kolegyňa

Príspevok v téme: kolegyňa
novicer

Ahojte,
rád by som nadviazal kontakt s kolegyňou ktorá pracuje na inom oddelení a v inej časti (pomerne) veľkého areálu. Dúfal som že bude nejaký vianočný večierok alebo teambuilding (ktorý práve v minulosti slúžil na to aby sa zamestnanci spoznali aj inak ako po mailoch) , ale kvôli korone sú všetky akcie zrušené. Poviem pravdu, poznám ju len z videnia (jedáleň), pár krát sme boli pracovne mailom/telefonicky v kontakte ale už aj to je minulosť. Je nesmierne sympatická, má príjemný hlas a vyzerá byť inteligentná. Zadaná pokiaľ viem nie je, ale to predbieham...
Každopádne netuším ako vôbec nejako začať, aby to nebolo drzé a nevhodné...

Almarinos

Tohoto tvojho kolegu vidim tak, ze kedze je tak uvolneny, tak ma vysporiadane vztahy voci primarnym autoritam, cize voci otcovi a hlavne matke..

Ale co mne vadi v dnesnej dobe to su tie peniaze. Hovori sa ze bez nich nebudeme stastni. Mal som aj viac penazi a nebol som stastnejsi.
Takze o peniazoch stastie asi moc nie je. Zene mozes kupit aj neviem co, avsak nejak som sa dopracoval k tomu, ze pokial ju bezpodmienecne nebudem milovat, vzdy to bude iba nieco za nieco. Zeny tuzia minimalne niekde v kutiku duse po ozajstnej laske nezatazenej peniazmi a klamstvom. A tiez mnohe po tom, aby ich niekto poriadne vybuchal, len tak aby im bolo dobre aspon na ten okamih :) ibaze si to mnohe nepriznaju. A nielen zeny, aj my muzi to chceme. Je sice teda taka doba ako pises, ze treba klamat a mat prachy, byt drsnak, dobre vyzerat a ja neviem co, ale nie som tym celkom tak isty. (Zeny maju rady aj jemnejsie typy, pokial su tito muzi sami sebou a na nic sa nehraju.)
Kazdy z nas tu realitu tvorime svojimi myslienkami. A to, co si myslime aj pritahujeme.

Mozno mi potvrdis, ze z toho chlapika, kolegu "nieco charizmaticke vyzaruje" bez ohladu na to, ci by o sexe hovoril, alebo nehovoril. A to je to ako ma nastavene podvedomie. Ja to z muzov zvyknem citit, ale aj zo zien. Je to taka jemna vacsinou prijemna energia. Taka hrava, bezprostredna, prejavujuca sa tu a teraz. Ten clovek sa citi byt ako keby bez obmedzeni a nie je v strese. A sucasne mu ako keby nikto nemohol nic zakazat. On nikoho do nicoho netlaci a zaroven on nie je do nicoho tlaceny (viac-menej). Zije v pritomnom okamihu. Zrejme sa aj vychvaluje kolko zien pretiahol, ale nikto z vas mu v tom asi neoponuje, aby to nerobil. Vsetci su obvykle ticho ze?.... Neviem, ako odpovies, ale ak by to bola pravda, tak je to preto, lebo je vysporiadany s primarnymi autoritami, pri ktorych sa zvyknu tvorit bloky v podvedomi (matka, otec) a preto sa mu to nemoze zrkadlit ani teraz medzi vami v praci (cize nezakazovala mu to matka a otec ako dietatu, tak mu to ani nemoze zakazat nikto z vas, prip. inych ludi, DOSLOVA MA VOLNU RUKU V TOM CO ROBI) . A vsetci ste nemom " blazenom uzase" :), co tento chlapik dokaze robit so zenami. Ja ten pocit tiez poznam....

Ja som to vypozoroval na sebe. Pred 5 rokmi napr. som isiel nieco niekam vybavit, na nejakom urade. Riesil som, Ako sa tam mam zachovat? Co mam vlastne povedat?? Som dobre obleceny? Mam dobry uces? Co si budu o mne asi mysliet? Co sa stane ak to nepoviem dobre? Co ked nebudem vediet co mam povedat? Zas tam bude ta zena a ja sa budem zase triast a budem nervozny... Asi ma porazi... Nedam to... a podobne. Isiel som teraz na urad nieco vybavit. Bez toho, aby som si pripravoval nejake scenare, co budem hovorit, ako to budem hovorit, ako budem pri tom vyzerat, ci sa mi bude triast hlas a podobnych otravnych myslienok som pozdravil, vstupil do miestnosti, zhodou okolnosti tam boli same zeny, povedal som co chcem, vybavil som to.... medzi tym chvila ticha... nebol som nervozny z toho, ze som nemal co povedat (a vlastne som ani nechcel nic hovorit) .. polozil som potom 2 otazky - bez toho aby som bol roztraseny, dostal som odpovede a podakoval som, povedal dovidenia, odisiel som a ked som bol uz vonku tak som sa zo srdca schuti zasmial, ze ako som to perfektne dal. Ze sa oplatilo makat na sebe, ako sa hovori v tom videu, a ze vsetko to, co som so sebou nejake tie roky robil, malo svoj vyznam...
Nebol som teda v strese na tom urade a bol som tam sam sebou, nebal som sa tych ludi!, hoci to boli autority (statne uradnicky). Inak som byval minimalne nervozny a obaval som sa toho, co sa tam stane. A pacilo sa mi to. A to je ta praca s podvedomim, ako som aj tebe radil. Vyuzivam teda principy metody RUŠ, avsak idem aj tak vlastym stylom na to.
Autor metody o nej hovori ze metoda je "presna, jasna, rychla".... ale ja som taky, ze idem velmi postupne na to, po malych krocikoch a sam chcem odhalovat, co za tym je. To ma bavi.

