Myšlienky a hlasy

Príspevok v téme: Myšlienky a hlasy
orajdo123

Ahojte. Mam taký problém že stále počujem v hlave nejaké hlasy, Poslednú dobu veľmi trpím pri tom lebo predstavujem si situácie ako niekomu ublížim alebo napr. čo poviem, čo spravím, takisto stále dialogy nejaké alebo ako mi v hlave hovorí niekto aby som spravil to a to. Ale viem, že to spraviť nechcem a uvedomujem si že to skutočne neni ale je to naozaj strašné :( . Už som to pár krát za život mal ale teraz sa hlavne tie myšlienky, hlasy, nutkania v intenzivnej forme vrátili. Som aj úplne bez života, mam problem komunikovať, vyhybam sa spoločnosti, nič ma nebaví a aj pri činnosti nejakej mi to robí problémy v hlave :(. Beriem 3 dni seroxat, rispen a ešte niečo. ale nemám pocit že by pomáhalo :( . Takisto napr. mam neskutočný strach a predstavujem si že čo mi môže byť, ako dopadnem, že skončím niekde v liečebni alebo čo vykonám :( . Možno najviac ma trápi ten hlas ktorý mi hovorí čo mam spraviť ( negatívne veci) ale neriadim sa podľa neho. Mam diagnostikovanu depresiu a seroxat som občas bral, občas nie. Neužíval som ho proste ako som mal. Takisto sa neviem sústrediť. Od zúfalosti som už šiel pred troma dnami psychiatričke a spýtal sa že či môžem prísť, snažil som sa jej povedať čo najlepšie aký je problém. Ked som asi pred dvoma rokmi robil u psychologa nejaké testy povedal, že schizofreniu nepotvrdila lebo niečo chýba. Asi nejaký príznak. Ale ja sám už neviem ako sa cítim a ako niektoré veci opísať a povedať pochopitelne :( hovorila niečo o psychoze a tie lieky čo mi dala mala asi po 2 dnoch vidieť učínok ale je teraz na dovolenke a povedala že keby niečo mám ísť inde a bud ma tam nechajú alebo dajú niečo. Sám sa cítim uplne mimo, že zabudám, zle komunikujem a mám strašný strach že čo mi je , skúmam všeliake choroby a googlim, ale to už od strachu. Takisto čase premýšlanie ale veľa krát aj nereálnych situácii :( . Nemáte s tým niekto skúsenosť? alebo neviete čo by to mohlo byť a čo môže pomôcť a jednoducho to zahnať a vôbec aby to v hlave nebolo a nechodilo ani na rozum? mam pocit jak keby mi snad preplo už :( . Je to horor ale chcem sa toho zbaviť úplne a aby to nebolo už viacej :( len v podstate nemám ani nejakú presnú diagnozu :(. Budem vdačný za každú radu, koment aj za tie negatívne :( .

orajdo123

Ano trápim :( neviem si poradiť, lieky pijem poctivo už skoro týždeň
. To je taká úzkosť až že mi hlava ide prasknúť. Mám problem aj s schôdzou a vkuse si uvedomujem či chodím dobre. Nikdy som takto nebol na dne. Neviem ani aké by to bolo pre rodinu že na liečeni. Ako by reagovalo okolie, už nikdy by nebolo všetko ako kedysi. Chcem len aby bolo všetko v poriadku a prestalo to. Neviem sa ani odpútať. To že som tu asi svedčí o zúfalosti. Neviem po akom čase majú lieky účinok, ten rispen, seroxat a frontin. Lebo doktorka povedala vtedy že už 2 dni som ich mohol brať a videla by. :( mam pocit že život sa mi rúca úplne :( . Keby som mal diagnozu by bolo možno lepšie už, lebo môže byť toho aj viacej a to je potom už asi horšie. Ale tak aspon niekto to chápe že aké peklo to je ked sa izoluješ a nevieš normalne fungovať a zožiera ťa to v hlave :(

pupavka18

Trápiš sa veľmi, aj štúdium hapruje, tri týždne v liečebni, odpozorujú ťa, lebo takto tu...ale aspoň už dúfam berieš lieky,
Toto sa bez liekov zvládnuť nedá, k tomu si aspoň pridaj magnézko, omegu 3, ginko g.na mozog.,probiotikum, lieky sú ťažké..

