Ako schudnúť - muž ?

Príspevok v téme: Ako schudnúť - muž ?
DaviD123

Dobrý deň
Prosím poradí mi niekto ako schudnúť? Nikdy som nebol extra chudý ani nechcem.Vek 20 rokov. Som našťastie dosť vysoky 196cm ale vážim 128kg. Nemám šajnu o cvičení, kalorickych tabuľkách. Ako začať? Čítal som že to nie je extra možné ale prioritne by som chcel schudnúť z brucha,stehná, zadok. Ráno nezvyknem jesť, obed mám klasické denné menu z reštaurácií. Najväčší problém je večer keď som hladný neodolám nejakej bagete alebo hotdogu na pumpe.
Ďakujem za odpovede

bronimira

Zaklad je jednoznacne zaradit viacej pohybu do tvojho harmonogramu. Jest mensie mnostva a potom uz kila pojdu same dole. Ale samozrejme, ze musis chciet a musis sa do toho opriet, mysliet pozitivne. Vela ludi sa na to vykasle, ak hned neuvidi vysledky, ale to je zasadna chyba. Treba vytrvat, nejde vsetko hned.

perla

Jest menej, viac sa hybat. Na to existuje len tento jeden jediny vzorec. Staci, ak zacnes malou zmenou, davaj si pravidelne prechadzky, jedz mensie porcie a kludne castejsie. Ale hlavne menej.

IRON-BODY

Ahoj takže si si vedomý chýb ktoré robíš a vieš kde a kedy ich robíš. Najlepšie na začiatok bude vybudovať si pevné základy v stravovaní. T.j. pravidelnosť - raňajky, obed, večera. Začni používať apku kalorické tabuľky. Na stránke nutrelino.com je celkom rozumný prepočet kalórií kde zistíš koľko máš denne prijať. Potom sa toho už len drž a sleduj si to v aplikácii. Dôležité je mať vyvážené všetky makronutrienty - sacharidy, bielkoviny aj tuky a snažiť sa byť pri všetkých v zelenom ukazovateli. Takto zotrvaj aspoň 3 týždne aby si si na to navykol. Potom pomaly týždenne uberaj povedzme po 50-100 kalórií. Skoky nesmú byť veľmi razantné. Čo sa týka motivácie a taktiež tréningu odkážem ťa na môj blog - www.iron-body.sk. V minulosti som sa s témou chudnutia stretol niekoľko nakoľko som aj sám schudol zo 127 kg na 80 :)