A to je ta charizma, ze clovek odkryje sameho seba a neboji sa to ukazat a je sucasne v pritomnom okamihu. . Mohol som ti poradit napr. Michala Kopeckeho, alebo mozno inych, ale nie je to podla mna ono. Nezanamena to vsak, ze by ti to nic nemohlo dat. Dava naozaj dobre rady a naucil som sa aj od neho nieco. Dlhsie som uz od neho nic nevidel a nemam tu potrebu. A myslim ze tam mozno mal aj nieco s podvedomim.

Ale metoda ruš je zalozena na tom, ze si stanovis nejaky ciel ktoremu uveris. Ja som si zadal az pred par tyzdnami (stale to nejak menim) : "Zivot ma bavi, mam peniaze,... +dalsie veci".
No a myslim, ze tym, ze som si zadal to ze "Zivot ma bavi", tak ma ten zivot teraz naozaj zacal bavit, ako sa veci vyvijaju, hoci vsetko nepoznam, ako funguje. Naozaj sa aj viac smejem :)

Mirecc

Áno presne tak, stále ma dobru náladu, vykrikuje, tancuje, všetkým ženám dáva sexuálne narážky, obchytkáva ich, ja sa čudujem že ho ešte nejaká nezažalovala. Mne sa takéto správanie hnusí aj preto lebo by som chcel byt ako on ale (zatiaľ) to nedokážem.
Okrem toho (on sa tým ani netají) tak on tie ženy klame a zavádza, že pracuje na vedúcej pozícii, že má vlastný byt, pritom nemá nič akurát od desiatich ľudí každý mesiac požičané peniaze.
Keby sme žili v normálnej dobe tak takýto človek by bol na okraji spoločnosti ale v dnešnej dobe kde sú zvrátené a opačné hodnoty má prvotriedny úspech.

Almarinos

Aha, takze tuna by to nesedelo.

Ja som si zase spomenul na ineho chlapika, kolegu (kedysi davno), ako nam rozpraval cez prestavku, ze bol s nejakou zenou v kupelni, mali spolu sex, ale mali tam otvorene okienko, a on povedal tej zene ze "Neskuč toľko, budú nás počuť susedia". A potom nam vsetkym UPLNE BEZ HANBY A AKEHOKOLVEK STRACHU povedal, ze "JA SA TAKTO NORMALNE BAVIM O SEXE A CO SOM S KYM ROBIL AJ S MATKOU..."

Vsetci sme nanho len pozerali, ze co to rozprava, ja som sa len usmieval...
Cize tuna by zas moja teoria potvrdila.

Ale ked si to vezmem, ze tento tvoj kolega povedal, ze na to, aby to zene povedal, ze ma dobre cecky, musi byt poriadne drb.... y, tak v podstate sa jedna o nastavenie mysle, ktore mu umoznuje aby to robil (nema teda v sebe podvedome bloky, kvoli ktorym by mu to mohlo byt neprijemne). Bud sa to ale naucil doma este v detstve, pripadne v detstve to bolo asi tabu a naucil sa to v priebehu zivota. Alebo bol uz taky, tazko povedat.

Ty si vtedy v inej teme napisal, ze by si chcel klamat zeny, striedat jednu za druhou a pod. Najskor som reagoval takym stylom, ze toto asi nie je vhodne, ked som si to ale dal dokopy o cosi neskor, tak uz som mal iny nazor, a to taky, ze ak by si v sebe odstranil niektore bloky, ktore ti v tom brania, aby si to robil, tak by to bolo min. teoreticky mozne.
Ibaze povedal by som to asi tak, ze oklames asi najskor zenu, ktora by aj chcela byt oklamana (cize zase jej nastavenie podvedomia), ktora si neveri (resp. vzdy veri tomu ze “Aj tak su muzi iba klamari“ (podvedomy blok) - ked tomuto veri, tak dostane do zivota vacsinou klamarov) atd. Z coho by zase mohla vyplynut vo vztahu s nou nejaka nedovera, napatie, a nasledoval by asi rozpad vztahu. Cize ci tymto smerom by mohla ist cesta, je otazne. Ale kazdy z nas si ju vybera. A nasledne sa "prepajame" potom s ludmi, ktori nam sedia podla toho, ako mame nastavene mysle. Takto to vidim. Zakon pritazlivosti, kniha Tajomstvo, Rhonda Byrne.

