Nezvládam teplo v kancelárii

Príspevok v téme: Nezvládam teplo v kancelárii
morningcoffe

Ahojte, mám taký možno na prvý pohľad trochu hlúpy problém ale napriek tomu ma veľmi trápi a neviem ako ho riešiť. V kancelárii mám len jednu kolegyňu s ktorou sa navyše už skoro rok vôbec nerozprávame, iba sa pozdravíme. Keď som to s ňou chcela riešiť a pýtala som sa jej, čo sa deje, tak odpovedala, že nič. Mám pocit, že jej vadí že používam svetlo, svietim si neonkou, ale sedím v tmavom kúpte a navyše máme okno otočené do inej budovy, takže by som bez svetla tú prácu nevedela robiť. Aj vzhľadom k tomu, že ma táto situácia deptala už dlhodobo, som podala výpoveď, avšak po výpovedi sa tá atmosféra ešte zhoršila. Mám pred sebou celkom dlhú výpovednú lehotu a vedeniu som sľúbila, že predtým dokončím všetky uzávierky a tak, aby to voči nim nebolo fér. Kolegyňa však začala robiť takú vec, že začala hrozne kúriť. Minule som si len tak nainštalovala takú apku teplomer a nameralo mi v kancelárii 26 stupňov. Doma na byte máme okolo 23 a to chodím ešte aj v mikine a je mi tak príjemne. Neviem či to preháňam ja, ale radiátor máme stále naplno a je úplne žeravý. Keď som ho stíšila na polovicu, začala riešiť že ona mrzne a znova ho zapla, dovolila mi znížiť ho len o jeden stupeň. Chodím do kancelárie v tričku a najtenších blúzkach ale stále sa potím a z toho tepla som taká nervózna, že môj výkon ide dolu vodou a mám pocit že nezvládnem urobiť ani tú uzávierku. V iných kanceláriách tak horúco nie je. Neviem ako to s ňou riešiť, ale už chodím každý deň do práce so stiahnutým žalúdkom a niekedy mám ráno aj kŕče na wecku. Šéfka ma v tomto asi nepodporí lebo si ju kedže ona ostáva nechce pohnevať. Neviem či existuje na to nejaká rada, možno som sa o to len chcela s niekým podeliť. Vyzerá to ako banalita, ale mňa to strašne deptá, oveľa viac ako to "nerozprávanie sa".

rehacka

nie je to vobec banalita, rozhodne by som to riesila, aj ked teda uz je iste, ze odides, mozno prave preto. uz by som si s nou nerobila velku hlavu. navstivila by som vedenie, je uplne ocividne, ze ti to cele robi narocky.

Omen

Nie, nie je to "hlúpy problém" a nie, "nepreháňaš to".

Kolegyňa ti to robí naschvál a ty z toho môžeš ochorieť. Takže sa vyber za vedením, vysvetlí im situáciu, že za týchto podmienok nie si schopná splniť svoju dohodu, nech s ňou spravia poriadok oni.

Ak to riešiť nebudú, potom máš aj iné možnosti...

hrantika

si dones z domu ventilator. ako viem ze je to isto neprijemne, ale neviem ako by sa s tym dalo bojovat. mozno ak by si zasla za veducimi - im by sa isto nepacilo, ze v tychto drahych casoch kurite na 26, to by mohlo pomoct. a kolko mas tu vypovednu lehotu?

Angelika3

Však odtiaľ odchádzaš tak prečo sa trápiš s nejakou solidárnosťou voči zamestnávateľovi a uzávierkami? Stojí ti to za ten stres? Mohla si sa radšej dohodnúť na výpovedi. Hnusný prekúrený vzduch v miestnosti, škaredý výhľad a nepríjemná neóna. Daj sa na Pn, povedz že si chorá z toho prostredia.