Zelený jačmeň pre zdravie

Príspevok v téme: Zelený jačmeň pre zdravie
Alternativa

Mladé jačmenné lístky podporujú optimálne fungovanie tela, pomáhajú telu, aby sa liečilo samo.
Obsah jednotlivých zložiek v mladých jačmenných lístkoch :
obsahujú 25x viac draslíka ako pšenica, ďalej 37x viac vápnika, viac ako 2-násobok horčíka, 5x viac železa a významné množstvo manganu a zinku. Nemenej významné je, že lístky obnovujú acido-alkalickú rovnováhu v tele.
Majú vysoký obsah vitamínov C, E, B1, B2, B3, B6, betakaroténu, biotínu, kyseliny listovej a pantoténovej, cholínu - príbuzného vitamínu B. Obsahujú viac ako 20 enzýmov nevyhnutných pre zdravý život. Majú vysoký obsah bielkovín. Obsahujú zložky likvidujúce voľné radikály a nevyhnutné na spracovanie mastných kyselín, veľa vlákniny, atď. Obsahujú veľa chlorofylu, ktorý je cenený pre protizápalové, dezinfekčné a deodoračné vlastnosti.
ÚČINKY :
·na spomalenie bunkového starnutia
.pri nadváhe. Nedochádza k okamžitému zníženiu hmotnosti, ale posilňuje sa funkcia štítnej žľazy, ktorá produkuje hormóny podnecujúce spaľovanie tukov, enzýmy na spaľovanie tukov
·proti zápche
·na zlepšenie krvného obrazu
·ako prevencia proti ukladaniu cholesterolu
·prevencia rakovinových ochorení
·prevencia obehových a srdcovocievnych chorôb, porúch pečene
.proti vnútorným i vonkajším zápalom
.zmierňuje artrózy, atď.

AK MA NIEKTO SKUSENOST S DLHODOBYM UZIVANIM ZELENEHO JACMENA, DAJ NAM VEDIET :D

alef

Ahoj pyrana,

zeleny jacmen vo vseobecnosti sa predava v dvoch kvalitach: susene zomlete listy a susena vytlacena stava z listkov. Zomlete listy v porovnani so stavou obsahuju vela balastnych latok, ktore mozu sposobovat zazivacie tazkosti (hlavne nafuknute brucho atd.) a su minimalne 5x menej koncentrovane ako kvalitna susena stava. To znamena, ze aby si dosiahla podobny ucinok alebo radsej koncentraciu vyzivnych latok, tak zomletych listkov by si mala vypit 5x tolko a tiez cenu, ktoru si vyratala v pripade drgreenu a zelenyjacmen.sk mozes kludne vynasobit este 5. Prasky su aj na vzhlad uplne ine. Susena stava je syto zeleny, velmi jemny prasok s intezivnou typickou vonou, kym zomlete listy su vacsinou bledsie a vidiet tam kusky rastliny. Na ryban.sk aj na zelenyzivot.sk najdes susenu stavu.

pyrana

Ahojte, chcela by som si zeleny jacmen objednat, avsak nie som si tak ista kvalitou na vsetkych tych strankach, co su tu spominane. Cenove rozdiely su taktiez obrovske, ak si vsade prepratam na mnozstvo 220g, tak na drgreen.sk to vyjde EUR25.00, na zelenyzivot.sk EUR57.00, na ryban.sk EUR53.00 a na zelenyjacmen.sk EUR44.00

leus

slobodna
myslim si ,ze pijem dostatocne mnozstvo vody a nieco take som citala praveze pri chlorele, ze tam treba viac pit...

leus

Ja uzivam tyzden zeleny jacmen od GW a nechapem, ale ja mam zapchu, pred tym som nemala problemy s vyprazdnovanim!Zacala som ho brat koli ekzemu na rukach.Vraj ma napomoct pravidelnemu vyprazdnovaniu, na mna posobi dako opacne!

pismenko

kedze mi to cast textu zmazalo, treba si na tej stranke otvorit rubriku "stanoviska" a tam si najdete o zelenom jacmeni aj chlorelle.

helca 83

Dobry, den. Mam zeleny jacmen 200g, ktory by som chcela predat. Povodna cena 57 Eur, predajna cena 40Eur. Kontaktujte ma na tel. cisle 0949886409.