Srdce versus rozum-Stará láska

Príspevok v téme: Srdce versus rozum-Stará láska
KristianSui7

Ahojte vsetci, chcel by som vas poprosit o radu. V 2013 z určitých dôvodov sme sa rozišli s mojou priateľkou s kt. sme boli spolu 3 roky... strašne sme milovali jeden druheho, ale.. ! Od žiaľu, bolesti a bezmocnosťi som odišiel do Švajčiarska a odvtedy som ju až do minulého roku (2021) nikdy som ju nevidel a ani nekontaktoval aj ked mi strasne chybala. Strašne som ju miloval a nikdy som neprestal, no nemal som odvahu ju kontaktovať, neviem prečo, aj keď som na ňu stále myslel, nosil som ju hlboko v srdci. Bola mojou najväčšou láskou a stále je. V Júli minulého roku som jej poslal sms na narodeniny a asi 2 týždne sme si niekoľkokrát písali a potom ma požiadala ma aby sme si prestali písať. Má 2,5 ročnú dcérku a je slobodná matka. Nevidel som ju od roku 2013, tak moja otázka znie, chcem za ňou cestovať do Bratislavy na 2 dni a deň predtým jej oznámiť, že zajtra budem v BA, aby som ťa vidiel a porozprávať sa. Tak čo si o tom myslíte? Bude ma chcieť stretnúť? Vidieť ma, aj keď prešlo 9 rokov? Objaví sa, keď jej napíšem, že tam a tam na ňu budem čakať? Srdce mi hovorí aby som šiel, ale rozum nie pretože prešlo toľko času a už má svoj život.. PS. od rozchodu mal som niekoľko vzťahov, no ani jeden vážny, keďže moje srdce a myšlienky vždy patrili jej. Ďakujem vám za čas strávený čítaním môj príspevok a za každú radu.

mozebyt

KristianSui7: Podla toho čo tu opisujes,ja mam taky pocit,že si ťa drží ako zálohu na zle chvile a vtedy keď jej to vyhovuje.

KristianSui7

Ahojte vsetci..

rosebud
Ach, vy zeny, ako sa hovori, zle s vami, este horsie bez vas:)
Ale my muzi vas aj tak milujeme vas

nedelka
Suhlasim s tebou, zit v strachu a strese, to nie je ono.

mozebyt
To neviem ci nechce, nevie alebo to moze byt aj tak, ako napisala rosebud. My mozeme len hadat, co by to mohlo byt, ake su/ma dovody, atd. Ano, spatna vazba.
Nemyslim si, ze si je ista, ze toto stretnutie zvladne. Mozno sa mylim, ale teraz si presne nepamatam ktory mesiac to bol Jul alebo August v 2016, dohodli sme sa, ze sa stretneme a v poslednej chvili stretnutie zrusila s tym, ze ''pozna seba aj mna, a preto urcite skoncime tak ako by som nechcela by, cize v posteli''. Odvtedy sme neboli v kontakte, iba smsky pri prilezitosti narodenin a menin, az do minuleho roku. Tento rok si to vsak treba raz a navzdy vyjasnit, nech to dopadne ako chce lebo ina moznost nie je.

mozebyt

KristianSui7: Ach,tak,čize ona ti jasne nevie alebo nechce povedať nie. No to je ťažké . Tiež by sa mi to nepáčilo a to celkovo,nie len v partnerskom vzťahu. Len takto má teraz nad tebou moc,lebo si závislý od jej spätnej vazby. Ak by to náhodou nevyšlo s tým stretnutím a nevedel by si to v sebe uzavrieť tak na nej hľadaj samé negatíva,nevšímaj si jej pozitivne vlastnosti a malo by to pomôcť časom. Viem,ľahko sa to píše ,už ťažšie sa to dáva do praxe.

nedelka

ale udrziavat si ho silou mocou, to tie podla mna nie je najlepsie riesenie, co sz toho, len stres a strach, kedy to znova krachne

KristianSui7

mozebyt,
Dufam, ze si mala pekny vikend,v Piatok a Pondelok som mal volno a dnes sa mi neche nic robit.:(

