Srdce versus rozum-Stará láska

Príspevok v téme: Srdce versus rozum-Stará láska
KristianSui7

Ahojte vsetci, chcel by som vas poprosit o radu. V 2013 z určitých dôvodov sme sa rozišli s mojou priateľkou s kt. sme boli spolu 3 roky... strašne sme milovali jeden druheho, ale.. ! Od žiaľu, bolesti a bezmocnosťi som odišiel do Švajčiarska a odvtedy som ju až do minulého roku (2021) nikdy som ju nevidel a ani nekontaktoval aj ked mi strasne chybala. Strašne som ju miloval a nikdy som neprestal, no nemal som odvahu ju kontaktovať, neviem prečo, aj keď som na ňu stále myslel, nosil som ju hlboko v srdci. Bola mojou najväčšou láskou a stále je. V Júli minulého roku som jej poslal sms na narodeniny a asi 2 týždne sme si niekoľkokrát písali a potom ma požiadala ma aby sme si prestali písať. Má 2,5 ročnú dcérku a je slobodná matka. Nevidel som ju od roku 2013, tak moja otázka znie, chcem za ňou cestovať do Bratislavy na 2 dni a deň predtým jej oznámiť, že zajtra budem v BA, aby som ťa vidiel a porozprávať sa. Tak čo si o tom myslíte? Bude ma chcieť stretnúť? Vidieť ma, aj keď prešlo 9 rokov? Objaví sa, keď jej napíšem, že tam a tam na ňu budem čakať? Srdce mi hovorí aby som šiel, ale rozum nie pretože prešlo toľko času a už má svoj život.. PS. od rozchodu mal som niekoľko vzťahov, no ani jeden vážny, keďže moje srdce a myšlienky vždy patrili jej. Ďakujem vám za čas strávený čítaním môj príspevok a za každú radu.

ahjajjaj

rozhodne ber do úvahy jej dieťa. Ak jej zavoláš, či sa nestretne, možno si nebude vedieť len tak na Tvoje písknutie zveriť dieťa niekomu a nebude môcť prísť. Podľa mňa jej zavolaj, že sa chceš stretnúť, a rozprávať sa a spýtaj sa jej, kedy by jej to vyhovovalo. Ak sa vyhovorí na dieťa, navrhni nejakú cukráreň s detským kútikom, a rátaj s tým, že možno nemôže prísť sama.

KristianSui7

Toto vlastne, aby som potom neľutoval alebo, že som neurobil to a to, že som sa nestretol, čo by mohlo byť, a čo ak, čo kedy. Vela otazok.
Beriem do úvahy všetky možnosti, aj to, že sa nebude chcieť stretnúť. A ak sa stretneme, nebudem si nič sľubovať. Ale strašne ju milujem, to je fakt.

daniela2

stretni sa s ňou kvôli tomu, aby si si nevyčítal, že si nič neurobil. Riadne a úprimne sa porozprávajte. Ale nič si od stretnutia s ňou nesľubuj. A rátaj s tým, že možno tak jednoducho nebude môcť prísť, veď kam dá malú?

KristianSui7

@daniela2
Pokiaľ viem nikoho nemá ale ak s niekym žije (budem sa musieť spýtať sa jej priamo), fakt dam jej pokoj aj keď to bude bolieť. A potom sa už len pozerať dopredu a nechať minulosť minulosťou iba s pár spomienkami ktoré ešte stále odmietajú byť zabudnuté a usporiadať si život. Ďakujem

KristianSui7

Ahoj,
Nie všetky, iba jedna :) Ani neviem prečo, asi pre blbosť. Čakal som, že ona zavolá, a ona čakala, že ja zavolám, pravdepodobne sme obaja čakali a dočkali :( Prečo do zahraničia?, aby som na ňu zabudol, čo dokazuje, že nič nepomohlo a tiež kvôli niektorým spomienkam, ktoré odmietli byť zabudnuté a nechceli byť len spomienkami na každé 3-4 mesiace, ale každý deň a ktoré stále odmietaju byť zabudnuté.
A preto by som k nej chcel ísť, porozprávať sa len raz asi hodinu. Možno obaja dostaneme druhu šancu, alebo každý pokračuje vo svojej životnej ceste, aj keď obaja kráčame asi úplne opačným smerom. A ak je šťastná tam, kde je, potom raz a navždy uzavrieť a zabudnúť na minulosť.

ahjajjaj

Najväčšie lásky bývajú vraj vždy tie bývalé. :-) Najkrajšie bozky sú tie nebozkané. Možno Sládkovič by nebol býval básnil toľko o Maríne, kebyže ju dostane...

Najdôležitejším prvkom celého je otázka: kto sa tu rozišiel a prečo a aký bol váš vzťah z jej hľadiska.
Kto sa vlastne rozišiel? Prečo si utiekol radšej do zahraničia? Čo sa stalo?
Bez toho, aby sme vedeli tieto záležitosti Ti nevieme adekvátne poradiť.