(Vykašli sa na hanbu, nepracuješ, nikto o tom nemusí vedieť, do registra psych.sa myslím ani obvodný lekár nedostane. Naša obv.doktorka dlho nevedela, že dcéra sa lieči u psych., tým,že si doma, sa všetko len zhoršuje a keď príde jeseň, o 16.tej už tma..)

začni tie lieky dôsledne brať, ja viem o čom píšem.. máme to za sebou s dcérou, máš len 21 a môže ti to odznieť po roku, dvoch

orajdo123

Mal som, nevedel som si nájsť partnerku a dosť ma to trápilo, nešlo mi to nejak, možno preto aj že vtedy som bol iný už, lebo nie vždy som spravil veci ako som mal, drogy som nebral nikdy. Jedine že som fajčiar a 2 mesiace neberiem kvapky do nosa. Takéto naboženske veci nepozerám, len sa bojím veľmi čo to je, či budem ešte v poriadku. Uvedomujem si že mi niečo je, preto sa to snažím aj riešiť, ísť aspoň trocha von ked aj nasilu, len je to hrozné utrpenie, mám problem s komunikáciou aj dosť a neviem normálne fungovať, čiže študovať a pracovať teraz. Pred tým som nemal problem so študiom ale teraz viem že budem mať, proste mam také stavy ako keby som to nebol ani ja :(

Mercury

A kvôli čomu a kedy to vlastne začalo ? Nemal si nejaké veľké stresujúce obdobie alebo neprežil nejakú emocionálnu ujmu vo vzťahoch (rodina ,partner , kamoši ) ? Alebo drogy si nebral ? Tabletky ber . A budeš musieť chodiť aj na terapie . Možno máš nejaký osobný problém ktorý si nevyriešil a vzišlo z toho toto ( môj prípad ) Rob čo najviac zprítomnovanie v realite ,rôzne vône ,chute ,dotyky. Hlavne sa nezačni vŕtať v náboženských a spirituálnych veciach !

orajdo123

S pozornosťou som tiež nemal problém, pred mesiacom som ešte viedol bežne auto s tým že som sa vedel sústrediť a všímal si všetko ako treba, aj 3 hodiny nepretržite mi nerobilo problém kde som nepoznal ani cestu a ďaleko od domova, pred tým som vedel vcelku žiť normálne, stretávať sa s ludmi, zabávať, teraz len sa úplne nejak všetko zosypalo na mňa.

orajdo123

So spoločnosťou som nemal problém, posledný mesiac čo nastúpilo toto. Inak som vyhľadával aj spoločnosť. Teraz vôbec, mám strach a vyhýbam sa jej. Nedokážem robiť bežné činnosti ani. Hlava mi ide vybuchnúť z tej úzkosti. Neviem je to ťažké veľmi, mám strach už že nebudem žiť plnohodnotný život. Tieto stavy som mal asi 2 krát už dávnejšie ale vždy to prešlo nejak, teraz v najhoršej forme a najdlhšie a bojím sa už ako všetko aj dopadne :(

pupavka18

Tak s ocd sa dá žiť normálne aj pracovať, len sa treba naučiť to mať pod kontrolou, zvládať to nutkanie,
Len myslím,že toto všetko by si mal ešte raz podrobnejšie konzultovať s odborníkom, lebo jedna vec je ocd a počítanie dookola,

A druhá vec sú tie rituály, čo nemusí už byť OCD, ale ja to takto neviem posúdiť, lebo som laik,

Mne skôr prídu tie rituály ako nejaký znak autizmu, máš toho viac, preto únava, lebo porucha pozornosti ADD možno,

Pozornejšie ,,kukni" v rodine, či niekto nemá niečo z toho,čo máš ty, lebo Omen správne napísala, že ocd je dedičné,

My máme ocd,ale preto, že dcéra sa veľmi,veľmi skoro narodila, iné deti v tak skorom narodení sú všeliak postihnuté, my ,,len" veľa porúch, sa vynárali jedna za druhou,

Hlasy, ak budeš brať rispen, však uvidíš ,či ti sadne, nám nie..preto máme kventiax, tak ak nám prestali hlasy, a to bola sila, čo sa dialo, to by som ani vo filme nevymyslela a fakt som bola už na tom, že schizofrénia, tak musia odísť aj tebe,lebo schiz.nemáš,
Dokt.Pallova v KE na detskej psych. klinike mi vysvetlila, že toto nie je ani zďaleka schiz., odľahlo mi nesmierne..,že toto sú nutkavé vtieravé myšlienky,
Skludniť psychiku, dušu rozhodenú na mraky, bez liekov to ale nejde, nespoliehame však len na lieky..
Kombi liekov máš ako my, rispen na hlasy a iné.., na ocd seroxat + antidepresívum, chce to čas,

