Nezvládam teplo v kancelárii

Príspevok v téme: Nezvládam teplo v kancelárii
morningcoffe

Ahojte, mám taký možno na prvý pohľad trochu hlúpy problém ale napriek tomu ma veľmi trápi a neviem ako ho riešiť. V kancelárii mám len jednu kolegyňu s ktorou sa navyše už skoro rok vôbec nerozprávame, iba sa pozdravíme. Keď som to s ňou chcela riešiť a pýtala som sa jej, čo sa deje, tak odpovedala, že nič. Mám pocit, že jej vadí že používam svetlo, svietim si neonkou, ale sedím v tmavom kúpte a navyše máme okno otočené do inej budovy, takže by som bez svetla tú prácu nevedela robiť. Aj vzhľadom k tomu, že ma táto situácia deptala už dlhodobo, som podala výpoveď, avšak po výpovedi sa tá atmosféra ešte zhoršila. Mám pred sebou celkom dlhú výpovednú lehotu a vedeniu som sľúbila, že predtým dokončím všetky uzávierky a tak, aby to voči nim nebolo fér. Kolegyňa však začala robiť takú vec, že začala hrozne kúriť. Minule som si len tak nainštalovala takú apku teplomer a nameralo mi v kancelárii 26 stupňov. Doma na byte máme okolo 23 a to chodím ešte aj v mikine a je mi tak príjemne. Neviem či to preháňam ja, ale radiátor máme stále naplno a je úplne žeravý. Keď som ho stíšila na polovicu, začala riešiť že ona mrzne a znova ho zapla, dovolila mi znížiť ho len o jeden stupeň. Chodím do kancelárie v tričku a najtenších blúzkach ale stále sa potím a z toho tepla som taká nervózna, že môj výkon ide dolu vodou a mám pocit že nezvládnem urobiť ani tú uzávierku. V iných kanceláriách tak horúco nie je. Neviem ako to s ňou riešiť, ale už chodím každý deň do práce so stiahnutým žalúdkom a niekedy mám ráno aj kŕče na wecku. Šéfka ma v tomto asi nepodporí lebo si ju kedže ona ostáva nechce pohnevať. Neviem či existuje na to nejaká rada, možno som sa o to len chcela s niekým podeliť. Vyzerá to ako banalita, ale mňa to strašne deptá, oveľa viac ako to "nerozprávanie sa".

ladyjames6600

Be careful not to get too excited. They hack on them repeatedly. When it is not required of you, do not show loyalty. Instead of being skinny, go for it with some thought. Maintain a healthy routine for self-care, and try not to put undue pressure on yourself. What you do with your life is entirely up to you flagle

fonte

Nenechaj zo sebou zametať. Kašli na nich. Nebuď lojálna tam, kde netreba. Nerob chuderu, choď na to premyslene. Daj sa normálne maród a kľudne to daj na tej psychický stres. Nič nezvyčajné dnes. Nikto ani ceknúť nemôže.
Neopúšťaj sa, neplač, lebo sa to prejaví na tvojom zdraví a ostatní budú po tebe šliapať. Nerob otroka, vážne, je to len práca, aj keď sa tu z toho robí dogma z toho, to nieje vôbec cieľ života zničiť sa v práci.
Nemá ťa kto podporiť, podržať doma?
Choď do lesa, objať strom, hocičo, niekam vypadni z toho, načerpať silu.

daniela2

žiadna práca a žiadni ľudia nie sú hodné toho, aby si si kvôli nim ničila psychické zdravie. Pekne krásne lekár, a uzávierku nech spraví tá teplomilná kolegyňa. Ver mi, zamestnanecká lojalita a snaha urobiť si do bodky všetky povinnosti a čo najlepšie je absolútna hlúposť, ktorá sa nenosí. Nenahraditeľný je človek iba pre členov rodiny. Svet práce je riadený inými silami. Odíď trebárs o 2 týždne skôr. Keď chcú, nech Ťa dajú pred súd. Väčšina firiem to neurobí, lebo jej to nestojí za to.

morningcoffe

Ahojte, ďakujem za vaše rady a pomoc..no už sa mi to kráti...ešte 2 týždne ale vnímam že som na tom čoraz horšie a tie úlohy sa nabaľujú a stále nové a ja ako keby už nie som schopná dať tú mieru stresu..Chcela som odísť tak dôstojne, ale premýšľam či nebyť úprimná a jednoducho šéfke nepovedať že už ďalej nevládzem a nie som schopná pokračovať..neviem čo mám robiť.ten stres dosiahol taký level že už nemôžem spať neviem sa hodiny upokojiť klasickým prostriedkami a každý deń plačem..spravím zo seba síce chuderu ale už neviem čo Ďalej...

pupavka18

Najlepšie by bolo áno,ako píše Betka aj iní, odísť na maródku a dovidopo. Keďže si nadmieru zodpovedná, tak to takto trpíš a chceš dokončiť svoju prácu a odísť s čistým štítom.

