosť majú len zelené rastliny.
Zložky :- Mladé zelené jačmenné výhonky: obsahujú 20% bielkovín, vitamíny (betakarotén, B1,B2,B3,B6, kyselina pantoténová), minerály (draslík, vápnik, horčík, síra, mangán, železo, meď, zinok, fosfor, jód, chróm, selén, nikel), chlorofyl, mukopolysacharidy, antioxidačné a tráviace enzýmy a vlákninu.
- Pšeničná tráva: mladá vňať naklíčenej pšenice, obsahuje vitamíny (betakarotén, B1, B2, B3, B6, C, E, kyselinu listovú), minerály (vápnik, horčík, železo, meď, zinok, selén, jód, draslík, nikel, chróm), chlorofyl, vlákninu, bielkoviny, sacharidy. 100g pšeničnej trávy dodá organizmu toľko vitamínov a minerálov ako 2 kg kvalitnej čerstvej zeleniny.
-Klíčky z lucerny : nazýva sa tiež kráľovná klíčkov, patrí medzi najstaršie kultúrne rastliny. Obsahuje: bielkoviny (40%) so všetkými 8 esenciálnymi aminokyselinami, vitamíny (betakarotén, B1, B3, B6, B12, C, D, K, E, U), minerálne látky (fosfor, draslík, vápnik, železo), enzýmy, chlorofyl, vlákninu.
Účinky: - je zdrojom vitamínov, minerálov, enzýmov, v koncentrovanej a ľahko stráviteľnej a vstrebateľnej forme
-podporuje krvotvorbu
-pomáha pri detoxikácii organizmu
-vďaka vláknine podporuje pravidelné vyprázdňovanie (prevencia proti hemoroidom, nádorom hrubého čreva)
-posilňuje organizmus pri vyššej záťaži
-prevencia a doplnok liečby cukrovky
-pomáha regulovať hladinu cholesterolu a udržiavať zdravé cievy a srdce.
-Chlorofyl pomáha čeliť účinkom radiácie.
Dávkovanie: 2- 3 denne zapiť vodou. Ráno nalačno 1 tbl. + 3 dcl vody vás naštartuje do nového dňa.

Miskanr

Ahojte ja som počula že zelený jačmeň berie z tela všetko. Aj to dobré čo by tam malo ostať. To potom podla mna nie je dobré.

zuza

alenka alebo p. Lengyel,

Pri vyrobe sus. prasku sa pouziva aka teplota? Enzymy nepreziju teplotu nad 50 C. POdla mna tá "trava" ako vy nazivate, je ovela ucinnejsia. Mame to odskusane. Mozu to potvrdit tisicky zakaznikov. Nezálezi na cene, ale na vyrobnom procese. Na jednej stranke pisete, ze vyrobene na Slovesku... Podla mna UTAH-USA este nepatri k Slovensku :)