Vpadnuty hrudnik

Mato20055002

Není treba sa tým trápiť. Mám 13rokov, kedysi som mal hrozne vpadnutý hrudník chodím každé leto na kúpaliská plávam, cvičím (hlavne pulóver), a teraz to už skoro nevidno. Ak vás to netlačí na srdci a nedýcha sa vám zle tak to netreba ani operovať pokiaľ. Len je to beh na dlhú trať

Otec123

Môj synovec mal problémy s prepadnutym hrudnikom pomohlo mu fukanie balónov. Možno si premyslite že je to blbosť ale fakt mu to pomohlo. Fúkal tak 3 až 5 balónov denne

David111

Dobry den mam 15 rokov a mam vpadnuty hrudnik,čital som už niekolko prispevkov ako hrudnik napraviť ked cvičime ale nepomaha to,vytlači vam to hrudnik o 5%.Pisalo sa tu že ked budeš cvičiť narastu ti svaly na prsiach a zakriju dieru v hrudniku ale stale tam bude taka jamka.Potom som počul o Vacuume že vraj to pomaha to nwm ale ak to pomaha tak radim s tym sa čim rychlejšie liečiť a posledna varianta je operacia.Operacia vam vyrovna hrudnik skoro na 100% len je v tom problem že to dosť boli a museli bi ste ležať v posteli cca 1-3mesiace.Ja som športovec a nwm sa zmieriť s vpadnutym hrudnikom.

KiniMod

Ja by som poradil len toľko, že veľa plávať, ale štýl prsia a to minimálna 3x do týždňa. Prevedenie má vyzerať tak, že záber rukami musí byť veľký a lopatky tlačiť k sebe...vždy sa naplno nadýchnuť (vtedy cítiť riadne ako pľúca tlačia na hrudnú kosť) a držať na 2 až 3 tempá. Zmena by sa mala ukázať už do mesiaca. Vlastná skúsenosť.

Pomozteeee

Mam 13 rokov mam prepadnuty hrudnik a chcel bi som to dat aspon trochu do normalu ... Obcas si zacvicim z jednoruckami a aj vidichujem co asi pomaha :D ale stale to neni ono co mam este robit??

more

mam 19 rokov vzdy som chodil do posilovne preto lebo som mal problemi s timto hrudnikom vzdy dufam ze sa mi to cvicenim spravi vyzera to lepsie ked cvicite ste neobycajny lebo to nema kazdy xD... ked som bol mali chodil som plavat dost dlho rokov nevidel som nic ale verim ze keby plavam do teraz tak by som mal ten hrudnik krajsi vsetko co preto robite neni zbytocne! ..no a mam 13 rocneho brata ktori stim bol na operacii a teraz jeho hrudnik je uplne rovny ...zevraj bez operacie to nebudete mat nikdy normalne ale budete to mat urcite lepsie ked budete neco preto robit :) ja svoj hendikep zviknem pouzit ako stojan na pivo ze sa zhrbym a vypucim brucho :D

-_-

Caute :) mam cerstvo 13 rokov a mam prepadnuty hrudník, uz dlhšie cvičím a chodím na plaváren(väčšinou každy den) aj sa to trocha zlepšuje ale stále to nie je ono ;) Myslíte že v tomto veku to ešte stihnem zlepšiť ?

Tomino28

caute mam 13 rokov a mam prepadnuty hrudnik...trocha mi trcia spodne rebra.lava strana je celkom OK ale ta prava je trosku horsia :/ chodim 3x do tyzdna na plavanie ale chcel by som vediet co je na zamaskovanie najucinnejsie...cvicim aj take specialne cviky ktore mi ukazali na ortopedii a troska sa mi to zlepsilo ale chcel by som vediet co je na tento problen najlepsie...vopred dakujem cawte :D