Srdce versus rozum-Stará láska

Príspevok v téme: Srdce versus rozum-Stará láska
KristianSui7

Ahojte vsetci, chcel by som vas poprosit o radu. V 2013 z určitých dôvodov sme sa rozišli s mojou priateľkou s kt. sme boli spolu 3 roky... strašne sme milovali jeden druheho, ale.. ! Od žiaľu, bolesti a bezmocnosťi som odišiel do Švajčiarska a odvtedy som ju až do minulého roku (2021) nikdy som ju nevidel a ani nekontaktoval aj ked mi strasne chybala. Strašne som ju miloval a nikdy som neprestal, no nemal som odvahu ju kontaktovať, neviem prečo, aj keď som na ňu stále myslel, nosil som ju hlboko v srdci. Bola mojou najväčšou láskou a stále je. V Júli minulého roku som jej poslal sms na narodeniny a asi 2 týždne sme si niekoľkokrát písali a potom ma požiadala ma aby sme si prestali písať. Má 2,5 ročnú dcérku a je slobodná matka. Nevidel som ju od roku 2013, tak moja otázka znie, chcem za ňou cestovať do Bratislavy na 2 dni a deň predtým jej oznámiť, že zajtra budem v BA, aby som ťa vidiel a porozprávať sa. Tak čo si o tom myslíte? Bude ma chcieť stretnúť? Vidieť ma, aj keď prešlo 9 rokov? Objaví sa, keď jej napíšem, že tam a tam na ňu budem čakať? Srdce mi hovorí aby som šiel, ale rozum nie pretože prešlo toľko času a už má svoj život.. PS. od rozchodu mal som niekoľko vzťahov, no ani jeden vážny, keďže moje srdce a myšlienky vždy patrili jej. Ďakujem vám za čas strávený čítaním môj príspevok a za každú radu.

mozebyt

Stalo sa mi nieco podobné z opačnej strany. V roku 2013 sme sa rozišli s priateľom. O cca dva roky ma kontaktoval vraj kamarátsky, blokla som.Zopakovalo sa to cca o dva roky kamarátsky ,blokla som. O nejaky čas pisal zas,uz pridal sexuálne návrhy, na to som mu napísala ,že nemám zaujem o žiadny kontakt a nech mi nepíše. Myslíš ,ze to pochopil? Nie. Naposledy mi už pisal ako ma stale miluje. Pritom on sa rozišiel vtedy so mnou. Iste,je to len jeden pripad,ale trochu mi to pripomína vzorec typu 'chcem sa len kamaratsky porozprávať a niečo uzavrieť ',ktorý môže skrývať niečo iné.

KristianSui7

daniela2 ahoj, dobre, ze si :)
prepac, ze odpovedam tak neskore ale bol som zaneprazdneny.
'' osud chcel, že mi jedného človeka vzal, osud chcel, aby som spoznala druhého človeka...''
Osud... mozno tak bol napísane vo hviezdach.
Pekny vikend zelam vsetkym dievcatam ktore si nasli cas a volu prispiet

daniela2

ahoj, tu som znova ja.
Ten Tvoj ročný vzťah stavia všetko do trochu iného svetla. Myslím, že by si svojej súčasnej priateľke veľmi ublížil, aj tým, že by si sa s bývalou iba stretol a porozprával. Také rozprávanie môže ublížiť aj Tebe a jatriť staré rany. Zrejme malo svoje opodstatnenie, že sa ten vzťah vydaril tak, ako sa vydaril. Takže, keď si vo vzťahu, brala by som to viac fatalicky: osud chcel, že mi jedného človeka vzal, osud chcel, aby som spoznala druhého človeka...

KristianSui7

majovka34
Asi hej, byt stastny a zit pritomny okamih, pretoze nikdy nevies, ci nie je posledny. Ona (byvala) nech si zije svoj zivot ja moj

vyima
''tak naco dalej trapit seba no aj ju''.
Asi mas pravdu..
Dlho som premyslal, ako to urobit, a to bol jeden z dovodov, preco som pisal tu a poziadal o vase nestranne nazory a rady.

Ahoj blueberryNN
Dakujem, tvoj uhol pohladu na vec ma nesmierne potesil ma, aj ked mam trochu pocit, ze ma karhas:), ale neviem preco.
Tak ci tak:
• 1a- vela otazok ostali nezodpovedanych preto chcem sa stretnut, aspon chcem spravit vsetko preto, aby v buducnosti ani jeden nemal ziadne vycitky. Ak ku mne nic neciti, tak nebude mat najmensi problem stretnut sa, porozpravat ako dvaja stary znamy alebo dvaja dospeli a nakoniec navzjaom si zazelat vela stastia a kazdy pojde svojou cestou. Vymazem jej tel cislo a uz nikdy ju nebudem kontaktovat (FB a Insta nemam).

