Problém nájsť si partnera

Príspevok v téme: Problém nájsť si partnera
alexx123

Dobrý deň,
Cítim sa trochu trápne že zakladam túto diskusiu, ale začína ma prepadať panika a chcela by som počuť nejaké pozitívne príbehy.
Mám 25 rokov, študujem medicínu v poslednom ročníku v Bratislave. V škole sa mi myslím dari, mám super priateľov, výzorovo podľa okolia vyzeram dobre, mam kopu koníčkov, veľa som cestovala aj vramci školy aj mimo.
Vždy, asi od svojich 15 som túžila po priateľovi, ktorý by mi bol parťákom a mali by sme pekny vztah, ale akosi sa mi nedarí ho stretnúť. Na strednej som zažila veľké sklamanie, potom som sa prvé dva roky z neho spamätávala a nikoho som nehľadala, no ale potom, ako som si povedala, že je ten čas, tak je to iba sklamanie za sklamaním. Boli tam nejaké pokusy o vzťah, ale bohužiaľ nestretla som za ten čas nikoho,s kym by to vyšlo. Naozaj tomu nerozumiem, prehnane nároky nemam, chodila som aj na dating apps, pýtala som sa kamošiek nech ma s niekym zoznámia. Nepoznám nikoho, kto by bol v podobnej situácii ako ja, väčšina mojich kamosiek si nemá problém nájsť priateľa. Už začínam byt z toho fakt depresívna, začínam mat dokonca pocit, že to, že som nemala vážny vztah v mojom veku je bráne ako red flag (bolo mi to povedané na jednom rande cez dating apps), no a že nikdy nikoho nestretnem. Veľmi by som si priala mat šťastie v laske, je to pre mna fakt dôležité ale mam strach, že je to nejaký môj osud byť sama a pozerať sa na šťastné páry. Cítim sa fakt menejcenne kvôli tomu voči iným dievčatám a občas si želám byť viac ako ony, že možno je to mnou, nejaká chyba vo mne. Obecne počúvam od okolia, že niekto ako ja sa nemôže mat problém zoznámiť.
Nemôžem uz ani chodiť na sociálne siete a pozerat sa na všetky tie páriky, taka som z toho nešťastná.
Bola som aj u psychologicky a tá mi povedala, že sa nemam na to tak sústrediť, že ono to určite príde same. Ale ja neviem, skôr mam pocit, ze som nejaká zakliata a je to môj osud.

Libertz

Ahoj, ja to mam uplne podobne a som chalan. Neviem ci to tu este niekedy pozries ale ked tak sa mi ozvi do emailu... 19seals94@gmail.com

fonte

Ivan, ty si rojko žijúci vo svojej bubline ignorujúci a popierajúci realitu mysliac si, že tebe sa nič nemôže stať a že vlastne keď sa ty máš dobre, tak každý sa môže mať.....
Nuž ale mimo si, ale že fest....
A kto ti povie realitu tak je upír :D
Takých ako ty preberie len pád na dno, ale to ti neželám samozrejme.
Nerozprávaj mi ale o realite, lebo o tej nemáš šajnu.
Už len to tvrdenie že kríza sa nedotkne šikovných ľudí potvrdzuje, kam ťa zaradiť....
Vieš koľko šikovných ľudí padlo po korone, keď im zatvorili reštiky a podniky a nielen to.... Koľko podnikov obrovských už padlo?
A reálne mzdy idú dole a celý ten vývoj ako som opísal aj s tým, že sme druhá najchudobnejšia krajina v EU, to vydal Eurostat, celý eurostat sú bububu negatívni upíri :D
A hypo nebola 1.1 určite, okolo 2 ešte, napriek tomu bolo bývanie nedostupné už vtedy pre bežne pracujúceho len tým pomerom platov a cien nehnuteľností....
No a teraz je to už dovidenia....
Pupavka, jemu zbytočne niečo vysvetľuješ, on popiera realitu, na to je tuším aj diagnóza :D proste má svoj svet, takých je dosť dnes ešte....

pupavka18

Ha,ha Ivane, s tebou je zábava...

