CBD olej na psychicke problémy

Príspevok v téme: CBD olej na psychicke problémy
Kristina1

Ahojte,
viem, ze uz tu nejakých par tem bolo ohľadom CBD oleja, no chcela by som sa spýtať akú značku a koľko percentný CBD olej odporúčate, hlavne cenovo dostupnejsi. Mam obavy, či mi to pomôže a ci by to neboli len vyhodene peniaze.
Ešte prejdem k mojmu problému, ak by ste mali aj nejaké ine rady okrem tohto oleja. Neviem ako by som co najlepšie opisala svoj stav, no neskutocne moc mi nici bezny každodenný život. Stale pocitujem strach, stres, úzkosť, socialnu fobiu aj pri tých najprimitivnejsich činnostiach. Mam velmi nizke sebavedomie a skusala som uz takmer hocico, skusila som aj antidepresiva, ale par dni, viem, ze ucinok prichádza az po niekoľkých tyzdnoch, mesiacoch, ale mne bolo z nich brutalne zle, citila som sa úplne ako mrtvola a nebola som schopna chodit do prace. Keby som doma a mozem skúšať ze ma nikto nevidi, ok, ale takto som to vzdy prestala brat po par dňoch a nechcem byt odkazana na takychto silnych tabletkach. Najviac trpim tym, ze sa trasiem, hlavne ruky a najhorsie je, ze to je vidno a o to vacsi stres pocitujem ked si uvedomim, ze to druhi pozoruju, do toho busenie srdca a nedokazem sa rozprávať s cudzimi ludmi, nemozem sa pozerať do oci a zacne sa mi triast hlas, ze úplne kokcem. Mam sedavu pracu, tiez je to pre mna horor, pri tom som tam uz tri roky, ale ked mam telefonovať, zase mi je zle, kokcem, niekedy som tak mimo, ze sa mi zahmli pred ocami a neregistrujem ani to co mi ten clovek v telefone hovori, ale premyslam nad tym ako ma druhi pocuvaju. Mavam stres a úzkosť aj ked som doma sama, najhorsie su pre mna rana, uz pri prvom zobudeni ked lezim v posteli, zacne mi busit srdce, panika a pritom ma nemusi ani nic v ten den cakat, ale som nervozna. Prave aj kvoli tomuto mam problem ist na rande s nejakym muzom, lebo som tak brutalne v strese, ze je to hrozne a zase sa cela trasiem, do toho ma zacne nafukovat a mam v hlave same najhorsie scenare. Nehovorim o tom keby mam s niekym začať, nedokazem byt s niekym potichu, pozerať telku alebo ist pred niekym na wc v jednom byte, dome a pod. Absolutne si neverim, pritom vela ludi mi povie aka som pekná, ako je možné ze nikoho nemam, no toto sú dôvody,o ktorých nikto nevie. Jedine ked si vypijem, tak to vsetko zo mna opadne a potom som zas uplne opak toho co som pisala, uvolnena a az moc ziva, nemam problém s nicim. Prosim poradte hocico, lebo mam pocit, ze sa to stale len zhorsuje. Vzdy som bola bojazliva, ale takto, ze nedokazem povedať niekedy ani dobrý den, no to je uz ozaj moc. Ako nadobudnúť zdravu psychickú rovnovahu prosim, aby som vedela byt v pohode aj sama so sebou? Za všetky rady vopred ďakujem.

chryzantenka

ja kupujem z vitarian stranky a mne celkom pomaha, mam tetaniu , som kludnejsia k tomu si davam aj tryptofan

lidavido414

Antidepresíva bez predpisu - tonzes.com Účinek se dostavil už po několika málo dnech - lepší nálada, chuť do života, klidnější spánek a usínání. Určitě pomůže v těžším období na blbou náladu a mírné deprese. Mne pomohlo toto.

Kristina1

Zariana, ked chces, daj mi na seba nejaky kontakt, mozme si kludne napísať a poradiť sa navzajom alebo minimalne utesit, lebo kto to nezaziva alebo nezazil, tak nepochopi.

