bolest priehlavku nohy ci kosti prstov

Príspevok v téme: bolest priehlavku nohy ci kosti prstov
anonym_575

Dobry vecer, chcela by som sa poradit s niekym kto moze tusit o co ide alebo mal podobny problem s bolestou nohy. Spominany priehlavok lavej nohy ma bolel a mala som ho mierne opuchnuty skoro 3 tyzdne (nespominam si, zeby som do toho narazila, zakopla ci spadlo mi na to nieco, i ked mohlo sa tak stat pri mojej praci, kde pracujem s roznymi bremenami), ked som si to "samoliecila" a skusala co zabere, ale domov z prace som sa vracala (nakolko vykonavam manualnu pracu a skoro stale stojim na nohach) po skonceni smeny akoby mi na tu nohu stupil slon ci bola ukamenovana a po celu dobu tak trochu krivam. Tak som sa napokon rozhodla s tym ist k lekarovi a dufala som, ze ma s tym posle aj na rontgen, avsak sa tak nestalo, iba mi to prehmatal a predpisal flector rapid a fastum gel...vraj asi to bude zapalena slacha. Uz som skoro v polovici liecby, no nezda sa mi, zeby mi to nejak pomohlo....mozno to trochu odpuchlo, neviem.....ale akonahle vstanem ci cupnem si, zvacsa este stale pocitim v tej nohe smerom k prstom ci do lavej casti toho priehlavku akoby taku tupu bolest jak po narazeni. Neviete niekdo co by to mohlo byt, respektive kam sa mam od doktora na ake vysetrenie popytat, ak mi to neprejde ani po skonceni liecby? Lebo neviem si predstavit ist takto opat do prace. Chcem sa objednat aj na ortopediu, ale az sa mi toto nejak dolieci a prestane boliet.

anonym_575

Juppiii, nechcem to zahovorit, ale ortopedia v ramci mojho bydliska zacala prave fungovat a som objednana na 1.3. a bez nejakeho trapneho call centra. Uz nejake tie 2 tyzdne mam pocit, ze nart je uz celkom zdravy, tak asi tam uz budem riesit iba moje ploche nohy. Kupila som si topanky s pamatovou penou, su lahucke a pohodlne jak papucky, nie tak celkom do treskucej zimy, lebo vrch maju z tkanej textilie ci jak to nazvat....akoby z ponozky, ale su super a chodidla ma v nich skoro vobec nebolia narozdiel od klasic. topanok, iba trosku prsty ci kosti prstov. Okrem toho som kvoli istym zapalom v tele zacala uzivat Wobenzym, tak ak by som i cisto teoreticky mala na tej nohe nejaku krvnu zrazezinu o ktorej neviem, malo by to posobit aj na jej rozpustenie.

ovomaltine

Ked spominas Zahradnicku, tak v nemocnici a na poliklinike kusok odtial musi byt plno ortopedickych ambulancii, alebo aj v inej nemocnici.
Ja by som mala ist na tu rehabilitaciu, uvidim, co tam, mozno tiez budem musiet pohladat aj ortopeda. Termin pol roka dopredu je nepredstavitelny, hlavne ked sa na to pozrie tak minutu.

anonym_575

Ahoj, no ja dufam, ze ma tam posle ortoped...na to sono, fakt by ma zaujimalo co sa tam vnutri odohrava, i ked sa to javi v pohodke.

Ked by som sa objednala na Zahradnicku, tak tam su aj pollrocne terminy, no a ortopedi pri mojom bydlisku zatial nemaju v prevadzke ambulanciu. Nasla som este jedneho, co pracuje v ramci mojho bydliska, no ten novych pacientov neprijima. Ak sa mi to zhorsi, tak idem samozrejme k obvodnemu. Zatial pocitujem len taky mierny diskomfort, uz len ked mam tesnejsiu ponozku, nic hrozneho, no otravuje ma to aj tak, lebo si to neustale uvedomujem, hlavne na konci smeny, ked ma bolia pochopitelne jak vzdy obe nohy, no ta lava je na tom proste este stale horsie a regeneruje sa dlhsie.

Myslis, ze by to bolo moc blbe, ked si vsetko zapisem---lieky akymi som si to liecila a ako to cele prebiehalo, vytlacim na pocitaci a dam to ortopedovi precitat? Nechcem nic opomenut a eliminovat moznost ze mi urci nespravnu diagnozu a liecbu, len neviem, ci to neni nejak drze, proste 1 cela strana citania.

ovomaltine

Az na 2.3.?? To co su za objednavky? Nechces sa ist zajtra posadit do cakarne pred najblizsiu ambulanciu?
Ja to tiez nemam zahojene, ale ja som zle stupla. Mam ist na rehabilitaciu. Rozmyslam, ze ma mal poslat na magneticku rezonanciu alebo na sono, ale to on ma vediet.

anonym_575

No, trosku sa mi to zacina opat ozyvat alebo co....v prvej polovici januara som bola v praci velmi sporadicky. Do vcerajska som si nebola ista, ci sa mi to len zda zatoze som na to myslela skoro 2 mesiace v kuse a ci je ten nart ozaj trosju vacsi nez na druhej nohe, ani neviem co za diskomfot to je, lebo to nie je tak celkom ani bolest ani tlak ci svrbenie, z kazdeho trosku, no nie tak celkom. Ale som uz objednana k ortopedovi 2.3.22 nanestastie cez to call centrum, lebo mama ma tam chcela objednat a ona k jednemu odtial chodieva, teda par krat bola.

anonym_575

Aha diky, dobre vediet s tymi barefoot...lebo ja to pochopila tak, ze su prospesne aj pre ludi s plochymi nohami, ale tak aspon sa tym nemusim zapodievat. Este ma napadlo, ze kolegyna volakedy spomenula topanky s pamatovou penou, tak mozno si volakedy kupim take, inak neviem. Stale som tak trochu nastvana na mojho obvodneho, ze mi to nedal vtedy presetrit riadne, i ked dnes mozem povedat, ze to mam uz na 100 percent ok, co sa toho nartu tyka, ale nemusela som stravit tolko casu a dlhych tyzdnov premyslanim o tom, ked by sa tak bolo udialo. Istu dobu som sa fatk bala, ci tam nemam zrazeninu, ktora by mi mohla po uvolnneni putovat do pluc, tak dufam, ze ak tam teoreticky nejaka aj bola, snad sa vstrebala. Nie som lekar a pride mi blbe, ze clovek musi mysliet za lekarov v tomto, lebo on ma sam od seba nebol schopny poslat nikam a este na mna cumel, ked som chcela PN na odpocinok. Myslim, ze ked som tento odpocinok nemala, tak sa mi to nezahoji dodnes, ktovie, to sa uz nedozviem, tak ako mi ani nebol schopny povedat, kedy zacne ucinkovat ta liecba po jej skonceni, radsej som sa uz ani nepytala. No nic, kaslem uz na to, uz to nesuri. V zdravotnom stredisku kde nedaleko byvam maju zacat tento rok ordinovat 2 ortopedi, tak sa ked uz tak prihlasim ku nim, len neviem odkedy zacnu, tak snad do par mesiacov budu toho schopni a nebudem musiet cakat roky, lebo nemam nervy na hladanie dnesnych pseudoortopedov pri ktorych by som len stracala cas.

zimba

V tomto prípade je podľa mňa potrebné sa poradiť s odborníkom a možno by bolo fajn vyskúšať zdravotné vložky do topánok na mieru, pokiaľ tam teda nie je nejaký závažnejší zdravotný problém