•2a- ci je to sebecke? Toto je diskutabilne. Ona navrhla ci neskusime byt spolu ako par a nie ako kamarati a kolegovia vediac, ze dost casto myslim o byvalej (lebo vela sme sa rozpravali ako kolegovia a kamarati, vela vecerov stravili sme spolu, atd), ze by som sa s nou rad stretol, cize vedela o tom viac ako potrebovala preto som jej povedal veci, ktoré keby som vedel, že niekedy budeme spolu, nikdy by som jej to nepovedal. Ale na strane druhej, nemal som najmensi zaujem byt s nou, aj ked je inteligentna, velmi pekna, atd. Co znamena, ze tu problem nevidim lebo vedela do coho ide, AK o osobe s ktorou chcem byt viem takmer vsetko.

Nie, nechcem aby tu vsetci boli, staci aby bola iba jedna.
''Mal by si tej prvej dat pokoj''
asi mas pravdu mas..
''tej druhej dat sancu na vztah s niekym,[..]''
ano, rozpravali sme sa o tom ale hovorila mi, ze miluje iba mna a ze chce byt so mnou a nikoho ineho nechce a ze so mnou je stastna. Az nedavno mi naznacila, ze chce viac, preto chcem uzatvorit raz a na vzdy to s byvalou, aby som ju dostal z hlavy a srdca raz a navzdy a na plno venovat sa priatelke ktora ma miluje.
Takze, niekedy neviem ako sa mam zachovat, aj ked v kazdej jednej situacii vedel som najst riesenie ale tu niekedy mam pocit, ze neviem ako dalej.
Alebo ako sa hovori ''bolo koze dobre, isla sa na lad smykat'', mozno toto prislovie plati aj pre mna a nie iba pre kozu. Trochu mam zmiesane pocity, ale vdaka VAM vsetkych, pomaly, ale isto prichadzam k zaveru.

PS, budem vas informovat. Dakujem

blueberryNN

Dve veci by som ti povedala:
1 - preco chlapi nedokazunakceptivat odmietnutie. Prosba o ukoncenie kunikacie je jednoznacne NIE comukolvek. Nechce byt s Tebou ani len v kontakte, preco jej uz nedas pokoj? Co viac este od nej chces? Aby ti po neviemkolky krat zopakovala, ze jej mas dat pokoj? Mas problem akcepovat realitu, a s tym ti nepomoze, ked ju budes nutit do osobneho stretnutia, ked ta jasne poproaila, aby si jej dal raz a navzdy pokoj. Je velmi sebecke, co chces urobit.
2 - naco si so svojou terajsou priatelkou, ked vkuse dufas v navrat predoslej priatelky? Je to opat velmi sebecke.

Akoby tu vsetci boli pre teba. Lenze aj tito ludia maju pravo byt milovani na prvom mieste, nie az ako nahradnici. A aj tito ludia maju pravo rozhodnut sa, ci s niekym chcu alebo nechcu byt v kontakte. Nerespektujes ani jedno. Mal by si tej prvej dat pokoj a tej druhej dat sancu na vztah s niekym, pre koho ona bude cislo jedna. Proste prestan vidiet iba seba.

vyima

Nema zmysel, aby si sa takto trapil. Je podla mna viac nez iste, ze proste s tebou uz nechce byt v ziadnom kontakte, tak naco dalej trapit seba no aj ju

majovka34

Mal by si na nu proste zabudnu. Ona sama ti dala najavo, ze proste o ziadny kontakt s tebou nestoji, tak by si to mal proste respektovat

KristianSui7

@blueberryNN

Chem sa uistit, ze nechce mat so mnou nic spolocne alebo mozno ja sa chcem oslobodit, ako spieva Joe Cocker, ''please, set me free'' (pesnicka Unchain my heart). Tak ci tak ide o to, ze uz pol roka mam priatelku (pozname sa uz 5 rokov lebo pracujeme spolu v jednej firme) ktora je pekna, mudra, inteligentna (ma 2 vysoke skoly, jednu v Polsku lebo je polkou a tu vo Svajciarsku, studovali sme spolu rovnaku oblast kedze to bolo sucastou planu osobneho rozvoja v nasejj spolocnosti) a tak jemne mi naznacila, ze nas vztah chcela by posunut na vyssi level kedze obaja mame vek (ona ma 30 ja 38). Preto sa chcem stretnut s mojou byvalou priatelkou a raz a navzdy urobit si hrubu ciaru za minulostou, pozeriet sa do buducnosti a mat cisty stit a nie co ak, co keby, atd.

blueberryNN

Podla mna s Tebou uz nic nechce mat, kedze ta poziadala, aby ste si prestali pisat. Vidim to tak, ze ona ma v tom uplne jasno. Nemyslim si, ze ta bude chciet vidiet.

KristianSui7

Samozrejme, ze ano. Nie, toto od nej nemozem ocakavat a toboz nie vyzadovat (na moje piskanie:). Minimalne tyzden alebo dva vopred jej zavolam alebo napisem ci bude mat cas alebo kedy jej to bude vyhoviet len aby mi dala vediet aspon 48 hodin vopred co by mi stacilo. Alebo jej poviem kedy budem na dovolenke, napr odvtedy dovtedy, a ona nech si vyberie cas a podnik. Moze prist aj s dietatom, to vobec nie je problem. Otazkou ale je, ci bude vobec chciet?! Ahjajjaj, inak dakujem ti, naozaj.