Kristina1

Ahojte, dlhsie som sa neozvala. No moje stavy stale pretrvávajú. Kupila som si L tryptophan, najskôr som si myslela, ze mi to pomohlo, ale potom zas to iste. A co som nedavno spomínala, ze som mala stretnutie s muzom, tak som sa prinutila s nim chodit von, nakolko som videla, ze ma zaujem a chodime von takmer kazdy den, dlhe prechadzky na čerstvom vzduchu a to mi vzdy velmi zabralo sa uvoľniť. Uz som pri nom prirodzena, rozprávam, vsetko je v pohode, velmi si rozumieme, ze aj on sa mi zapacil, no moj bezny pracovny den a medzi ludmi je stale to iste alebo keby stretneme niekoho znameho, ze sa mam začať rozprávať, tak vtedy mi zacne busit srdce, zavrate, ataky, neviem co to mam v hlave, same myslienky mi len tak idu, podvedomie alebo co to je. Bojim sa, ze kazdy na mna pozera, sleduje a tohto pocitu sa neviem zbaviť. Vidim ze hocojaky bezdomovec alebo hocikto si nerobí s nicim problemy a ja si proste neverim, hlavne aj vyzor zohrava svoju rolu, nemam peknu plet a tak, potom sa bojim, ze kazdy na to pozerá alebo ked je niekde ticho, v hocijakom obchode a mam ja hovoriť, to je pre mňa nieco strasne. Momentalne si neviem predstaviť ani ist na pohovor. Predtym som sa porozprávala s hocikym, problémy mi robilo len par ludi, ale teraz takmer kazdy jeden. Ak vstupim niekde, v hlave uz rozmyslam ako zacnem vetu, nechapem preco,ved to ma ist same spontanne. Ja verim, ze to je tiez len nejake obdobie a ze sa dam dokopy. Teraz ked po tak dlhom case sa konecne objavil niekto kto ma zaujal a ja jeho tiez. Nechcela by som aby to skoncilo len kvoli mojej pokazenej psychike, ktoru neviem ovládať. Len uz mam predstavy dopredu, keby ma chcel predstaviť rodine, to by som jednoznacne nedala. Tak sa snažím nutit chodit aspon v meste medzi ludi, no raz sa telo ukludni a potom zas tieto ataky, ktore prevažujú aj s tym busenim srdca a trasenim. Ak by ste mali este nejake rady, prirodne, hocijake, napíšte. Len ja mam problem aj s tym, ze ked niekam idem, dlho sa chystám, potom sa tiez vystresujem, ze nebudem stihat a uz to ide.

Elizabet22

Omen, vyzera to tak, ze sa rozumies roznym problemom, co tak sledujem. Nepresiel si niekto z tvojich blizkych niecim podobnym?

Omen

Kristína,
no ak máš krvné testy v poriadku a nemieniš sa dať vyšetriť v alternatívnej ambulancii, potom si pohľadaj na nete a prever v lekárni nejaký voľnopredajný liek/suplement na diagnózu, ktorú ti psychiater diagnostikoval a ak nezaberie, potom sa vráť k nemu a začni užívať lieky, čo ti predpíše. Vyskúšať môžeš aj nejakého dobrého psychoterapeuta.
To s tým alkoholom je pravda, ale ten pocit trvá len krátko a VIAC ti zoberie, ako sám dá. Po chvíľkovej úľave sa problémy vrátia, v oveľa horšej forme, skracujú sa intervaly medzi atakmi, zvyšuje sa ich intenzita...