Tiež mi je divné, že až teraz k odborníkovi si šiel, keď máš ,,inakosti".už koľko rokov, tiež je na zamyslenie, že sa necítiš dobre medzi ľuďmi, čo môže byť tiež nejaká fóbia sociálna...a tiež mi nejde, prečo aspoň mama s tebou toto nepreberá,veď si už musela všimnúť v tvojom detstve, že veľa toho u teba nie je ok

orajdo123

Mám problem celkovo aj s motiváciou, neviem čo chcem od života. Nemám nejaký zmysel. Školu som zatiaľ zvládal v pohode si myslím, bez problémov. Rozne rituály, ktoré musím robiť je už dlhšia doba, možno aj 8-9 rokov a úplne od veci činnosti čo sa nedá ani pochopiť, ale nejak to neovplyvňovalo môj život. Teraz je to zlé, najviac trápia tie myšlienky a hlasy. Bojím sa najviac že to môže byť viacej chorôb duševných :( a dúfam že to OCD neni také že niekomu môžem ublížiť :( že pre okolie som neškodný :( verím v to aj keby to bolo v chronickej fáze :(

pupavka18

Seroxat máš na OCD, na úzkosti antidepresívum, ten 3.liek si nenapísal,

OCD sa ti rozvinulo aj hlasy, telo sa bráni, či nie si veľmi preťažený zo školy, treba zvážiť,

U nás úplne OCD aj hlasy odišlo,

Ale ako som napísala na OCD stále robíme to isté, že iné vnemy, výlety, striedanie činnosti, cvičenie, nedať priestor na OCD nálety, že musíš počítať, ono OCD je aj obhrýzanie nechtov, sú to nutkavé myšlienky, tie nútia ťa počítať,

Vtieravé myslienky sú tie hlasy, vtierajú, prikazujú ti, že máš niečo urobiť, ako osy okolo hlavy, furt a furt

Všetko dohromady úzkosti, OCD počítanie, hlasy,

hlasy môžu byť ale aj z úzkosti zo strachu, a to je zase tá schizoafekt.porucha, a to,čo ti diagnostikovali, lebo úzkosti strach, pre toho,kto nezažil, to je niečo strašné, je to peklo, bludy, strach človeka ovinie ako kobra, nemôže dýchať, bezvedomie, z toho koktanie, hlasy, bludy, nočné mory, krik zo sna, kŕče v tele, odumreté nohy akoby, žiadna citlivosť, strata vedomia, tetánia k tomu ešte, na toto je ten tretí liek, my máme kventiax..

Dá sa to len stlmiť na úplne minimum, telo sa bráni, že záťaž, inak všetko súhlas s Omen,

Pobyt pri mori sme dali pred 6 rokmi a vo vlaku v Žiline už tlaky, hlasy, OCD uuuplne zmizli, pri mori super, návrat domov znovu peklo,

Školu sme dali preč,nedokončila, zdravie je prednejšie, stres odišiel, a od cca 2019 .teho roku sme išli úplne bez liekov, ale výlety, fitko, furt činnosť,aby počítanie a hlasy nemali šancu,

Tiež sme uplatnili taktiku, že na hlasy krik: zmiznite okamžite, s úsmevom upratovali, šli do cukrárne atď, robili príjemné veci,

No škola bola úplne vysunutá zo života, najväčší stres bol odstránený, preto mohlo byť stlmené aj ostatné,
Prišiel ale covid, všetko zavreté, kontakty žiadne, úzkosti nastúpili, preto liečebňa, dali ju do kopy, liečiky málinko berie, a zase ide o mesiac do fitka cvičiť, trénerka tiež super sa stalo, jej ročník a zoznámila s ďalšími cvičenkami, dievčatami,čo má = spoločné jedlo, smiech,

Žije úplne iný život, podnikanie nás živí, a našla,tým, že už má optimizmus, pracuje na sebe aj partnera, a s ním má budúcnosť, výlety, spolu varia, upratujú, robia srandy...úzkosti odišli, OCD nemá šancu, nie je čas, hlasy držíme pod pokrievkou, stres je preč a činnosti

Zváž, čo ti robí najväčší stres, toto treba odstrániť, a potom sa stlmia liekmi a pokojom v duši, aj ostatné veci,

dodržuje min.8-9 hodín spánok, pravidelná strava, črevo súvisí s mozgom, magnezko, omega 3, ginko b., probiotikum, pestrec, lebo lieky sú škodlivé a ťažké