Aj ten chlapik tvoj kolega podla mna zbali len take zeny, ktore nemaju voci drb....m chlapom vyhrady. Ale je to v jeho pripade o sebavedomi, cize veri si a nema v prislusnej oblasti bloky. A predpokladam, ze mu ide velmi lahko komunikacia, je uvolneny, vtipny a zrejme ani nebyva v strese a nic ho nevytoci. Vzdy ma asi dobru naladu ze?

Mirecc

Almarinos, dneska som sa zamýšľal nad tvojou teóriou a spýtal som sa kolegu ktorý každý týždeň ma inú ženu a nemá problém povedať len tak žene v obchode napríklad že má dobre kozy, že ci sa teda v detstve otvorene rozprával s rodičmi o sexe a povedal že vôbec
Keď som mu teda vysvetlil o čo ide tak povedal že na oslovovanie žien len treba byt dobre drbnutý že to majú ženy radi. Citujem to presne ako mi to povedal.

Almarinos

tak toto mala byt otazka pre mirecca ( v poslednej teme som to akosi zle napisal) :
A co vo vasej rodine, pocul si tam to carovne slovo sex, ze by take nieco niekto u vas povedal, pripadne ze tam u vas niekto spomenul aj ten proces milovanie, bozkavanie? :D.

Ja som o tychto procesoch pocul len v naznakoch maximalne tak od otca. Matka bola vtedy ked to povedal akosi vzdy mimo. A ja tiez. Mohol som sa maximalne tomu iba smiat a tvarit sa ze neviem co to je, ze som o takych slovach este v zivote nepocul. Akoze pocul som o tom uz davno, ale tak pre srandu s sa tvaril, ze nerozumiem tomu, o com otec hovori, ked tam bola pritomna aj mama :D

- novicer uz predcasne uzavrel aj temu, ale otazka by mohla byt aj pre neho jak stvorena... stale je co riesit.

Pytam sa preto, aby som sa uistil, ci ta teoria moze byt vseobecne platna :D.

A trosku sa poopravim vo svojom poslednom prispevku, ze ked som napisal, ze mozem zmenit len seba a moju matku nezmenim. Byva to tak, ze ak clovek poriesi svoje vztahy voci niekomu, napr. matke, a nemusi sa jednat len o sexualne vztahy, tak obvykle sa moze nieco zmenit aj v matke.
Primarne sa vsak zamerat na seba a povedat si "Co citim?" a to riesit.

luccca18, asi ste s tym nemali problemy ano vo svojich rodinach, to je fajn, potom neriesis. :)

luccca18

U nas taketo bloky nie su, je to proste sucast zivota a nepride mi, ze by sa za to mal niekto hanbit ak sa takato tema proste otvori

Almarinos

v nasej rodine som slovo sex do 20ky ani nepocul. Bol som to ja prvy, kto to slovo povedal mame pri jednom rozhovore. Bol som ale velmi nervozny (som inak tiez introvert, vo svojej podstate hanblivy), nevedel som ako to mam povedat a ked som to slovo povedal, matka bola uplne mimo= mala emocne bloky v oblasti sexuality. A tieto bloky sa teda preniesli z nej na mna ako na syna. ateraz je proste na mne, aby som to riesil, lebo matku zmenit nedokazem. Dokazem vsak zmenit seba.

A co vo vasej rodine, pocul si tam slovo sex, ze by take niekto nieco povedal :D.

Almarinos

A takychto rodin, kde sa o tom nehovori je naozaj vela. A potom ten jedinec nevie co ma robit a pri pohlade na svoje detstvo zisti ze vlastne ziadnu lasku od dievcata ani nezazil a ani nemal ako zazit.

Ja postupujem v zivote tak, ze ked sa chystam napr. nieco urobit, a zistim, ze mi silno bije srdce a som nervozny, tak sa pytam preco mam tento pocit? A zistujem dalej, idem do detstva, kde to mohlo asi vzniknut. Lebo akykolvek neprijemny pocit, ze nieco urobim je vlastne emocny blok.

Mirecc

Almarinos, rozhodne s tvojou teoriou súhlasím.
Každý psychológ na prvom stretnutí začne rozoberať dectvo a vzťah s rodičmi lebo od toho sa všetko odvíja..
Ja som sa teda s rodičmi rozhodne o sexe nikdy nebavil.