Vsetko je mozne. Moze to byt tak, ako hovoris, ze to bolo jednoducho zo slusnosti neodpisat. Ale ako ju poznam, nikdy nemala problem veci jasne pomenovat a povedat rovno co si mysli, vobec sa s tym netrapila ci sa ti paci alebo nie, tak neviem. Alebo preco mi nepovedala: ''Prosim ta, nepis ani nevolaj, pretoze skoncili sme, minulost je minulostou a my dvaja uz nikdy nebudeme spolu ako par''. Tym by sa vsetko vyjasnilo.
Citujem teba ''[...]ďalší bývalý a vtedy som si s nim pisala,lebo som bola zvedava a par veci mi nebolo jasnych zatial čo pri predošlom u mna bolo vsetko uz vyjasnene este v r.2013.[...] lebo som sa dozvedela,čo som chcela[,,,]'' Tu je pes zakopany, vediet, vyjasnit, uzatvorit a pohnut dalej.
Nechcem vsak urobit ani predstavit si ziadne nadeje, alebo nedaj Boze mysliet si ze budeme spolu, to nie ale to co ja chem, Omen to zhrnul dokonale.
Tiez mal som jeden vztah a z casu na cas ma kontaktovala, ale vysvetlil som jej, ze nechcem byt s tebou v kontakte, tes sa a planuj buducnost bezo mna. Cize povedal som jej to jasne a nedaval som jej ziadne nadeje.

mozebyt

KristianSui7: Mám vlastne ešte jednu skusenost kedy sa ozval ďalší bývalý a vtedy som si s nim pisala,lebo som bola zvedava a par veci mi nebolo jasnych zatial čo pri predošlom u mna bolo vsetko uz vyjasnene este v r.2013. Pisanie s tym ďalším prebiehalo neejaky čas a potom som uz nemala zaujem,lebo som sa dozvedela,čo som chcela aj ma von volal a nemala som záujem, ale bol aj lepší človek ako predošlý preto mi prišlo necitlive si s nim vobec nepísať.

mozebyt

KristianSui7: Ďakujem,ľúto ti to byť nemusí,je to pribeh z roku 2013. Tak niektoré ženy nezvyknú byť také rázne ako ja,že blokujú. Oni si píšu. Moze za tym byť len zvedavosť,možno viac,ale ked ti napisala,že už si pisat nechce tak nevidim dovod preco by sa s tebou chcela stretnúť. Bola zvedavá a už sa dozvedela,čo chcela a tým to pre ňu končí. Inak by ti nepísala tú vetu.

KristianSui7

mozebyt
je mi luto, ze tvoj priatel sa choval takym sposobom. Ak alebo ked som jej pisal sms alebo mail, nikdy som jej v žiadnom prípade nepísal nejake sexualne navrhy alebo sexualny podton, nikdy. Ani raz ma neblokovala, aj ked niekedy som jej poslal spravu na dobru noc kazdy vecer, hoci niekolko krat som jej povedal alebo prosil aby zmenila telefonne cislo, lebo ak neviem, nebudem pokusat kontaktovat, ale nezmenila, nemyslim si, ze kvoli mna ale nezmenila. Samozrejme, ze ked o nu myslim, niekedy predstavim si ako ju drzim v nauci, ako sa na nu pozerám ked spi, atd, take predstavy samozrejme, ze mam ale co sa jej tyka, je to uplne o niecom inom, je to o citoch, o laske byt so zenou ktoru milujes (preto to stretnutie, ci si k sebe este stale mozeme najst cestu alebo pripadne, porozpravame, pospominame a kazdy pojde tou svoju. Ohladom nasich pribehov je to asi len zhoda nahod, pretoze ona bola a este stale je mojou princeznou (neviem dokedy). Ked ju ziadam/prosim o jedne jedine stretnutie, je to tak vela?
PS co sa tyka nasho vztahu, jedna kniha by nestacila.
Mozebyt, dakujem.

Omen
Povem to tak, ze presne tak,
Danke :)

Omen

Lieber Kristian aus Schweiz,

na tvoju otázku odpoveď nepoznám, ale držím ti palce. :)
Nech to dopadne tak, či tak, počúvni svoje srdce, inak by si raz mohol oľutovať, že si nechal zvíťaziť rozum.

Ak sa stretnete a dáte si druhú šancu, vzťah môže pokračovať tam, kde skončil. Ak bude mať záväzky alebo ťa už odpísala, potom môžeš bez výčitiek uzavrieť túto kapitolu svojho života, a to aj v prípade, že na stretnutie nepríde a pohnúť sa vo svojom živote ďalej. Viel Glück! : )