Nezvládam teplo v kancelárii

Príspevok v téme: Nezvládam teplo v kancelárii
morningcoffe

Ahojte, mám taký možno na prvý pohľad trochu hlúpy problém ale napriek tomu ma veľmi trápi a neviem ako ho riešiť. V kancelárii mám len jednu kolegyňu s ktorou sa navyše už skoro rok vôbec nerozprávame, iba sa pozdravíme. Keď som to s ňou chcela riešiť a pýtala som sa jej, čo sa deje, tak odpovedala, že nič. Mám pocit, že jej vadí že používam svetlo, svietim si neonkou, ale sedím v tmavom kúpte a navyše máme okno otočené do inej budovy, takže by som bez svetla tú prácu nevedela robiť. Aj vzhľadom k tomu, že ma táto situácia deptala už dlhodobo, som podala výpoveď, avšak po výpovedi sa tá atmosféra ešte zhoršila. Mám pred sebou celkom dlhú výpovednú lehotu a vedeniu som sľúbila, že predtým dokončím všetky uzávierky a tak, aby to voči nim nebolo fér. Kolegyňa však začala robiť takú vec, že začala hrozne kúriť. Minule som si len tak nainštalovala takú apku teplomer a nameralo mi v kancelárii 26 stupňov. Doma na byte máme okolo 23 a to chodím ešte aj v mikine a je mi tak príjemne. Neviem či to preháňam ja, ale radiátor máme stále naplno a je úplne žeravý. Keď som ho stíšila na polovicu, začala riešiť že ona mrzne a znova ho zapla, dovolila mi znížiť ho len o jeden stupeň. Chodím do kancelárie v tričku a najtenších blúzkach ale stále sa potím a z toho tepla som taká nervózna, že môj výkon ide dolu vodou a mám pocit že nezvládnem urobiť ani tú uzávierku. V iných kanceláriách tak horúco nie je. Neviem ako to s ňou riešiť, ale už chodím každý deň do práce so stiahnutým žalúdkom a niekedy mám ráno aj kŕče na wecku. Šéfka ma v tomto asi nepodporí lebo si ju kedže ona ostáva nechce pohnevať. Neviem či existuje na to nejaká rada, možno som sa o to len chcela s niekým podeliť. Vyzerá to ako banalita, ale mňa to strašne deptá, oveľa viac ako to "nerozprávanie sa".

Gilda

Aha tak ty si už preč od tej "kolegyňe"
Ale asi máš posttraumatickú stresovú poruchu podľa príznakov.
Ak sa ti stáva častejšie že ťa ľudia takto šikanujú tak je to dosť možné. Asi ti závidia že si mladá a úspešná.

Gilda

Ona ťa šikanuje, asi je to nejaká psychopatka. Keď sa s tebou nerozpráva asi ťa neznáša, možno ti závidí.
Možno je to ešte lepšie sa s takými ľuďmi nerozprávať.
Tebe chýba sebavedomie. A ona to využíva.
Podľa toho čo popisuješ tvoj momentálny psych. stav, máš traumu z toho čo sa tam deje.
Ale čím je tam horšie tým viac by si sa mala tešiť na odchod. 2 týždne do konca, už by som si chystala šampanské.

morningcoffe

Ahojte, ďakujem vám za všetku podporu. Tak liečila som sa necelé 2 týždne (z toho 6 dní som mala teploty) a potom ma lekárka už vypísala do novej práce. Tá nová práca je škôlka, ale súkromná kde je treba byť na pracovisku 8 hodín denne v podobných časoch ako vo firme len bez home office. Zatiaľ stále kašlem som vyčerpaná a fyzicky to aktuálne nezvládam. Neviem či to môže byť vyhorenie alebo depresia...ale po práci nedokážem robiť už nič...najťažšie je to pre mňa po fyzickej stránke lebo v škôlke je to stále na nohách ...V bývalej práci ma z ničoho nič, resp. po prekonaní covidu začal bolieť SI klb už to bol rok čo som chodila na rehabky a fyzioterapeutka mi povedala že škôlku by som s tým mohla zvládnuť..ale bolesť každým dňom pokračuje tak som trošku zúfalá...Sem tam sú veľmi pekné momenty s deťmi, hoci po prvom dni som dostala tak silnú depku že toto nemám šancu zvládnuť..ale postupne si trošku k tým deťom vytváram vzťah a učím sa ako s nimi komunikovať hoci mi príde že nie som taká brutálne tvorivá že vymyslieť na toľko hodín rôznorodné aktivity..v bývalej práci som niekedy aj 8 hodín s nikým neprehovorila ani slovo (či už na HO alebo aj v kancelári kvôli tej kolegyni) teraz som stále medzi ľuďmi čo s jednej strany je pre mňa asi prirodzenejšie..ale strašne ma to vyčerpáva..tak sa cítim ako vo zveráku že som spravila možno krok úplne mimo..o tom že musím v 30tke nastúpiť na druhú vš ani nehovorím..

pupavka18

Hlavne, že si preč...že si to zvládla, teraz do poriadku sa dať, aj po psychickej stránke

Keďže robíš účtovníctvo, to klobúk dole, uchytiš sa aj v Prahe:):)

A ešte môžeš robiť účtovníctvo aj pre podnikateľov z domu, veľa živnostníkov to potrebuje, ja to tiež využívam, lebo najlepšie, keď to robí odborník.

Cvičenie, prechádzky pripojiš k práci a bude lepšie a lepšie.

daniela2

ahoj, veď do novej práce nastúpiš, keď vyzdravieš. Pokiaľ na Teba vedeli počkať počas výpovednej doby, počkajú aj teraz, keď si chorá. Veď snáď tá choroba nebude trvať celú večnosť, iba týždeň alebo dva... Napíš nám, čo Ti je... my Ti tu veľmi fandíme a držíme palce...

morningcoffe

Ahojte priatelia ďakujem za všetku podporu, no napokon to dopadlo tak, že posledný deň, ako som dokončila všetky uzávierky som ochorela...a som teda na PN a ani som teda nemohla nastúpiť do novej práce..je mi to celé ľúto ale asi som to mala riešiť skôr....ďakujem za všetku podporu

smrecka

je to už pár dní, tak by ma zaujímalo, ako si to nakoniec vyriešila, či si aj na tú maródku šla alebo teda nie a nejak si to tam s ňou pretrpela