Pre ne zadaných a samotarov zoznamka

Almarinos

Partikq-preto som to sem dal, lebo sa mi tento jeho výrok páčil. Čo sa týka jeho roboty to už je iná vec. Ale veľmi dávno som ho sledoval a otvoril mi určité veci, o ktorých som vtedy nevedel.

Ale to neznamená, že beriem všetko čo povie za sväté.
Ja ho momentálne nesledujem.

Ondo1994

Zaujimava tema az na to ci tu niekto realne niekoho najde a ci su tu vsetci skuzocne nezadany alebo len hľadajú kamosky kamoša..

Almarinos

A ešte 1 vec som chcel. Zistil som aj to, že ma moja matka nadmerne ochraňovala pred vonkajším svetom.  A to spôsobilo snahu byť so všetkými za dobre. Lebo keď chce byť človek so všetkými zadobre, tak vlastne stráca svoju identitu. A píše o tom aj Dávid Hanc. Dostal otázku, akú najhoršiu radu v živote dostal :) - tu je odpoveď: www.google.com

Môj názor je preto taký, že hlavne tí ľudia z takých rodín, kde sa hlavne mama nadmerne o syna/resp. dcéru až nadmerne stará (a diktuje mu, aký má byť, ako sa správať, čo má robiť a nadmerne ho kontroluje), tak taký človek môže potom celoživotne bojovať s nízkym sebavedomím. Už aj tu na fóre sú o tom príspevky.
No a potom ti taká mama povie, že hľadaj si ženu.

Almarinos

Nechápem, prečo mi to sem nedalo celé, tak ešte raz:

Posledný príspevok bol omyl, takto som to chcel napísať:

Libertz nepoznám ani teba a tiež neviem, čo je pre teba dobré a čo naozaj chceš.
Boli časy keď mi Kopeckého videá pomohli. Nemyslím ani tak so ženami, ale tak celkovo.
Neviem čo konkrétne sleduješ ty.
Ja tvrdím, že je potrebné vystavať si to sevavedomie. To je postupný proces. Potom keď tak by mohli nasledovať ženy, resp. ani nemuseli. Ale mohol by človek aj skúšať a pri tom sa nejako naučiť.
Na základe všetkého možného, čo som kedy čítal, by som asi odporučil metódu RUŠ. Napr. si pozri toto keď chceš m.youtube.com.
Aký je tvoj názor, to už je na tebe.

Myslím si, že veľa ľudí sa tu stále za niečím ženie a 1 z tých "vecí" sú ženy / v prípade žien zas muži.
Ale je podľa mňa dôležité sa zastaviť, uvedomiť si, kto som ja (alebo lepšie povedané prísť na to) a čo chcem. Je to teda proces sebapoznania.
Ja napr. využívam PRINCÍP ZRKADLENIA- čže nech už sa v živote dostanem do akejkoľvek situácie, mám možnosť v nej spoznať samého seba. Ale ukáže sa to vtedy, keď naozaj chcem spoznať samého seba.

Napr. som sedel na lavičke minulý týždeň v meste. Bola tam 1 sebavedomá žena a prechádzala sa okolo mňa. Ja som bol v tom štádiu, že chcel som sa zlepšiť v sebavedomí. V podstate tá žena nebola sni môj typ. Ale nevyzerala zle. A ČO JE TERAZ TO DÔLEŽITIÉ, ČO TU CHCEM SPOMENÚŤ - povedal som si v mysli: "Aký by som ja mal byť, aby ona bola so mnou spokojná?" - Toto je ale dosť dôležitá veta, ktorá mi neustále prebiehala hlavou. A to je to nebezpečenstvo, že som sa zaujímal o to, čo bude pre ňu dobré a nie pre mňa. (A je tu strata kontroly nad sebou samým)
Následne na to za pár dní som sa dostal k príčine, a tá bola v detstve, ktorá vyplývala z výchovy mojej matky (ktorá nemala veľké sebavedomie, hoci tak mohla navonok pôsobiť). Prebral som od nej ten vzorec správania.
Netvrdím že som úplne všetko pochopil, lebo je to ako píšem proces.
Proces sebapoznania ČO, AKO, KEDY, KTO, ZA AKÝCH PODMIENOK?

Horeuvedenú otázku som si nepoložil v ten deň iba pri tej 1 žene, ale napočítal som spolu 10 ľudí, mužov aj žien. Urobil som si podrobné záznamy (hľadal som odpovede, že prečo som si dával túto otázku), a intuícia ma posunula ďalej. Tie odpovede, že prečo dá život sám. Keď som to chcel vedieť, dostal som odpoveď (rozpisovať  to tu nemienim). Toto isté sa mi ale ukazovalo aj v snoch.
Nie je to iba o ženách (píšem v mojom prípade).