Zariana

Kristina - ja mam presne to iste co popisujes. Akoby som to pisala ja. U mna to bolo asi extremne narocne zivotne obdobie posledne 3 roky, co k tomu vyustilo. Zaroven som tam mala nejake predpoklady z nefukcnej rodiny, ale tie neboli hlavny spustac.
No k veci - CBD ani mne nepomohlo. Najskor som sice mala pocit, ked som skusila CBD od c u r e p o i n t - relax, ze trosku ma to otapilo, ale potom neskor uz nie. A teraz nove co som si kupila, uz vobec nezabera a to by malo byt silnejsie. Tiez jedine alkohol-iba vino, ale to nie je riesenie. Na uvolnenie slabo ucinkuje caj s lubovnika, obcas, ked je dolezite prac.stretnutie tak len lexaurin - ale aj ten nerobi zazraky, len mi pomaha to zvladnut trosku lepsie, trasiem sa aj tak. Magnezium najlepsie co mam, je od Jamieson ale to sypacie (bisglycinat + citrat) dava sa do horucej vody a vtedy mam pocit ze telo jemne uvolni - ale nerobi to zazraky, ako nic predchadzajuce. Jedine riesenie je asi psychoterapeut. Uvazujem nad nim, pretoze ma to uz v zivote dost obmedzuje. Psychiatricka tiez zhodnotila, ze nie som "chora" len jednoducho to obdobie cim som si prechadzala bolo aj na kona vela, ak pominie, mala by som sa lepsie citit, a ak nie - potom lieky. Predpisala mi sice antidepresiva, ze tie nie su navykove, ale je na mne ci ich chcem uzivat alebo nie (zatial som ich neuzivala).

pupavka18

No ale alkoholu by si sa mala aspoň na nejaký čas úplne vzdať, lebo potom môžeš pociťovať aj akoby absťák, a v hlave ti bude stále myšlienka, že potom budeš ako tak ok, keď si dáš s kamoškami..
Si dospelá a máš problém, panickú poruchu možno máš, veď niečo ti musela psychina diagnostikovať, k tomu depka rýchlo pribudne a v hlave ak sa krútia donekonečna nejaké myšlienky, miš máš proste, a k tomu sem tam alk.,tak to.je na pováženie

Knižky na zvládnutie panickej poruchy si kúp, stiahnuť sa dá v češtine, Mudr.Praško Prašková zvládnutie paniky,nájdi na nete, nám to pomohlo veľmi

Strachu sa treba postaviť a prejsť akoby cez neho, a toto sa ,,trénuje" so psychológom,ale nájsť dobrého... My sme šli podľa tejto knižky.
Neurol ak máš, no nie je to ako antipsychotikum a antidepresívum, a si dospelá, tak sa musíš ovládať, aj alkohol si nedáš keď ti je zle tri bodky na ix predsa
V pondelok ráno si skús dať pol tabletky, nie je to ale riešenie, to ti poviem rovno,
Najslabšia tabletka je 0.25, ja keď potrebujem dám si pol tabletky, účinkuje rýchlo, keď sa mi toho nazbiera veka, lebo podnikám, dcéra ,,pod dohľadom" deň noc som v strehu, panička porucha h nad okrem veľa iných, na všetko musím byť pripravená, aby stres sa nerozširoval,

Tak ja max.pol tabletky v týždni, teraz tri mesiace som nepotrebovala vôbec

Ja ale mám len občas stres, ty máš rozvinutú už paniku, a lieky nechceš, žiadny alkohol, najprv seba poriešiť až potom rande, lebo strach môžeš mať taký, že to už nedokážeš, ísť vôbec na rande, lebo blamáži..a potom k tomu to tvoje nízke sebavedomie
V nedeľu večer pred spaním si skús zobrať neurol,ak máš ako ja 0.25 najslabšia tabl.tak polovičku, na spanie si kúp od Barnys:Hypnox Forte s melatonínom, mne veľmi pomáha, telo v noci do kľudu ide, nervy, hlava, to sú bylinky, B6 a melatonín, to máme odskúšané

Ráno by si mala cvičiť, okolo bytovky striedať pomalú a rýchlu chôdzu, sprcha a až potom do práce, stres sa zminimalizuje veľmi, všetko chce to čas
Ja už idem do práce ešte