Tak mohla si odísť dohodou aj v polovici mesiaca a brať dovolenku. Ak si plánovala už skôr zmenu.

Čiže 3 mesačnú máš výpoveď? Ešte dva mesiace doslova trpieť, chodiť do práce so stiahnutým žalúdkom.

Osoba s ktorou sedíš, možno zámerne provokuje, teda 8 týždňov x 5 dní ešte, odpočítavať, ak január bol ten 1.mesiac.nemáš už dovolenku z min.roku?

Tak nič: len tieto možnosti:

Vzchopiť sa, hrať pred tou chuderku divadlo a úsmev, lebo ťa čaká ,, vyslobodenie " , dala výpoveď.

do práce ovocné misky, desiata pred ňou jabĺčko,banán, čo máš rada,jahody, čučoriedky, na prestávku daj sluchátka do uší, relax.hudbu... usmievaj sa,akoby ona ani nebola.

Kúp si Antistress vit.B od Jamieson,fakt zaberá, odskúšané..tiež od Barnys je Antistress k tomu ešte na deň a na noc je hypnox Forte B6 s mučenkou valeriána chmel aj melatonín.

Nech ona nevidí, že sa trápiš, je to upírka, čo berie z teba energiu a teší ju to. Preto tieto opatrenia kôli vlastnému zdraviu. odchádzaš, teda nie je toto naveky a si mladá, tiež multivitamin Stamina je
super od Jamieson tiež.

Alebo zmeníš výpoveď na dohodou k skoršiemu termínu, ak sa dá...

Alebo v krajnom prípade PN a preč, no na toto treba mať kus odvahy, každý je nahraditeľný a tvoju prácu dokončia. Len potom aby si ty nemala z toho zlé pocity a tiež v novej práci aby ,,dobrí" ľudia ťa neohovorili.

Už to je výhra pre teba, že si dala výpoveď. Kúp si deodorant bez vône čo je, prestávky na wcku pri otvorenom okne, dýchaj zhlboka a proste to MUSÍŠ dať.

Betka132

Ako ti tu uz niekto radil, daj sa pn a povedz ze to z toho tepla a stresu. Vyser sa na nich aj s uzavierkou ked ti robia taketo podmienky

grilda05

Joj, ja by som veru chcela mat tvoj problem :D Pretoze mna trapi presne opacny pripad, mne je u nas v kancelarii neustale zima a takisto s tym neviem nijakym sposobom bojovat. :D

morningcoffe

Ahojte, ďakujem vám všetkým za povzbudenie. Dnes sa to ešte vytupňovalo keď som mala krátky telefonát so šéfkou tak na mňa vybehla že strašne kričím že mám byť ticho, pričom ona telefonuje niekedy aj dve hodiny a strašne nahlax hovorí. Mne ešte aj šéfka stále vraví že mám tichý hlas a musím hlasnejšie. Po tomto do mňa už vošiel taký hnev, že som za ňou šla jej povedať, že možno telefonujem tak 5 minút do týždňa oproti nej a ako jej to môže vadiť, na čo ma ešte viac dosekala ani to nechcem opisovať. Povedala mi také veci, že ma úplne zhodila a že nie som normálna keď na tajnáša chodím stišovať radiator, Vravela som jej že na mňa to je skrátka moc a povedala že ona mrzne a jednoducho to bude na takej teplote..som pochopila že tu nevyhrám. Povedala som o tom celom šéfke, ale či sa niečo môže vyriešiť neviem. Je mi tu teplo a chce sa mi spať a nevládzem riešiť tú uzávierku, už mi to začína byť celé jedno či to bude alebo nebude, hoci som chcela odísť poctivo a všetko dokončiť..mám pocit, že už nevládzem. Dnes som hodinu v práci preplakala vonku na chodbe a vôbec neviem že čo..