Nemusím, chcem, využila som nevyužité a mladí sa chytili, a vieš čo? Rodinný podnik sa rysuje,
a áno, keď nezaplatíš, už je exekúcia, za pár mesiacov, čo predtým nebolo

Jo,jo...na ,,staré kolená" podnikám a dva-3 roky budeme za vodou a mladí nebudú odkázaní v dôchodku na štát... Nebudú odkázaní na 960,- eur mesačne, hoci pracovať budú ďalej a ja nebudem sedieť a čakať na dôchodok ako chudera a hundrať: odvážnemu šťastie praje a kto sa boji, nech nejde do lesa

Môžeš oponovať a oponovať, proste niekde sú ťažšie podmienky

A buď si istý, že v mojom veku mi dáš za pravdu.

mne keď som mala cca 17 sa zdal starý človek už 30 tnik, nieto ešte 46-50 a ďalej=des, proste iná doba je a treba byť flexibilný furt 24/7.

ivan123

pupavka18 to je veľmi veľmi zlý prístup.

Tak ty na staré kolená podnikáš a mladých dotuješ.

Samozrejme takýmto štýlom sa nikdy nebudú snažiť zmeniť prácu na lepšiu pripadne začať podnikať tiež.

Zaujímavé že u nás vo firme je cez 100 ľudí z toho 90% mladých a nad nikým nestojí exekútor.

ivan123

Fonte ty si negatívny človek tzv. energetický upír a preto všetko vidíš katastrofálne. A pravdepodobne preto aj ľudia čo sú okolo teba sa majú zle lebo si takých ku sebe vyberáš.

2022/07 bola ešte priemerná hypotéka 1.11%, to sú strašné roky :D

To všetko čo píšeš o krachoch a zadlženosti tak na šikovných ľudí nebude mat žiaden vplyv.

A ja som s tým úplne spokojný že mám v hlave dieru a som podpriemerný keď si viem zorganizovať financie tak aby som sa mal dobre :D

pupavka18

Fonte má vo všetkom pravdu do bodky... Ja keď nepomáham mojim mladým, tak nič, biedny život doslova, od výplaty do výplaty..

Šťastie,že vo svojom veku mi to ešte páli, a začali sme ešte popri práci podnikať, pomaličky zveľaďovať, len preto ideme, že som sa uskromnila na max. sem tam riskujeme s peniazmi, musíme byť zdraví, len jedna splátka omeškanie a ,,celá stavba" v r. doslova, exekúcie hneď na krku, áno, mladí to majú ťažšie omnoho viac ,ako ja pred 15 a viac rokov
Čím skôr splatiť pôžičku, preto nič nekupujeme naviac, len to čo potrebujeme, zdravá strava ale, aby sme vládali myslieť aj fyzicky robiť, lebo práca iného, že si najmeme, to je všetko drahé, čo môžme,to sami...

Takýto život ale mladí dlhodobo nezvládajú, psychicky je to veľmi náročné, lebo exekútor stojí nad hlavou, nezaplatíš odvod, splátku, náklad mesačný na bývanie a pod. už z každej strany sa to sype, jednajú s človekom ako s odpadom všade na úrade, pritom úradníci žijú z toho, čo ľudia vyrobia, doslova v teple sedia a úradujú, smutné veľmi
Ja keby som nezobrala rozum do hrsti a ešte vo svojom veku nezačala podnikať a ešte aj fyzicky ďalej makať, mladí by nikdy nedokázali sami sa postaviť na nohy, lebo: to presne, čo Fonte písal

Áno, výplata 960 eur na účte pristane, a to mladý šikovný, maturita na skoro samé 1, z odborných predmetov, na výšku? Že mal študovat? Rodičia sami žili od výplaty do výplaty, a nie každý do káže z dediny odísť do BA a ešte popri tom zarobiť, znášať poznámky že dedinčan...

Dnes psychicky odolný musíš byť tak, že toto nebolo nikdy takto...

