bolest priehlavku nohy ci kosti prstov

Príspevok v téme: bolest priehlavku nohy ci kosti prstov
anonym_575

Dobry vecer, chcela by som sa poradit s niekym kto moze tusit o co ide alebo mal podobny problem s bolestou nohy. Spominany priehlavok lavej nohy ma bolel a mala som ho mierne opuchnuty skoro 3 tyzdne (nespominam si, zeby som do toho narazila, zakopla ci spadlo mi na to nieco, i ked mohlo sa tak stat pri mojej praci, kde pracujem s roznymi bremenami), ked som si to "samoliecila" a skusala co zabere, ale domov z prace som sa vracala (nakolko vykonavam manualnu pracu a skoro stale stojim na nohach) po skonceni smeny akoby mi na tu nohu stupil slon ci bola ukamenovana a po celu dobu tak trochu krivam. Tak som sa napokon rozhodla s tym ist k lekarovi a dufala som, ze ma s tym posle aj na rontgen, avsak sa tak nestalo, iba mi to prehmatal a predpisal flector rapid a fastum gel...vraj asi to bude zapalena slacha. Uz som skoro v polovici liecby, no nezda sa mi, zeby mi to nejak pomohlo....mozno to trochu odpuchlo, neviem.....ale akonahle vstanem ci cupnem si, zvacsa este stale pocitim v tej nohe smerom k prstom ci do lavej casti toho priehlavku akoby taku tupu bolest jak po narazeni. Neviete niekdo co by to mohlo byt, respektive kam sa mam od doktora na ake vysetrenie popytat, ak mi to neprejde ani po skonceni liecby? Lebo neviem si predstavit ist takto opat do prace. Chcem sa objednat aj na ortopediu, ale az sa mi toto nejak dolieci a prestane boliet.

snejty

barefoot su na zdravu nohu - ako prevencia. Ked uz mas problem, tam skor zhorsia stav.

Ortopedicke topanky predavaju v lekarnach a tam mozes ist. Lepsie by ale bolo, keby ti ortoped predpisal obuv namieru.

anonym_575

No a topanky by som potrebovala asi nejake specialne ortopedicke....neviem ci take existuju - jak na haluxy, tak i na ploche nohy. K tomu by som sa potrbeovla dovolat aj k skutocnemu odbornikomi na ortopediu a nie tym pseudoodbornikom, ktorym ide iba o prachy, to si budem liecit radsej sama. Do klasickeho obchodu s obuvou sa nedostanem, lebo nie som zaockovana, ale citala som o nejakych barefoot topankach, no neviem ci nejakym pokusom ohladom tohto este verim....ako zazracne topanky ci zazracne vlozky do topanok, lebo nemam energiu do nic investovat jak mentalnu tak fyzicku energiu.

anonym_575

Akoze je fakt, ze ked som bola po "preliecni" 4 dni v praci na nohach, tak ma boleli klasicky obe nohy. Ja som na bolest noh "zvyknuta" nejake to desatrocie i viac, ibaze v ramci volna sa mi to po 1 dni, ked doma oddychujem zregenuje. Odkedy som mala ten pomyselny neuraz, ktory mi sposobil, ze mam nart lavej nohy bolavejsi a trosku napuchnuty, tak tato noha potrbuje na regeneraciu 3-nasobne dlhsi cas nez ta "zdrava". Pozorujem to uz nejaky tyzden a ano, dnes mam 4. den a akoby to bolo ok, no takto som to mala aj pred Silvestrom, ked som prisla odpocinuta do prace. Neviem teda, ci tam su este nejake zbytky zapalu alebo natiahnuteho vaziva.

martinmlm

Môže sa jednať o "únavovú zlomeninu"...Týka sa to jak kostí tak aj šliach. Keď vykonávaš ten istý pohyb opakovane, tak niečo povolí. V rámci "športom k trvalej invalidite" som trénoval beh do kopca so snahou vždy zabehnúť lepší čas. A dopracoval som sa k rovnakému problému ako máš ty. Zaujímavé bolo, že nohy boleli len v tej obuvi, v ktorej som behal. Odporúčam vymeniť obuv s inou výškou a sklonom podrážky, aby sa zmenilo zaťaženie svalov na chodidle. Pri skúšaní v obchode hneď ucítiš rozdiel. Poprípade mať viac rôznych párov a počas dňa sa prezúvať. Bolesť nezmizne hneď, no postupne by sa to malo zlepšovať.

anonym_575

Neviete o nejakom ortopedovi v BA, ku ktoremu sa da objednat priamo do ordinacie bez vseliakych call centier a programov?

anonym_575

Diky, len cakam, ci zabere liecba, lebo ked to mam v klude a chodim doma opatrne, tak to je v pohodke, ci trosku pobolieva pri urcitom pohybe, ale zajtra spravim skusku spravnosti, ked vyjdem von v topankach a ak to co i len raz zaboli, tak v pondelok do prace nenastupim a mierim opat k obvodnemu. Uvazujem o krvnej zrazenine ci prasknutej kosticke, lebo nic ine ma k tomu nenapada. Je mi to proste trapne nedoliecit si to a a bezat hned za lekarom ci na pohotovost, lebo uz pri prvej navsteve, ked mi to vseliak ohybal a mackal ma to jak naschval vobec nebolelo a to som k nemu a aj od neho krivala.

daniela2

ahoj, môže ísť o kĺb, ktorý je preťažený prácou v stoji. Kúp si niečo ako Prubeven s vysokým obsahom glukosamínu a kolagénu.

anonym_575

Ano, k ortopedovi uz vymenny listok mam, len este neviem ktoreho si vyberem ci ktory ma prijme, no to chcem riesit, az ked ma to prestane boliet, lebo teraz som kvoli tomu PN. Momentalne som v 6. dni liecenia liekmi co mi obvodny predpisal a cakaju ma este 4 dni, kym vsetko douzivam.

snejty

Aha, takze obvodak ...
Zajtra k nemu chod s tym, ze mas bolesti a ziadaj vymenny listok k ortopedovi. Ten by ta mal poslat na RTG. Ano existuje aj CT, kt lepsie zobrazi vysledok, no je pre poistovnu drahsie a aj sa nanho dlsie caka. Kazdopadne trvaj na poriadnom vysetreni.
Pravdepododobne pojde o pretazenie suvisiace aj s celko zlym stavom chodidla, no treba vylucit zlomeninu, zapal atd.