A to sa netýka (nemusí sa týkať) len môjho vzťahu k ženám. To sú aj iní ľudia, je to proste celkovo moja existencia medzi ľuďmi. SVOJU EXISTENCIU SOM PODMIENIL TOTIŽ UŽ KEDYSI DÁVNO DRUHÝM ĽUĎOM - OTÁZKA: ČO SI O MNE MYSLIA DRUHÍ?AKÝ BY SOM MAL PODĽA NICH BYŤ, ABY...?

Ja som názoru, že metóda RUŠ, Kopecký,... atď. to sú len prostriedky. Dôležité je, aby sa človek rozhodol sám za seba, pretože mám pocit, že veľa ľudí vzhliada na tých "motivátorov/radcov/koučov", že oni to urobia za nich.
Proste znova som si kládol otázku: "Čo mám robiť, aby som bol....." ...a presne pre to isté som sa dostal aj k ich videám.
Podľa mňa tí sebavedomí ľudia takéto yt kanály nesledujú, lebo túto otázku si nekladú.

Ja tvrdím, že každú sekundu robíme rozhodnutia a to nás ovplyvňuje. A robíme ich často na základe toho, čo sme sa v minulosti naučili. A to sú tie naše "programy" z minulosti. Slovo "program v mysli" je možno taký zvláštny, ale lepší pojem na to vymyslený asi ani nebol.
Ale keď sa nad tým možno aj ty zamyslíš (alebo aj iní), tak možno dôjdeš k tomu, k čomu som došiel ja, že v týchto situáciách reagujeme automaticky na základe toho, čo sme sa v minulosti naučili.
A ja za seba potvrdzujem, že sa to zmeniť dá. Ale postupne.

Ja som sa zatial svojimi analýzami dopracoval k tomu, že toto u mna suvisi s pocitom viny. Už som tu o vine písal

Napísal si:.
"Ja pozeravam v poslednej dobe na youtube o tomto australskeho a americkeho autora, ti dost dobre hovoria a aj v komentarovej sekcii sa da vselico nacitat pod ich videami."

Keď tak keď chceš napíš o koho sa jedná, momentálne videá tohto typu už nejak moc nesledujem. Jedine že by bol priamo vo videu preklad.
Skôr sledujem videá na metódu RUŠ.

Almarinos

Posledný príspevok bol omyl, takto som to chcel napísať:

Libertz nepoznám ani teba a tiež neviem, čo je pre teba dobré a čo naozaj chceš.
Boli časy keď mi Kopeckého videá pomohli. Nemyslím ani tak so ženami, ale tak celkovo.
Neviem čo konkrétne sleduješ ty.
Ja tvrdím, že je potrebné vystavať si to sevavedomie. To je postupný proces. Potom keď tak by mohli nasledovať ženy, resp. ani nemuseli. Ale mohol by človek aj skúšať a pri tom sa nejako naučiť.
Na základe všetkého možného, čo som kedy čítal, by som asi odporučil metódu RUŠ. Napr. si pozri toto keď chceš m.youtube.com.
Aký je tvoj názor, to už je na tebe.

Myslím si, že veľa ľudí sa tu stále za niečím ženie a 1 z tých "vecí" sú ženy / v prípade žien zas muži.
Ale je podľa mňa dôležité sa zastaviť, uvedomiť si, kto som ja (alebo lepšie povedané prísť na to) a čo chcem. Je to teda proces sebapoznania.
Ja napr. využívam PRINCÍP ZRKADLENIA- čže nech už sa v živote dostanem do akejkoľvek situácie, mám možnosť v nej spoznať samého seba. Ale ukáže sa to vtedy, keď naozaj chcem spoznať samého seba.

Napr. som sedel na lavičke minulý týždeň v meste. Bola tam 1 sebavedomá žena a prechádzala sa okolo mňa. Ja som bol v tom štádiu, že chcel som sa zlepšiť v sebavedomí. V podstate tá žena nebola sni môj typ. Ale nevyzerala zle. A ČO JE TERAZ TO DÔLEŽITIÉ, ČO TU CHCEM SPOMENÚŤ - povedal som si v mysli: ">>>Aký by som ja mal byť, aby ona bola so mnou spokojná?

Almarinos

Ja pozeravam v poslednej dobe na youtube o tomto australskeho a americkeho autora, ti dost dobre hovoria a aj v komentarovej sekcii sa da vselico nacitat pod ich videami.

Ja som sa zatial svojimi analyzami dopracoval k tomu, že toto u mna suvisi s pocitom viny. Už som tu o vine písal

Napísal si:.
"Ja pozeravam v poslednej dobe na youtube o tomto australskeho a americkeho autora, ti dost dobre hovoria a aj v komentarovej sekcii sa da vselico nacitat pod ich videami."
Keď tak keď chceš napíš o koho sa jedná, momentálne videá tohto typu už nejak moc nesledujem. Jedine že by bol priamo vo videu preklad.
Skôr sledujem videá na metódu RUŠ.