fonte

Len sa nadrapuješ a znova nič.
Doba keď hypotéky boli 1 percento je dávno preč. Dávno. To sú už roky.
Ja hovorím o dnešku, že bývanie je nedostupné, nie čo bolo pred 5 rokmi.
Hypo je 5, aj viac, vieš počítať? Koľko to urobí, plus treba mať našetrené desaťtisíce, čo nemá nikto.
A vieš o tom, že z jedného percenta bude tých 5 aj u tých, čo si brali za jedno? Akurát ich Fico teraz zachraňuje.... Nech si mladí šetria? A z čoho?
1400 eur v hrubom. To je koľko v čistom? Odrátaj Bratislavu a je to v čistom 800-900 eur. Žiješ na marse? Veď si otvor ten gúgel a pozri si koľko je čistá mzda v regiónoch. Z toho si majú našetriť 20 percent? To koľko by im trvalo? Ty kde si? .....a nie, nieje to žiadny cyklus, je to oveľa väčšia kríza ako bola v 2008, lenže nemáš o tom ani šajnu, maximálne tak trepeš naučené frázy čo si sa dočítal v nejakej ani neviem kde...
Vieš ako tá kríza odštartovala v 2008? Vieš aké je zadĺženie v USA a akým tempom rástlo trebárs posledné 2 roky? To bolo niekedy? Vieš že ani len študentské pôžičky sa nedokážu splácať, aký to má vplyv na to všetko? Nedokážu splácať ani úroky z tých dlhov...
Ty ekonomický seminár? Napíš mi....
A teraz máš neobmedzené možnosti podnikania?
Okrem toho čo sa deje v USA, vieš čo sa deje v Nemecku?
O koľko stúpli energie a všetko?
Nemecko je v recesii, lebo bolo 6mld za plyn, teraz je 16 a ide sa strmo dole, lebo celá ekonomika bola na lacných energiách a tie už niesú ani nebudú.... Poľnohospodári tam idú zablokovať celú krajinu.
Priemysel, čo ťahá celú Európu padá strmo, krachy....
To nieje žiadny cyklus. Sa zobuď. A tento rok sa čaká ešte aký krach....
A na Slovensku je najvyššia zadĺženosť domácností v celej EU.
A podľa eurostatu sme druhá najchudobnejšia krajina v Eu? Mám ti sem pridať kompletný článok?
Najradšej mám takých ako ty, v hlave diera, ale tváriš ako majster svetla a ešte ma ideš urážať. Ty podpriemerný opakovač naučených fráz.

ivan123

A čo ti mam vôbec odpovedať? Čítal si po sebe vôbec tie tvoje výlevy?

Veď si vygoogli aká bola priemerná mzda za rok 2013. Je to 1403 eur v hrubom. Čo ma s tým otravuješ.

Takže napíšem to ešte raz a prečítaj si to pomaly aby si to pochopil aj ty.

Bývanie bolo posledné roky naj-dos-tup-nej-šie v histórii.

Pri 1% hypotékach nakupoval byty absolútne každý, aj upratovačky, aj poslední roboši, hypotéky sa schvaľovali každému. Byty sa predávali ako teplé rožky, ľudia sa prekrikovali na obhliadkach že kto ponúkne viac (zažil som to na vlastnej koži).

A teraz mi povedz ako je to možné keď ty mi píšeš že je nedostupné bývanie? Ehm to mi nejak nevychádza. Potom by sa nič nekupovalo snáď nie?

Áno momentálne išli hypotéky hore ale to je normálny finančný cyklus, mladí nech si teraz šetria na tých 20% čo im banka nedá a za 2 roky môžu znovu brať hypo lebo to už tento rok pôjde dole.

Dnes je taká doba že máme neobmedzene možnosti podnikania, peniaze sa dajú vyrobiť doslova aj z hovna, ani netreba nápad, stačí len niečo kopírovať.

Podľa tvojich reakcii predpokladám že ty si z tých čo celý život len sedia na riti a bedákajú že nič nemajú lebo ináč by si takýchto ľudí zúrivo neobhajoval.

fonte

Dal som ti otázky, ani na jednu si neodpovedal a tie svoje tvrdenia si obhájil spôsobom, že ty investuješ do krypta a ja závidím aj rožok. Človeče veď ty ani len písaný text nevieš pochopiť.
No kto má priemer 1400 eur plat kde?
Koľko sa tu zarába a aký je pomer platov k cenám nehnuteľností, výška hypo momentálne atď ty krypto ?
Aká je situácia s hypo posledný rok?
No teraz mi zas napíš nejaký skvost namiesto odpovede, trebárs že nemám rád bryndzové halušky. Pane bože :D

ivan123

Ja chodím na ekonomické semináre, vzdelávam sa, investujem, hrám sa s krypto, EFT, vytváram si "finančný vankúš" na dôchodok.

Všetko z priemerného platu.

Ty si len zatrpknutý človek ktorý závidí ľudom aj suchý rožok.

Ja myslím že z tvojich odpovedí si spraví obraz o tebe každý sám, ani na teba netreba reagovať.